• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remont vodene pumpa MF35X

A

Ado

Guest
Interesuje me vezano za vodenu pumpu MF 535X.Problem je sto se radi o starijem traktoru a nemogu naci njegovu orginal vodenu pumpu od 539 ne pase.Prilikom rada traktora pomalo kaplje voda u kapima sa vodene pumpe a cuje se lezaj kako melje.Zatim isto termostat ne otvara kao prije .Sad me interesuje dali bi pomoglo da repariram pumpu sa novim kupungom ,lezajom i novim termostatom.Moze savjet vezano za moj problem .Pozzz Ado_
 
A

Ado

Guest
Remont vodene pumpe

Ima li odgovor vezano za moju temu ? Pozz Ado_
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Interesuje me vezano za vodenu pumpu MF 535X.Problem je sto se radi o starijem traktoru a nemogu naci njegovu orginal vodenu pumpu od 539 ne pase.Prilikom rada traktora pomalo kaplje voda u kapima sa vodene pumpe a cuje se lezaj kako melje.Zatim isto termostat ne otvara kao prije .Sad me interesuje dali bi pomoglo da repariram pumpu sa novim kupungom ,lezajom i novim termostatom.Moze savjet vezano za moj problem .Pozzz Ado_
Može Ado, kad si ti u pitanju.
Pomoglo bi, samo moraš poravnati peraju prije sastavljanja (ako ju prije toga ne slomiš). Znači novi semering i novi ležaji (po mogučnosti neki kvalitetniji). O termostatu nadam se netrebam ništa pisati :scratch

Mislim da bi ti tu mogel uskočiti Bagerista sa pokojim savjetom jer on ju je nedavno magistriral:rolfer:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Može Ado, kad si ti u pitanju.
Pomoglo bi, samo moraš poravnati peraju prije sastavljanja (ako ju prije toga ne slomiš). Znači novi semering i novi ležaji (po mogučnosti neki kvalitetniji). O termostatu nadam se netrebam ništa pisati :scratch

Mislim da bi ti tu mogel uskočiti Bagerista sa pokojim savjetom jer on ju je nedavno magistriral:rolfer:

vjerojatno se i peraja moze kupiti i onda imas sve novo osim odlijevka pumpe tj. kucista ili kak bi se reklo...
 
A

Ado

Guest
vjerojatno se i peraja moze kupiti i onda imas sve novo osim odlijevka pumpe tj. kucista ili kak bi se reklo...
Hvala na odgovoru .Traktor je vec kod majstora rastavio vodenu pumpu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
vjerojatno se i peraja moze kupiti i onda imas sve novo osim odlijevka pumpe tj. kucista ili kak bi se reklo...
Može strikane peraja, osovina, semering, ležajevi, ali košta skoro ko nova pumpa pa onda..... Dobro, ove pumpe očito nema za nabaviti pa treba pripaziti kod rastavljanja iste.
Kučište ako je aluminijsko i još ako je bila voda najvjerojatnije zaboravi.
 
A

Ado

Guest
Koliko sam shvatio od majstora da je veliki problem naci orginal pupmu za ovaj traktor,jer kuciste pumpe nije kao 539 IMT .Sto je meni cudno kupung ,lezaj i termostat pasu od 539.Sve u svemu dode opravak kao da sam uzeo novu .Slazem se isto sa vasim savjetom da je tokar odradio svoj dio posla .Uskoro se nadam pozivu od majstora da kaze sve zavrseno da mogu doci po traktor .-Hvala svima na podrsci .Pozzz Ado_
 
A

Ado

Guest
Vodena pumpa

Koliko sam shvatio od majstora da je veliki problem naci orginal pupmu za ovaj traktor,jer kuciste pumpe nije kao 539 IMT .Sto je meni cudno kupung ,lezaj i termostat pasu od 539.Sve u svemu dode opravak kao da sam uzeo novu .Slazem se isto sa vasim savjetom da je tokar odradio svoj dio posla .Uskoro se nadam pozivu od majstora da kaze sve zavrseno da mogu doci po traktor .-Hvala svima na podrsci .Pozzz Ado_

"Pozz forumasima" .Moram da se oglasim vezano za moj problem? Majstor rastavio pumpu dobila luft na osovini to jest unutarnjoj piksni.Zacudo veliko lezajevi svi ok i jos sto me iznenadilo ova vodena pumpa ima mazalicu za koju nisam znao da postoji na ovom traktoru.Najveci sad moj problem sto nemogu naci grafitne bronze da tokar odradi svoj dio posla.Prebrao sve tokarije u Hercegovini nigdje nema grafita specijalnog materijala.-Sve postalo ludost zivaca i trke.-Pozz Ado_
 
B

BAGERISTA

Guest
Može Ado, kad si ti u pitanju.
Pomoglo bi, samo moraš poravnati peraju prije sastavljanja (ako ju prije toga ne slomiš). Znači novi semering i novi ležaji (po mogučnosti neki kvalitetniji). O termostatu nadam se netrebam ništa pisati :scratch

Mislim da bi ti tu mogel uskočiti Bagerista sa pokojim savjetom jer on ju je nedavno magistriral:rolfer:

Hvala kolega.........:rolfer::rolfer::partyman::partyman:

U pravu si,,,mogu reč da do sada je sve uredu,,,i imali smo ja i muhaničar,,,,malo razgovora oko čuvenog semeringa koji je sad u kompletu s nekom gumicom,,,......

Pripazi obavezno da peraju (kako je napisa muhaničar),kod tokara prođeš,i da ti je obavezno prođe na fino,,,nači ne da ostane ko kad se komad istokari,,,nego da baza bude glatka......,,.i naravno kod montaže,,,obavezno je stavi nek stoji u škrinji,,,inače češ demolirat s prvim udarcem ko i kod mene ča smo ja i stari trčali kod tokara dva puta..

Molim te pripazi na ležajeve,,,jer sam ja bacio nove u smeče i išao uzet od SKF-a,,,makar sumnjam da su original,,ali su bolji od onih (made in cina):mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
i naravno kod montaže,,,obavezno je stavi nek stoji u škrinji,,,inače češ demolirat s prvim udarcem ko i kod mene ča smo ja i stari trčali kod tokara dva puta..
Kakva škrinja. Sa blagom :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Hvala kolega.........:rolfer::rolfer::partyman::partyman:

U pravu si,,,mogu reč da do sada je sve uredu,,,i imali smo ja i muhaničar,,,,malo razgovora oko čuvenog semeringa koji je sad u kompletu s nekom gumicom,,,......

Pripazi obavezno da peraju (kako je napisa muhaničar),kod tokara prođeš,i da ti je obavezno prođe na fino,,,nači ne da ostane ko kad se komad istokari,,,nego da baza bude glatka......,,.i naravno kod montaže,,,obavezno je stavi nek stoji u škrinji,,,inače češ demolirat s prvim udarcem ko i kod mene ča smo ja i stari trčali kod tokara dva puta..

Molim te pripazi na ležajeve,,,jer sam ja bacio nove u smeče i išao uzet od SKF-a,,,makar sumnjam da su original,,ali su bolji od onih (made in cina):mad:

BAGERISTA;652403[COLOR=SeaGreen kaže:
][/COLOR]Ma osovina,,,san stija reč ,da je stavi da se malo ohladi:rolfer::rolfer:
I koga sad na kraju treba ohladiti, PERAJU ili OSOVINU :scratch
Izgleda da nisi položil na svojoj pumpi :mrgreen::mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
I koga sad na kraju treba ohladiti, PERAJU ili OSOVINU :scratch
Izgleda da nisi položil na svojoj pumpi :mrgreen::mrgreen:

Izgleda da nisam položija....:mrgreen::mrgreen:,,osovinu,,,ohladit a peraju malo zagrijat...:supz:,tako je nešto to trebalo bit oibijašnjeno,,,samo uzalud,kad se kod pisanja htijelo puno toga reč,,,a malo napravilo..:lol::lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Izgleda da nisam položija....:mrgreen::mrgreen:,,osovinu,,,ohladit a peraju malo zagrijat...:supz:,tako je nešto to trebalo bit oibijašnjeno,,,samo uzalud,kad se kod pisanja htijelo puno toga reč,,,a malo napravilo..:lol::lol:
E vidiš sad, čovjek nemože nigdje nači grafitne bronce (mada uopče nekužim kaj bu sa njom), a ti mu skoro upropastiš peraju koja je unikat :rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
E vidiš sad, čovjek nemože nigdje nači grafitne bronce (mada uopče nekužim kaj bu sa njom), a ti mu skoro upropastiš peraju koja je unikat :rolfer:

Dobro,,je ipak je ispravak na vrijeme doša....:mrgreen:bar se nadam..,,...8)8)
 
A

Ado

Guest
Vodena pumpa.

Pozz svima .Sto se tice vodene pumpe sad je sve ok sastavljeno sve super funkcionise .Nisam mjenjao lezajeve za veliko cudo kao novi imali su stalno podmazivanje .Tako da je majstor ostavio ove stare jer kaze ovi su orginal imaju zig i serijski broj nemaju lufta.Mogao sam ja zamjeniti sa novim nisu oni skupi samo sto nije materijal isti.Vjerujte ova pumpa ima mazalicu na sebi te u jednom dijelu bila zacepljena nije mast isla prema osovini vec samo prema lezajevima .Sad je ito otklonjeno sve uredu .Jedini problem na ovoj pumpi je bila osovina jer je imala veliki luft na piksni nije imala podmazivanje . ."Sad uredu Ferc je pogonu "Puno ljeta ce jos ovaj odraditi ili ide mirovinu vidjecemo .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Danas tanjuram,i nešto počne šrotat,nabrzinu ugasim traktor,pogledam oko njega,što kako,nigdje ništo za vidjet,upalim ponovno,opet šrota,skužim da naprijed kod ventilatora,pogledam remen čitav,našpanan sve normalno,ventilator nigdje nestruže,sve "lopatice" propelera na broju. Neznam što je,zovem susjeda koji pored na njivi tanjura,da mi kaže što je,upalim ja ponovo,opeeet šrota,kaže da,to ti je otišla vodena pumpa,ništa,nazovem ja starog,dođi po mene da odvučemo traktor kuč. Dođe stari,upalim ja da dignem hidraulik da su mi tanjurače u zraku da ga možemo odvuč kuč.
Kad ono traktor radi normalno,još ja do naveče potanjuram do kraja...
E sad,dal je vodena pumpa samo zaštekala i sve je dalje oke?
Ili je ona več pri kraju pa je treba mijenjat?
Dali je opasno po traktor tako radit?
Dal se ona negdje podmazuje? jer ja nevidim da bi se ona mogla negde podamazat...
I koliko otprilike dođe nova pumpa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Traktor je?
Opasnosti po traktor nema, jedino ako izleti peraja ode i hladnjak u vječna lovišta.
Probaj primiti sa rukom za peraju i klimati ju da vidiš dali ima lufta.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Traktor je MF 590 :cry:
Probao sam,pa lufta ni nema...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako nema lufta na ventilatoru možda je problem u ležajima alternatora :scratch
Skini remen dole i probaj okretati ručno jednoga i drugoga, možda čuješ gdje kakve neobične zvukove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh