• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Renault Ares 610 RZ - getriba

Kan21

Novi član
Tu od
1 Stu 2015
Poruka
7
Pozdrav svima!
Neki dan sam išao pogledati traktor iz naslova. Zainteresiran sam za kupnju, no primijetio sam da se malo teže šalta. U 1. i 2. brzinu ide nešto lakše nego u 3. i 4. Riječ je o modelu s mehaničkim reversom te Twinshift getribom 16x16. Ima 4 glavne brzina i svaka ide na pola. I naravno kuplung je hidraulični. Navodno da je ista stvar na MF-u serije 62 budući da dijeli getribu s Aresom (Gima). Ima li netko iskustva s takvim traktorom i općenito s takvim mjenjačima? Bojim se da nije možda kuplung pri kraju. Iako traktor ima 6000 radnih sati original pa mi se čini rano za takve kvarove. Hvala i lp!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Sate uzmi s rezervom..kao i kod svih naših traktora,jer očito mi samo prodajemo traktore sa samo 6 il 8k sati dok se vani prodaju sa 10+..(čast iznimkama)
Uglavnom ako je getriba ko na masseyu,boljka im je da na hladno teže šalta..kad se zagrije ulje mora ići ko putar..tak mi je na 3060.
 

Kan21

Novi član
Tu od
1 Stu 2015
Poruka
7
S obzirom na ukupno stanje traktora, radni sati bi cak i mogli biti originalni. Sve je u odlicnom stanju jedino me ta getriba muci. Traktor sam probao malo po cesti, ali to ipak nije dovoljno da se ulje skroz zagrije. Trebalo bi malo duze s njim raditi da se vidi pravo stanje stvari. Iako mi je prodavac napomenuo da teze salta dok je hladan, narocito po zimi.
 
Na vrh