• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
A jel bolji KAN ili ASN? Kazu da je ASN (26N + 15S) dobar jer budu visi proteini...jel ima netko iskustva?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Ako se nestavi lijepo i toplo vrijeme bi bilo rano sljedeci tjedan prihranit sa KAN-om ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Danas vidio jedni bacaju gnojivo i zatvaraju brazdu, mozda i ja sutra odem zatvarat razore da mogu bacat gnojivo. Javljaju opet hladnije pa cu ipak pricekat iducu priliku za prihranu kanom.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Koliko se sad isplati bacati npk 15 15 15 ? I dali je bolje kan jer kompleksnom gnojivu dugo treba da se razgradi i bude dostupan biljkama
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa nezz, s obzirom na to da nije ništa bačeno na jesen jer nije bilo vremena bacam sad 15icu, 275kg na hektar, i 175kg kana u 3 mjesecu i 175 kg kana prije klasanja... tak radim godinama i dobro je, rentabilno... probal sam i drugačije al sam manje novaca zaradil...

Hass, iz Velike Gorice sam i nije mekano... nisam propadal ni malo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
NPK je najbolje da se baci pre oranja ili tanjiranja a ako se sad baca u prihrani njega ce iskoristi sledeca kultura koja bude posejana jer se P i K veoma sporo krecu kroz zemlju i da bi sisli u zonu korena treba im godinu dana i vise u zavisnosti od padavina
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I ja isto bacam uvijek prvu prihranu u 2. mjesecu 220 kg/ha pola 15-15-15 i Kan iako je bačeno uvijek predsjetveno, druga prihrana nakon 30-40 dana samo Kan opet 220 kg/ha i već par godina tako i zadovoljan sam time.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Sa čime prihranjuješ ? I ja sam mislio danas pobacat jer kažu neku kišu sutra i sljedeči tjedan
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh