• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
DARIJUS,
hvala na prilogu. No u njemu se cer spominje kao podvrsta hrasta.

Quercus robur - lužnjak
Q. petrea - kitnjak
Q. cerris - cer

Rod Quercus s vrstama lužnjak, kitnjak, cer, medunac... Svaki hrast je za sebe druga vrsta. S određenim varijetetima.
I što se tiče cera, kad ga se reže osjeti se intenzivan miris. A kad ga se odreže, karakterizira ga izrazito debela bjeljika.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
malo šumskih poslova, teren je brdovit, traktorji ltz 55, vitla krpan 5eh sa daljincem terra. Na ltz-ju, koji vuče drvo, imam lance.
 

Prilozi

  • IMG01620.jpg
    IMG01620.jpg
    103.3 KB · Pregleda: 82
  • IMG01625.jpg
    IMG01625.jpg
    96.8 KB · Pregleda: 86
  • IMG01645.jpg
    IMG01645.jpg
    154 KB · Pregleda: 90

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
mc, di ima toliko trupaca, ima i hrpa drva...jel to sam u svojem mlatiš ili si samo u zaradi?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Drva ima boli glava. Moje rušim i napravio sam oko 400 metara drva i još sam izvukao neke nazovi treće klase i višemetrice. Plus što još imam za srušiti i počistiti oko 60 metara ogrjeva, a dvije šume nisam ni počeo. Nema tko raditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
moji budu još malo debljali...još imam za očistit oko 5 rali od suharaka...nikak to obavit do kraja...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Prošli vikend nešto srušili a danas malo vozili
20190309_164803.jpg 20190323_170104.jpg
 

Prilozi

  • 20190323_153749.jpg
    20190323_153749.jpg
    179 KB · Pregleda: 108

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Istovarivanje pogonom poda...letve to obožavaju ?
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pre neki dan sam zaglavio 52ojku u sumi i malo je cimao i osetio da je nesta puklo. Sad mi nesta lupa u menjacu jako. Brzine idu sve normalno. Kad je izbacen iz brzine ne lupa, kao ni kad se vuce drugim traktorem. Kad je posteno kvacilo a nije u brzinine lupa. Takodje lupanje se povecava brojem obrtaja a ne brzinom. U 9 ne lupa. Sta bi moglo biti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pre neki dan sam zaglavio 52ojku u sumi i malo je cimao i osetio da je nesta puklo. Sad mi nesta lupa u menjacu jako. Brzine idu sve normalno. Kad je izbacen iz brzine ne lupa, kao ni kad se vuce drugim traktorem. Kad je posteno kvacilo a nije u brzinine lupa. Takodje lupanje se povecava brojem obrtaja a ne brzinom. U 9 ne lupa. Sta bi moglo biti?
Teško da se može šta reći na osnovu ovih informacija , rasklapaj polako pa vidi.
Vjerovatno ležaj u sredini gornjeg snopa ali naveo si i simptoma koji pobijaju tu teoriju.
 

Mudroser

Novi član
Tu od
18 Tra 2017
Poruka
23
Pozdrav šumski ljudi,

ako netko zna koliki su doprinosi za šumoposjednika bio bih mu jako zahvalan jer sam cijeli Internet pretražio i ništa a baš mi se ne da po kancelarijama hodati i pitati.

Piše u zakonu:

Članak 10.

(1) Privatni šumoposjednik i članovi OŠG-a koji obavljaju šumarsku djelatnost kao jedino ili glavno zanimanje, upisom u Upisnik postaju obveznici mirovinskog osiguranja u skladu s posebnim propisom koji uređuje mirovinsko osiguranje.

(2) Privatni šumoposjednik i članovi OŠG-a, upisom u Upisnik postaju obveznici poreza na dohodak.

Ne plaćam trenutno nikakve doprinose, nezaposlen sam a imam nekih 5 hektara šume pa bih se upisao u upisnik privatnih šumoposjednika da probam izvući neku lovu za uređenje cesta kroz šumu i slične stvari, i neka je koliba u planu možda za turizam.

Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh