• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Žetva gotova u subotu, pšenica istovarena također, ostalo još za izbalirat jučer stavljeno u gredu, kiša na vidiku narednih dana i onda neš pil.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Što ćete sijati ove godine, koje sorte i koliko sjemena po hektaru ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Markach,
koju sjetvenu normu primjenjuješ za kraljicu? Ove godine se dvoumim između sjetve pšenice i ječma. Ako odluka padne na pšenicu, i ak bu kod mene za kupiti sjemena, onda bu kraljica.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Markach,
koju sjetvenu normu primjenjuješ za kraljicu? Ove godine se dvoumim između sjetve pšenice i ječma. Ako odluka padne na pšenicu, i ak bu kod mene za kupiti sjemena, onda bu kraljica.

Za rane rokove 240-250kg/ha pa postupno povećavam do 300kg ako bude sjetve krajem 11mj.
Imam je iz osječke dorade tretirane s Maksim-om. Trebalo bi sjeme biti kvalitetnije nego poljodar ili kutjevo dorada.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :ppozdrav:
Kod mene je problem kaj je mali izbor sjemena i kaj ja malo sijem. Prije dvije godine sam kupil 2 vreče. Unutra je bila pomiješana tretirana i netretirana. Zval sam u Institut u Osijeku i po broju partije su mi rekli da nije njihova dorada. Posijal sam (ručno), preračunato oko 400 kg/ha i nije bila pregusta, a sijano u ranijem roku. Kaj bi bilo da sam poštival normu?
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
S kakvom gnojidbom idete pred sjetvu?

Struka preporučuje (na ha):

Zaorati: 300 kg 0-20-30 i 100 kg Uree
Zatanjurati: 200 kg 15-15-15
1. Prihrana: 200 kg KAN
2. Prihrana: 150 kg KAN
3. Prihrana: 10% otopina Uree


Financijski je to dosta zahtjevno. Ja sam mislio samo zaorati 50 kg Uree i zatanjurati 200 kg 15-15-15 (ostalo mi nešto od proljeća). U prihrani 2 x 200 kg KAN-a. Predusjev je bio kukuruz, nisam radio analizu tla. Sijem sofru i kraljicu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ASD
Nećeš se proslaviti s takvom tehnologijom, neće biti kvalitete.Onda smanji i Kan da ne polegne.

Kod mene ide 380-400kg Pk 20-30 u osnovnoj, prihrane 2x 180-200kg i 3.120-150kg ha, jedna zašt. obavezna ostale po potrebi, usput i 5% ureje.
Rezultati u prijašnjim postovi ma.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ja idem sa 300 kg pk i nesto uree po ha. 2x kan 220 kg/ha u prihrani, treća folijarno Ureom. 2 zaštite protiv bolesti i naravno herbicid. Sijat ću Kraljicu vjerojatno nekih 300 kg/ha. Proteini su uvjek bili 1. i 2. klasa do ove godine, ali ne krivim tehnologiju za to jer nisam bio jedini.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Znaci, cim vise PK 20-30 zaorati i uree po potrebi (ako ima dosta biljnih ostataka, npr. od kukuruza). Petnaesku preskociti? U prihrani sa KANom. Proljetos sam 2x bacio 200 kg/ha, nije se polijegala.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ispravak mog gornjeg posta, prva prihrana kod mene je pola 15 15 15 pola kan, druga je samo kan.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Uvijek gledaš neki plus minus. Mi nismo čisti ratari i do sad je otprilike pšenica bila radi nekog plodoreda. Bilo je samo čini mi se 200kg/ha 15 15 15 i 200kg/ha Kan i samo jedna zaštita pa smo brali 6.2t/ha, a proteine nebi imali ove godine da smo joj ne znam ni ja što dali.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh