• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

M.T.

Novi član
Tu od
7 Srp 2019
Poruka
2
Zadnja vuča samo jedan kotač vuče , ljevi, desni ne .
To se desilo dok sam bio u šumi i koristeći blokadu.Da li tko mi može pomoći savjetom. Hvala
 

M.T.

Novi član
Tu od
7 Srp 2019
Poruka
2
Je ali to nije tako radilo prije kad idem uzbrdo po pješčanom putu ljevi šlajfa a desni ništa tu sam prije izlazili bez šlajfanja to mi nije radijo i vuče me uljevu stranu koristili sam u šumi i šperu da izvučem trupac od onda me muči zadnja vuča
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Čuj to,ako si samo bolestan na šarafanje.Pa naravno da ćeš ga šarafati ako ga ne održavaš i ne paziš kako sa njim radiš.
Moj c360 4x4 takoreći radi cijelu godinu u šumi i kvarovi su minimalni.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Bok svima,evo pošto je ovo forum koji se bavi šumarstvom,imam pitanje vezano za cijenu lipe i topole trupci i dugometrica,prvo sam dogovorio s kupcem otkup lipe po cijeni od 400 kn za trupce i 180 kn po kubiku za višemetricu,te 190 kn po toni za topole,međutim odustao od kupnje,e sad sam našao drugog kupca koji nudi za višemetricu 140 kn po kubiku,ili 100 kn po metru,gdje se naći u tim kubicima i tonama,i koje su uopće realne cijene od otkupljivača(prekupaca),ili najbolje srezat u metricu i ložit peć
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ne znam kako se kod vas krecu cijene, ali taj drugi sto ti je ponudio cijenu je cisti mizerluk, ja toliko placam topolu, ali u KM, a odnos je skoro 1:4. Naravno osjecenu i izvucenu.
 

KarloK

Novi član
Tu od
24 Kol 2019
Poruka
6
Ne znam točno, mislim da je otprilike 55% drva u šumi bukva, 35% hrast i 10% agacija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
82 položila u svim zadacima.baš je moćan traktor a posebno za rad u šumi,još da ima reverzer bila bi čista 10.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nije baš cijelom dužinom iste debljine,naprijed do vitla ima oko 90 cm a na sredini i više od toga
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
A kako ste ga nagurali gore samo? Ima on sigurno više od 90 cm promjera, ovako na oko.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Lako,postavili dvije lege bočno na prikolicu i sajlom omotali nekoliko puta kladu i onda samo povukli i navaljali na prikolicu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Je ali to nije tako radilo prije kad idem uzbrdo po pješčanom putu ljevi šlajfa a desni ništa tu sam prije izlazili bez šlajfanja to mi nije radijo i vuče me uljevu stranu koristili sam u šumi i šperu da izvučem trupac od onda me muči zadnja vuča
Da li si rjesio problem? Kaj je bilo?
Pozz
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ako misliš koristiti vitlo u šumi onda nema boljeg od Ursusa c355/360 ili Zetora 57-6711 ili 59-6911 jer mislim da se ovi Zetori za te novce mogu naći,barem može kod nas.
 
Na vrh