• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
jel radi itko prihranu ureom u veljaci? Ima li to smisla? Ako ima, u kojoj kolicini ici?
Ili bolje cekati pocetak vegetacije pa kan?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Dečki pitanje do sad nisam strne žitarice tretirao od trave, ovu godinu planiram, na izgled su odlične, ali opet da pitam, od sad naprijed s čim i u koje vrijeme, i ono glavno pitanje dali će smetati to što mi nigdje nije posijano samo pšenica već je svugdje smijesa više vrsta (pšenica, ječam, zob, onda negdje ima i tritikala, i crne zobi)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nikad nisam ničim tretiral žitarice (pšenica, ječam). Znal sam zbog bolesti imati manji prinos, ali nikad problema s korovom. Držim da su, gustoća sklopa i pravovremena prihrana, presudni za to.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Do sada sam i osobno tako radio, ove godine bih htio probati bar na jednoj čestici čisto za usporedbu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako do sad nisi imal značajnijeg korova, mislim da nema potrebe trošiti novce. Osim ako ti je ove godine sklop prerijedak.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Točno, ali zadnjih par godina prakticiram prodati viškove, i vidim da ljudi odvezuju vreće i gledaju kako je zrno i ima li primjese, a neke je trave teško očistiti i kombajnu (stvarao bi se veliki rasip), i onda ovi što kupuju to daju za primjedbu jer kupac mora uvjek imati primjedbu, iako je to svedeno na na minimum opet kažu da kad kupuju na kamionu u da je 100%čist.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Dali smeta što ima više vrsta žitarica, ili to sredstvo se primjenjuje kod svih žitarica. Hvala na odgovoru.
Koliko površine pokriva to pakiranje.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Piše na internetu da je to za suzbijanje jednogodišnjih uskolisniš i širokolisnih korova u pšenici, ječmu i pšenoraži sad ne znam za zob jel se smije ili ne a doziranje je 1.25l na hektar mada sam ja prošle godine u prolječe išao sa 1l na hektar u pšenici i bila je skroz čista
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Vidukaopg Kak tu smjesu zitarica vrsis? Mislim, te kulture ne dozrijevaju u isto vrijeme.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ma ide to dobro, pšenica, drži ostale strine da ne padnu, isto tako tritikala.
Čak mislim da je još ljepši izvršaj gdje ima više vrsta žitarica.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dosta pleši (čistina) imaš. Izgleda ko ručna sjetva, a vidi se i neki utjecaj "zagrtanja" nakon sjetve. Ili možda, kad je fotkano, još nije sve niknulo (pliće - dublje).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh