• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Lijevo desno mora imati malo lufta,a što ti se jako trese provjeri jel imaš sve noževe ili da ti nije pukel koji nosać noža pa ti nije više u balansu.
 

JosipZefa

Novi član
Tu od
17 Ožu 2019
Poruka
11
nije puklo ništa, prednji nema ni malo, zadnji lijevo desno dosta ima..budem raskopao pa vidio


15673486149691913602721.jpg

Evo skinuo sam sve mi se čini dobro, ova osovina ide malo lijevo desno jer to normalno ili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Ak si došel do tu onda još skineš ovu glavćinu dole ide mlo teže ali ide i budeš vidjel kakovi su ležajevi i sve ti bu jasno. U glavčini bi trebal biti jedan igličasti ležaj unutra negdje na polovici.Prvo sada provjer kolilo ti ima lufta osovina lijevo desno
 

JosipZefa

Novi član
Tu od
17 Ožu 2019
Poruka
11
Ak si došel do tu onda još skineš ovu glavćinu dole ide mlo teže ali ide i budeš vidjel kakovi su ležajevi i sve ti bu jasno. U glavčini bi trebal biti jedan igličasti ležaj unutra negdje na polovici.Prvo sada provjer kolilo ti ima lufta osovina lijevo desno
Evo i mene nakon dva mjeseca,otišao mi je igličasti ležaj ali ne znam to vratiti sve sam nazad a čovjek mi već dva mjeseca obećaje doći i zavlači me...jer znate kakvog majstora da mi preporučite da to složim i spremim ..nalazim se između dugih sela i Vrbovca hvala
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Pozdrav...Kupio sam rotokosu sip 135 i sada me zanima (posto nikada nisam imao takvu kosilicu i nemam bas iskustva) moram li koristiti kardan sa kvacilom.?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ja mislim da netreba, ali ima ovdje vecih ursus poznavatelja....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Vidim ja i kod tebe svega na basci i to novog...hahahaha

Nije novo, oprano Perwolom :D

Ajde valjda ćeš se ponovit kod mojeg komšije da vidim kako radi novi stroj :)

A de mi reci je li misliš na kardan sa kvačilom, da pri opterečenju prokliže, ili misliš na onaj što ima "čekrk" koji "preskače" kada se gas pusti, da kosilica ne staje naglo, nego se slobodno vrti?
Po mojem, iako nemam iskustva s tim, mislim da bi trebao biti kardan sa takvom sklopkom, a sa kvačilom ne.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Ovako kad ga ugasim malo ga pogura naprijed pa ne znam....vidit cu jos
Ako si ikako mogao trebao si kupiti najmanje 160 za taj traktor.
Dugo sam kupovo i gledo fahr i na kraju covjek mi ponudi ovu ...cijena stvarno povoljna jer ju je prodavo samo da je se rijesi
A do sada sam kosio sa olt cesljarom..pa mi je ovo stvarno ok...
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Uhvati na kosi kardansko vratilo i okrenu u lijevo ako ide na ruku i preskače, ne treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh