• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za navodnjavanje

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pozdrav,da li je nekom poznata pumpa proizvodaca "agrostroj Ljubljana"
Model agro 300,svaka informacija dobro dosla,hitno mi potrebna bilo kakva informacija ili iskustvo sa ovom pumpom 20210814_171606.jpg 20210814_171226.jpg
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ozbiljno pise nisam znao hvala sto si pomogao,informacija kao mozda da li su izdrzljive ,da li mogu sistem kap po kap snadbjevat,koliko mogu povrsine od jednom ppgonit,da li se kvare,da li ima dijelova,i tako dalje i tako dalje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
koliko je jak motor, i koliko daje u minuti vode?
...ako je imenovana prema davanju vode u minuti (300) onda je slabija od obične tomosice...
za kap na kap je svaka dobra... 😜
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Nije ta pumpa za "kap po kap"! Pa to bi radila neprestalno
Prijatelju, a kako bi inače drugačije i moglo funkcionirati? Osim ako nema bazena uzdignutog na određenu visinu pa da ga pumpa puni, a onda voda ističe prirodnim tokom. Da ne govorim o visini na koju bi bazen trebao biti dignut da se postigne potreban pritisak.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa da mora radit konstantno,samo ne znam koliko povrsine moze da ppstigne zadovoljavajuci pritisak ,oticu veceras da je probam u jezero pa cu vidit otprilike kojom jacinom izbacuje na izlazu,samo ne znam kako ovo radi preko auspuha stvara vakum izgleda nikad nisam vidio ovakav princip,i bas je tesko upalila
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Takva pumpa je za špricanje, a ne za kapanje jer bi tada puno trošila - radila bi po 12 sati.
Kod mene slične pumpe pune spremnike od lože, a dalje je provedeno kapanje.
Ta vacuum sisaljka na auspuhu je elegantno rješenje za povući vodu u pumpu. To su imale veće vatrogasne pumpe.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ova 197x i neko godiste bas je stara,znaci ona preko tog vakuma povuce vodu ne treba je zaljevat? Sta mislis koliko bi mogla povrsine zaljevat,i koliko bi trosila onako od prilike
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
Koju površinu bi mogla špricati i koliko bi trošila to nitko ne zna jer ima puno faktora koji na to utječu!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Piše 3000 l/min
Oprosti, ali dosta je čitat!
oprosti ti, ali da sam vidio pročitat, nebi pitao...

ako daje 3000 l u minuti, treba se poigrati s time koji pritisak stvara, i jednostavno izračunati koliko dripera/kapaljki može tjerati...
kap na kap ovisi na koju dužinu su driperi postavljeni (10, 15, 20...cm) i onda okvirno znaš koliko ti treba metara cijevi...s tim da nije potreban tlak veći od 1.5 bara u tim KPK cijevima...
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ne znam sad jel 300 ili 3000,idem je veceras probat upalit ,brine me najvise sto tesko pali stojala je 20 godina,i gorivo je staro veceras cu usut novo i provat sve ispocetka
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa da si sliko bez blica bolje bi se vidilo. vjerovatno piše 300 l/min jer 3000l/min zvuči jako optimistično. piše nabavna visina 40m (H) to znači na izlazu pri nominalnom broju okretaja očekuješ oko 4 bara.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pise 3000 h okretaja u minuti a 300 litara,oticu veceras i probat
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
to bije ista markica kao prva.
baš interesantno. n pogona je broj okretaja elektromotora. kaj je veliko N i ima mjernu jedinicu KM? kaj je malo črp i ima mjernu jedinicu mm^-1 ?
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
To su ti podatci,ne razumijem se ako moze ko sad da to protumaci
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Bila je na prodaju jedna slična na forumu davno


Mislim da ima na pločici posebno broj okretaja pogona ,a posebno pumpe (črpalke) kad je pogon preko nekakvog prijenosa
 

Najnoviji postovi

Na vrh