• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reznice smilje, ružmarin, aronija...Pomoć?

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Budući me u rubrici ekološka poljoprivreda nitko ne frema, tražim savjet ovdje:

Maloprije sam zapiknuo u mješavinu komposta, pijeska i malo treseta još četiri grančice aronije(ukupno 10), jednu ružmarina. Prvo ih malo namočio u bagremov med. Sve u teglu.

Sve je prije toga dva dana stajalo u vodi s nasjeckanim komadićima vrbe(kemikalije i kupovni hormoni kod mene nemaju šanse).

Sada namjeravam zapiknuti šest vrhova, poludrvenastih, smilja. Žena kupila lani grm, stajao u većem loncu, pa ga sada namjeravam, kao i grm ružmarina i kadulja staviti u pdrum na prezimljavanje.

Pitanje: smilje su odstajale u soku od vrbe, ali u kakvu mješavinu zemlje da ih zapiknem i da li trebam skinuti listiće i koliko njih ?

Nisam na moru, nego u Zagorju, pa ih ne mislim razmnožavati naveliko, nego više onako za nas, za čaj i žena radi neke macerate od cvjetova i listića smilja. Namjeravam ih držati u podrumu da se zakorjene i na proljeće, ako se zakorjene presaditi u pojedinačne tegle i staviti vani opet do zime.

Jel ok način to sa smiljama i kakva zemlja ?

Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh