• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I ja uvijek Tornadom u jesen pošpricam točno tak dok nikne da mi se vide tragovi i to je to,na proljeće nikad ništa ne treba.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Dali u isti ovo sjeme koje ostane vani iza tragova kotaca i na tvrdoj zemlji?

Pardon, dali unisti sjeme koje ostane vani?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Samo da na dodam, OK je Tornado ali ne može riješiti sve korove poput višegodišnjih i to osjaka, broćike...
Neke sorte su osjetljive akt.tvar klortoluron.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Jel ste svi uspjeli posijati kaj i koliko ste kanili?
Ja nisam jos ni zrna stavil u zemlju, vec 3 tjedna kisa pada.
Ne znam jel se bude isplatilo sijati u prosincu, ako se bude uopce moglo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mislim da je bolje ko nije oral za sjetvu, jer oranje se teze susi nego neizorana zemlja.
Nikad mi se nije dogodilo da nisam posijal do Svih Svetih.
Dobro stari ljudi govore, kaj se napravi do Sesveta, to je to, dalje je vecinom lose vrijeme.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
mi jecam jesmo, vec je vani. a za psenicu nismo ni pripremili. isto nas kisa zeza. valjda ce se malo stabilizirati ovih dana
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam 8 rali posijao i već je lijepo vani,imam još sjemena za 7 i toplo se nadam da se bude dalo uskoro,makar mi je izorano. Kiša ne staje već 3 tjedna i tek od sljedećeg tjedna kažu lijepo vrijeme.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Jedan kod mene obavezno već godinama sije pšenicu oko Božića, i veli ne vidi razliku...ja ne ludujem ništa, ak se ne bu dalo u narednih 2-3 tjedna napraviti ide sve za proljetnu sjetvu
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Posijano 22 rali, 17 pšenice i 5 ječam... planiram još ral i pol pšenice iako neznam jel se to uopče isplati, vele da treba nakon optimalnog roka za sjetvu(10.10. - 25.10.) za svaki dan kasnije povećati sjetvenu normu za 1%, znači sad je 20 dana kasnije, pa treba povečati sjeme za 20%, radio sam prijašnjih godina to ali nisam nikada postigel prinos kao kad sam posijao u normalnom roku, tak da neznam kolko sad sve to ima smisla kaj se isplativosti tiče...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Mi smo prošle godine na kraju 11 mjeseca sijali ječam i zob, nikad bolji prinosi. Jedne godine smo pola jutra posijali pšenice oko 15.11. bez povećanja norme sjetve i prinos je bio isti ili čak mrvicu bolji nego ova u rokovima posijana.
Inače ove godine sve posijano pred kraj rokova, sve lijepo niknulo i nije preveliko. Sad jedino malo oranje se oteže zbog ove kiše.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Puno toga ovisi i o podneblju di se sije i kakva je zemlja, recimo kod mene između Zagreba i Velike Gorice je teško ostvariti prinos pšenice veći od 3500kg na ral, to je maksimum uz svu agrotehniku, jednostavno nekaj ne odgovara pšenici, dok recimo kuruza uspjeva super, u dobrim godinama su prinosi išli i prek 10 tona na ral, al s pšenicom nemreš dobit neki rekord i to je jednostavno tak
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Zašto bi smanjil ribu pa imamo prinose od 12 do 16 tona po hektaru suhog zrna,zavisno od sorte i frao grupe.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Valjda se gleda jus a moze se skidati I sa 35 posto vlage pa bude I vise
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Možda je nekomu nepojmljivo tih 10 t/ral, al tak je meni nepoljivo kad neko veli da je dobil prek 4t pšenice na ral. A kaj se tiće vlažnosti zrna, bila je 15.8 vlaga, nisam ju sušil nego sam ju tak stavil u silos i nije se kvarila...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh