• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Re: Koju roto kosu kupiti???

Dečki, ima li tko iskustva s Gramip diskastom kosilicom?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

a zašto nitko na BCS kosi nema ceradu gore :?: :scratch
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

To se i ja pitam...mozda iz tvornice idu bez cerade...heheheheh...:))
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Koju roto kosu kupiti???

na mojoj je bila cerada i daska što odgrće, al onda ju 533-539 nemože prenet jer ga prebacuje na bok jer je dosta teška zbog duplog korita pa još i plazovi, a široka je :blackeye a ovako je 539 s njim kosio 2 godine, 3 spora, zna nekad biti gusto al ide :mrgreen: , odtad tako i radi.
Za daskom stvarno nema potrebe i nisam vidio razlike osim dodatne mase..

2 toma: da netreba prevrtač jer iza nje ostane kao i iza strižne

2 ZJ: nikad nisam vidio gramipovu u radu, nit ikog poznam da ju ima. Jel oni rade po nekome ili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Re: Koju roto kosu kupiti???

Mislim da je licencna Gribaldi&Salvia, vrlo slično Gaspardu.
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: Koju roto kosu kupiti???

ZJ"]Dečki, ima li tko iskustva s Gramip diskastom kosilicom?
ja sam prošle godine posudio od prijatelja Gramipovu kosu širine 160 cm,i s njom kosio ambroziju na jednom zemljištu što sam kupio,a koje nije bilo obrađivano dosta dugo,pa se ni ja ni traktor nismo vidjeli iz nje.mogu reči da odlično radi, nijednom se nije zaštopala.doduše,traktor ju je vrtio na 1000 okretaja.prezadovoljan sam sa njom,i sada si razmišljam da si ju kupim,a moju strižnu "bussatis"(na kojoj sam polomio šipku baš u toj ambroziji,i to je bio razlog zašto sam ovu gramipovu posudio) pošaljem u mirovinu.
po meni su diskaste kose u prednosti pred bubnjastima
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

idemo dalje ... diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta diskasta... i po zadnji put diskasta je zakon,nemoj slušat one nebuloze svakakve,lakša je,brža je,znači veči zahvat,atomatski,veči učinak po h...
:D :D :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

ček,bubnjasta,ne!!!
Gledaj,ako naprimjer bubnjasta 165-ica ima 2 velika tanjura i na svakom ima 2 ili 3 noža,znači da ukupno ima 4 ili 6 noževa,a diskasta 165-ica ima 4 tanjura i na svakom 2 noževa,znai da ukupno ima 8 noževa!!!
I ajd mi ti reci,koja može postič veči radni učinak i brže kosit!!!?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

za bočnu neću tvrditi ,a li za prednju je sigurno da bubnjasta postiže veću brzinu.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Kojom brzinom kosis??? ja kosim sa rakovicom 2 durekt brzinom i pun gas pa si ti misli kolko je to km....to ti je skoro ko sa ferkom u trecoj pun gas...:)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Koju roto kosu kupiti???

dino kaže:
ček,bubnjasta,ne!!!
Gledaj,ako naprimjer bubnjasta 165-ica ima 2 velika tanjura i na svakom ima 2 ili 3 noža,znači da ukupno ima 4 ili 6 noževa,a diskasta 165-ica ima 4 tanjura i na svakom 2 noževa,znai da ukupno ima 8 noževa!!!
I ajd mi ti reci,koja može postič veči radni učinak i brže kosit!!!?
Skoro pa govoriš gluposti..
Nema uopšte veze koliko koja ima noževa..
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

kad kosim samo sa prednjom naša je diskasta idem 5-6 km/h , kad kosim s obje i obje su diskaste idem istom brzinom.

a kad kosim samo sa zadnjom mogu i do 25 km/h ali onda samo čekaš što će se potrgati tako da to je bio samo test :D
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ja idem bez ikakvih prolema 2.brzinom i nista nije ako je ravna njiva tj livada....a i ja mislim da bas nema veze kolko koja ima nozeva....jbt kad tak gledas kolko ti ima ona bocna nozeva oa kolko brzo ides s njom....:)...??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

ZJ kaže:
Mislim da je licencna Gribaldi&Salvia, vrlo slično Gaspardu.

Je toje njihova licenca. Imam doma greben za boćnu kosu za 539, isti kao i gramip dubrava.

Kaj se tiče bubnjaste i diskaste, mogu reć po viđenom da bubanj čišće kosi kod veće brzine od diska. Diskasta je lagana i jako skače, dok bubnjasta je teška i ne može ju tako dizat neravnine... Ne velim da ne valjaju, ali po meni su bubnjaste nekak prihvatljivije
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Pa to je i moja logika....nije meni tesko proletit sa ferkom poslje kosnje ...idem 2 direkt i to je brzo gotovo...a sto se tice diskaste mislim da bi bilo pozeljno isto da se razbaca iza kosnje....
 
C

classares

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

jedan moj poznanik ima,,tj je imao novu claasovu diskastu radne širine 2,45m, radi se o modelu disco 250 i tjerao ju je sa claas aresom 557... i mogu vam reći da skoro nigdje mu brzina nije bila manja od 15km/h... čak i do 30km/h ide... i ništa ne ostavlja...divota kak lepo sve pokosi unatoč velikim brzinama...tako da moj glas ide za diskastu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Re: Koju roto kosu kupiti???

Svaki je tip namijenjen za nekaj...
Bubnjasta kosilica ostavlja redove. Ako je potrebno za pokupiti frišku travu, onda je ona u prednosti. Ako pak nije, potrebno je redove rastepsti s paukom (dakle, minus jer trebaš dva prohoda). Treba teži traktor.
Diskasta kosilica ostavlja široke redove (ako se svi diskovi vrte na istu stranu). Zbog toga je puno prikladnija ako je na istoj montirana gnječilica ili kondicioner. Osim toga, obično su lakše, trebaju manje snage, te su prikladnije za manje traktore.
Nedostaci: radi grede ispod diskova nemože tak nisko kositi kao bubnjasta (ili je to i prednost?). Kompliciranije gradnje od
bubnjaste. Veća cijena za istu širinu.

Osobno, ako mora biti rotacijska, diskasta kosilica bi bila moj izbor.
Ako pak nije važan tip kosilice, najradije bi BCS Duplex (strižna).
 

Najnoviji postovi

Na vrh