• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ti to tako bez neke zašt. opreme, rukavice a još ok za maske kad ih nema😁

Ja odustal od zaštite za sad, nema neke kiše a s time nema ni bolesti, prihrana obavljena ali loš učinak od nje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ma stavljam inace rukavice, al ih sad trenutno nema nažalost, ali perem ruke odmah poslije toga, mogu reći da stvarno dosta koristim taj rezervar za pranje ruku.
 

Stjepan1262

Novi član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
27
Pozdrav...
Planiram pšenicu spricati folijarno ureom pa me zanima koliko % uree da pomjesam s vodom i jel bolje da spricam s diznama koje bacaju vise ili manje vode?
Lp hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ja imam spremljeno u tankovima 5% a mješat ću i fungicid te dodat okvašivač a prema potrebi i insekticid.
Trošim 170lit/ha
 

Stjepan1262

Novi član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
27
A vidim dosta ljudi pise drugacije, da je bolje za folijarno potrosit vise vode, a opet neki kazu manje...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Oni preporučuju 3-6l po hektaru fertine R dali je radio netko sa tim, izgleda mi mala količina i jeftina
 

Prilozi

  • Screenshot_20200420-203841.png
    Screenshot_20200420-203841.png
    66.6 KB · Pregleda: 13

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
@MrSima14 Jel nije to puno? Kolega je svo žito spalio prošle godine tako. Doduše ne znam kolko je točno stavio, ali opet...

Tim postotkom idem već godinama i nema problema, možda je on prskao dok je bilo sunca pa ga je zato spalio.
Struka kaže u žitarice do 30%, ja od ovoga što radim nisam više probao pa i ne znam dali je istina.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Jucer obavio trecu prihranu

IMG_20200428_185138_5.jpg

Pocinje vlatat pa ce uskoro i druga zastita.
Kako ide mjesanje fungicida i folijarnog gnojiva, npr. otopine uree?

Citam na svakom fungicidu pise da se ne mjesa s folijarnim gnojivima, a opet vidim da neki mjesaju.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ja ću ići s 5 ili 10 %ureje i fungicid Elatus a drugi dio površina Artea
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh