• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Cca 16 sati bez ponovnog loženja i ti nisi zadovoljan?? Ispravi me ako griješim!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Malo se radi u šumi ovih dana.
4bf47a8ba75a859e748aac2e548b0889.jpg
fbe884f34b256fd904271393b11cbf15.jpg


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vitlo je uniforest 5t, ugasio bi ga bez problema ali i prilično potegne. Nisam probao sa drugim vitlima raditi ali dovuče sa sajlom a na kotačima ne bi krenuo.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pU5vmWNWm7w[/YT]

Kod nas potpuno drugacija situacija na terenu u odnosu na stanje kod Zokija.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bila je kabina, vec se sva pomotala u sumi pa je skinuli. Inace je nekako visoko napravljena pa nigdje proci sa njom, a da se ne zapne.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Probaj zakrpat jer su turski niš korist.
Po šumi se turaki hladnjak sav raspane kad traktor skače.
Nov a već krpan
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Mi u svojoj vozimo po 7-8 kubika kukuruza u klipu, naravno sa dodatnim stranicama i za sad nije bilo nikakvog prevrtanja.
Jednom smo ju uspijeli prvrnut kod bočnog kipanja jer je kotač naglo propao kad je već bila kipa do pola u zraku i jednom u šumi kad se panj našao ispod kotača.


Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Više če ti pomoč nove gume bez špere
nego špera sa lošim gumama.
Lanci su ti za rad po snjegu i po šumi.
Popravak špere u novi tip iziskuje ti
poprilčno novca
To je moje razmišljanje i savjet .
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Koja je razlika izmedju rada u sumi i njive, glede zahtjeva za trakcijom? Ovaj vuce trupce a ovaj plug npr...vidim da su lanci dosta zastupljeni u sumi gdje je cesto blato kao i na njivama

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Lanci čuvaju gume od trganja po šumi od
ostataka drva koji su šiljasti.
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za ništa posebno. Stare šljive, dosta suhih i loših. Imaš veliko dvorište, a ne možeš se okreniti u njemu.
Ovo unutar žice će najvjerojatnije ostati čisto, možda koja mlada voćka bude posađena, a ovo izvan žice poorati i pridružiti postojećoj oranici.
Kupio sam tu kuću i još to sve dotjerujem u red i uređujem po svom ukusu i željama.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
I sam volim kad ima mjesta i kad se moze lako odrzavat uredno. Tu sad pustis 50 kokosi i milina za vidjet kako ceprkaju po velikom prostoru.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Ako imas mogucnosti ostavi to sljivovo drvo za dimiti meso na njemu. Po meni najbolji dim daje
 

Najnoviji postovi

Na vrh