• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas napravljen obračun, na 6 rali ispalo 23 tone,hektolitar 79,protein 11,cijena 1.05.
Mislim da od sad nadalje sijem samo kraljicu.

Jesu li ove vrijednosti sve za jednu sortu ili su neki miks od dvije ili više sorata?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ja sam Kraljicu imao jedne godine 9 t/ha i ta je imala protein 12,5, a imo sam je i 4 t/ha iste godine na pjeskima, tu je imala 15. Ova godina nije mjerodavna za proteine, ali ostavio sam nju za sjeme ove godine što sam je malo imao pa ću ju nosit baš na analizu, sipala je odlično i ove godine. Sijem je duži niz godina sad i uvjek sam zadovoljan sa njom.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Ja sam imao RWA Sofru, protein 13.6, hektolitar 80.6, prinos oko 4000kg po rali, dobila je dosta gnojiva i tekućih prihrana i naravno 3 prskanja protiv bolesti a na ovu cijenu je to sve slabo nažalost
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Jesu li ove vrijednosti sve za jednu sortu ili su neki miks od dvije ili više sorata?
Jedna sorta,sve isto rađeno, sijano na sojište,predsjetveno 150 kg/ral 15-15-15 i 50 kg/ral urea,dve prihrane 150 kg/ral Kan- a,dve zaštite i folijarno Urea.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dosta ljudi hvali taj sofru,to je poboljšivač i trebao bi biti dobar protein a i prinos od 4 t/ral je ok. Al kraljica mi se ipak čini najbolji omjer proteina i prinosa
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Charlip,
hvala. :ppozdrav: Ako sam dobro shvatil vrijednosti se odnose na Graindor.
Spomenul si i Kraljicu. Kakve su njezine cifre?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
A jel je imao tko od vas možda hibridnu pšenicu, vidim da polako kreće i to
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sofru nije poboljsivac. Visokorodna psenica. Kod nas šije po desetak tona po hektaru. Druga-treca klasa. Kad bacis na papir vecinom se isplati bolje od kraljice.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Charlip,
hvala. :ppozdrav: Ako sam dobro shvatil vrijednosti se odnose na Graindor.
Spomenul si i Kraljicu. Kakve su njezine cifre?
Da to je za Graindor. A kraljica mi je prošle godine imal prinos 6 t/h na slabijoj zemlji,ista agrotehnika a protein 14.5 do 15.5,hektolitar je bio mali jer je 3 puta pokisla nakon kaj je dozrijala. Da je išla na soju i da je malo gušće posijana, dala bi sigurno 7 tona.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sofru nije poboljsivac. Visokorodna psenica. Kod nas šije po desetak tona po hektaru. Druga-treca klasa. Kad bacis na papir vecinom se isplati bolje od kraljice.
Točno da,nije poboljšivač nego visokoprinosna krušna,pa sam zato mislio da spada u poboljšivače. Ak je takav prinos onda se tu nema kaj mislit nego samo to sijat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala lijepa. :ppozdrav:
Jel na težoj veća norma zbog slabijeg nicanja (vjerojatno lošija priprema) ili je slabije busanje?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Na mojim težim tlima zna bit slabije busanje pa onda posijem više i onda to bude kako mora biti .
Predsjetvena priprema uvijek gledam da je čim finija.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Crta je podvučena 🤠 žetva završena s 15.07.
Kraljica će se sijati još dosta godina...

Gaudio je dobar kaj odbija visoku divljač, ali rado i polegne, u pokusu savjetodavne dao je dobar prinos... Sorta je inače od Mauthnera s potencijalom za 2klasu tako je i ispalo.
 

Prilozi

  • IMG_20200720_080013.jpg
    IMG_20200720_080013.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 76

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ja sam imao Amicus i Kraljicu, u prinosu bolja Amicus, hektolitar im je tu negdje podjednak, moram ići na obračun da vidim protein kod koje je bolji.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh