• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Pozdrav ljudi
Moram još malo upilavat.

Uzeo bih novu Roto kosu za košnju trave i zanima me kakvu da kupim?

Nekih cca 2.000 eura maksimum
50 ks traktor, ima 540 i 540E oznaku za kardan, imamo više komada pašnjaka, plus najam od drugih. Do sad smo koristili Mutu i trčali za njome al definitivno bi uzeli nešto kvalitetnije.

Hvala svima
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Nešto kvalitetno i novo, ne znam da možeš naći za 2000€. U svakom slučaju uzmi rotacionu kosu max. do 1,8 m zahvata.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Dobro, što bi mi preporučio onda ako dignemo malo cjenovni rang?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Potjeraj to malo brže. Ja sa DF KM24 185 cm idem u travi preko 1m visine 10 km/h. Nemoguće da ta nova kosa nemre brže. 😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Imam zelenu KM24 185cm valjda blizu 15 godina. Na njoj piše West Germany tak da je stara preko 30 godina. Prošle godine sam zamjenil par zupčanika na lijevom tanjuru. Par put sam nadovaril donje tanjure kad bi se poderali. Godišnje sam kosil oko 25 rali. To je kosa koja bude nadživila sve ove poljske kose koje koštaju 10-12 000 kn.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Malo gledao cijene dijelova pa nije to tak ni preskupo gledajući sve ostalo danas a za silu ima i zamjenskih poljskih kad je dosta njih rađeno po njihovoj licenci. Najskuplji je original disk oko 1500 kuna a zamjenski negdje oko 600-700 kuna.
 
Na vrh