• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Quad sa prikolicom za uski put?

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Imam parsto metara dug put od ceste do kuće koji je širine cca. 170 cm, a trebam prevest veću količinu materijala (pijesak, cement itd.) od ceste do kuće.
Razmišljao sam o raznim opcijama kako to izvesti, platiti nekome što je skupo, kupiti mali traktor sa prikolicom i sl. i zadnje mi je palo na pamet da bi mogao uzeti neki polovni Quad i na njega zakačiti prikolicu.
E sad, u Quadove se ne razumijem pa ne znam koliko bi trebao biti jak, koji model, koliko široka i dugačka prikolica (i dal postoji prikolica s kojom je lakše kipati materijal) bi mogla proći po tom putu (ima par zavoja i jedna kratka ali strmija nizbrdica).
Quad bih kupio preko oglasnika i koristio bih ga isključivo za prijevoz materijala na tom putu, znači ne trebam ništa fensi nego neku trulju koja radi pouzdano za to i poslužila bi navedenoj svrsi.
Dal mi je Quad najpraktičnije rješenje za ovo ili imate neku drugu ideju?

Hvala
🙂



1622375357969.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Tuda možeš tenkom proći a da ne možeš bilo kojim normalnim prijevoznim sredstvom... Quad je po meni u pravilu luksuz a ne potreba.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
A gle, tražim najjednostavnije rješenje, a Quad polovni mi se čini da se da lakše i jeftinije naći nego da kupujem mali traktor ili sl.

Al daj mi konkretno napiši molim te što ti smatraš da bi bilo najbolje rješenje, napiši slobodno modele vozila i prikolice, cijene i sl.

Hvala
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Samo ovo, znači prijevoz sveg i svačeg (građevinski materijal, najmeštaj kad mi treba, drva, bilo kaj) od parkinga uz cestu pa do kuće po tom uskom putu.

Ne trebam ništ frezat, orat ili sl., isključivo prijevoz materijala do parkinga i eventualno do sela par kilometara i sl.

Znači vjerojatno bi to bio neki quad koji je registriran kao traktor, 200m3 ili sl., ne znam kaj je najbolje rješenje.

Čuo sam da su ti Quadovi jači zapravo nešto tiši od traktora (nadam se da su bar malo tiši od onih off road sportskih) što mi je isto faktor zbog susjeda koji se dolaze odmarat tamo u tišinu.

Naravno, ako imate konkretan prijedlog modela Quada ili ako imate ideju što drugo bi bilo best buy za svrhu za koju mi treba, otvoren sam za sve opcije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Za takve prijevoze ja bi tražil motokultivator s prikolicom, možda najbolje Labinprogres SuperSpecijal.
Ima pogon, kiper...ma sve kaj ti treba i bude trebalo...pa čak i za obradu vrta...a ide pun terenom kojeg ova igračka s prikolicom može samo sanjati.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Za takve prijevoze ja bi tražil motokultivator s prikolicom, možda najbolje Labinprogres SuperSpecijal.
Ima pogon, kiper...ma sve kaj ti treba i bude trebalo...pa čak i za obradu vrta...a ide pun terenom kojeg ova igračka s prikolicom može samo sanjati.

Hm da, vjerojatno si u pravu. Jel taj noviji superSpecijal glasan ko đubre il je malo tiši nego stariji motokultivatori?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Noviji motori su nešto tiši...ali i dalje je to jednocilindrični, zrakom hlađeni dizel.
Stariji su bolje kvalitete.

Nego, a kaj te toliko zabrinjava buka?
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Zato kaj sam u tihom turističkom i vikendaškom kutku, a opet bum trebal vozit materijal povremeno, doduše izvan sezone al svejedno.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
A neki manji traktor ili bilo kaj s volanom?

Nešto tipa Tomo Vinković?

Koji modeli Tome su mali?
 

Najnoviji postovi

Na vrh