• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kaj mislite, jel bi bilo dobro, sad dok smrzne baciti po psenici 3x15?
Nista nisam gnojil prije sjetve, pa sad ne znam jel bi petnajstica kaj pomogla za ovu sezonu, jer mislim dok se bude snijeg otapal da mozda nekaj ode u zemlju?
Svakak kanim bacati u dva navrata kana po 220 kg na hektar.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Ta 15-estica,ne vjerujem da bi pomogla puno pšenice, jedino ako planiraš nekakvu sjetvu odmah iza žetve. Nešto za zelenu gnjojidbu ili slično.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
156
Kaj mislite, jel bi bilo dobro, sad dok smrzne baciti po psenici 3x15?
Nista nisam gnojil prije sjetve, pa sad ne znam jel bi petnajstica kaj pomogla za ovu sezonu, jer mislim dok se bude snijeg otapal da mozda nekaj ode u zemlju?
Svakak kanim bacati u dva navrata kana po 220 kg na hektar.
Teorija kaze da nije dobro. Ali ja vec godinama bacim po smrznutom i uvijek je odlican urod.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Luka, jel imaš dobru-plodnu zemlju? Kaj je to odličan urod? - u brojkama!

Ovisi kako tko hoće, svaki sebi kroji.
Teško je nadoknaditi propušteno, Luki vjerojatno to ide za rukom i on je zadovoljan. Pitanje da na čijoj zemlji će biti isto tak!?

Ja još uvijek gnojim zemlju a ne samo kulturu.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
156
Zemlje su dobre
Pa ispod 8 tona nije nikad i vecinom 1.klasa
Je slazem se. Svatko ima drugaciju zemlju, zato ne treba generalizirati
Evo meni se taj recept pokazao dobrim :)
Uglavnom svatko bi morao raditi pokus za sebe i vidjeti koja je varijanta najbolja za njegovo zemljiste
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Meni se kolega mane takvo razmišljanje sviđa, jer dobro pripremljena (nahranjena, nagnjojena, uorana i kultivirana) zemlja će sigurno davati dobre rezultate, i bitan faktor što bi svi trebali raditi je analiza tla, a onda shodno rezultatima, a prema kulturama koje ćemo saditi ili sijati i pripremati zemlju za to.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ovisno o vremenu kad bude pogodno sad nakon 15.og. 220 kg/ha 3x15 i Kan, pola pola.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Ja u subotu posijao još par Ha......možda bude "što luđi Švabo, to deblji krumpiri"....mada ne vjerujem.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ja u subotu posijao još par Ha......možda bude "što luđi Švabo, to deblji krumpiri"....mada ne vjerujem.

Sorta? Našlo bi se nekoliko sorti: Lennox i neka nova iz Rwa, a bio je i onaj Xenos. Tak da ako se uzme odgovarajuća sorta može nešto biti od tog, barem 5t😉
Lennox sam imao jedne godine, jako zanimljiva sorta👍.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Jel bi bilo dobro sad dok je smrznuto napraviti prihranu pšenice i ječma? Dok se otopi bude blato i bude se gazilo i ko zna kad se bude moglo u prihranu...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
596
Ne vrijedi baš previše sad bacat kan, još je hladno nije ni počela vegetacija
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Znam da nije al kad se otopi pitanje je kad ce se moci u polje a da se ne ugazi sve
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh