• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacione (ROTO) kosilice

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: SIP 135

micko kaže:
Zanima me kakve su kosacice i koja im je cijena

Cijena SIP rotokose 135 cm ti je 16.320 kn (MPC), 165 cm košta 18.380 kn.

Imaš i turske kose - 135 cm - 11.200 kn, 165 cm - 11.800 cm (MPC)
 
B

bornakt

Guest
Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

Dali pase traktorska kosa sa Zetora 4712, na Ursusa C-360????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

bornakt kaže:
Dali pase traktorska kosa sa Zetora 4712, na Ursusa C-360????
Neznam zakaj, no Ursus ima postolje kose s desne strane, dok je ova Zetorova točno ispod sredine traktora. Duljina postolja je vjeroajtno ista, no nisam siguran jesu li rupe za nosače na istom mjestu.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

Ček ZJ, pa ja sam na svom imao strižnu i bila je točno ispod sredine traktora. Morao sam skidat onu klateću poteznicu i šarafat na ona 2 donja vijka nosač. A onaj naprijed ide kroz pola i mora boca za zrak ić dole.
To je loše riješenje, mala remenica jer nemože veća od nosača klateće stat pa moraš ić velikim gasom a opterećenja nema, sporo, uvjek nešto zajebava, odgrći gdje je prevelika trava, puca cigančica, peta kose, zubi, pa namota na remnicu trave ako kreneš u rikverc...
Ma to je nužno zlo.. Kvači mu rotacionu i po gasu, 185 bubanj ide trećom ko od šale ako nije grbavo pa ispadaš s sica..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

petar kaže:
Ček ZJ, pa ja sam na svom imao strižnu i bila je točno ispod sredine traktora. Morao sam skidat onu klateću poteznicu i šarafat na ona 2 donja vijka nosač. A onaj naprijed ide kroz pola i mora boca za zrak ić dole.
To je loše riješenje, mala remenica jer nemože veća od nosača klateće stat pa moraš ić velikim gasom a opterećenja nema, sporo, uvjek nešto zajebava, odgrći gdje je prevelika trava, puca cigančica, peta kose, zubi, pa namota na remnicu trave ako kreneš u rikverc...
Ma to je nužno zlo.. Kvači mu rotacionu i po gasu, 185 bubanj ide trećom ko od šale ako nije grbavo pa ispadaš s sica..
Neznam za tvoju, no baš sam jučer gledal nosače na susjedovom 355. Desno su, kao na Fergusonu.
Ja imam Gramipovu kosu na Štoreu. Dok je bil 402, kosa je bila ispod, a sad kad ima prednji pogon, kosa mu je desno. Loše je jedino to da se remeni otpuste kad je kosa u zraku.
 
B

bornakt

Guest
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

NIsta puno hvala na odgovorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

bornakt kaže:
NIsta puno hvala na odgovorima.
Paaa, i nismo ti baš pomogli. :roll:
 
B

bornakt

Guest
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

pa barem znam da mi nepase morat cu svoju prodat ali onda mi nece pasat niti vadilica krumpira?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

bornakt kaže:
pa barem znam da mi nepase morat cu svoju prodat ali onda mi nece pasat niti vadilica krumpira?
Prodal si Zetora i kupil Ursusa? Kosa od Zetora ti je ostala?
Probaj montirati, jer ti je to najjednostavnije i niš' te ne košta. Nosače možeš i malo preraditi. Bit će ti svakak jeftinije nego mijenjati kosu.
Vadilica, ona kaj ide umjesto grebena kose, ti paše, bez obzira na marku traktora, ako su obje kose istog proizvođača (recimo Gramip).
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Koju roto kosu kupiti???

Imam u planu kupiti roto kosu nsto vecu od 2m pa vas molim da mi kazete neka iskustva sa svojima ako vam nije problem.Mislio sam kupiti diskastu ali nije obavezno.Mislim je terat sa mf3080....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Koju roto kosu kupiti???

moj savjet nemoj kupovat diskastu. dosta su nježne. kupi ti bubnjastu neku pravu al pazi da nije trgana ili nešto i nečeš imati problema s njom.

ja sam za svog 3080 kupio bubnjastu deutz-fahr KM 25 2.20 širine i traktor ju ne osjeti uopče. još da mi je prednja ma to bi bilo saliveno za njega :D
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Mi smo skroz do sad imali bubnjaste i nismo imali problema sa njima....sad imam novu sip 165 i to mi je sad malo jer imam dost livada pa se sam vozam u krug i trosim naftu bezve...el se tvoja d-f preklapa na traktor ili se onak nazad sklapa....???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ma diskasta je zakon,ostavlja ti iza lijepo redove i nemoraš odmah prekretat iza nje kao iza bubnjaste.
I dosta je lakša nego bubnjasta.
Ja imam Kuhnovu 6 diskova ,(mislim da je 220),i super radi!
Ali tvoj traktor može daleko više od 220!!!
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

A jbg....ko ce ga znat sta sad da kupim....hehe...najbolje oboje pa mir....xD...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Koju roto kosu kupiti???

nazad se sklapa nije neka mudrolija. klasična ona starija još crvena deutz fahr. al kosi bolje nek koja novija. niti se ne čuje ona brije iza sebe a mogu kositi s kojom brzinom hoču sve reže.
nije mi bilo do tog da se diže hidraulični nepotrebno mi je ovak mi je bolje barem meni a i u samom startu je jeftinija bila pa sam ju uzeo.
inače zelene deutz fahr su jako nježne i dosta se kvare pa kad sam ovu vidio u njemčkoj malo sam ja to isprobao i kupio sam ju doma. doma sam došao stavio noževe i deri dalje i točno mi pokriva trag traktora i još ostane mjesta netrebam ju pomicat uz desnu stranu kak malo 165 koju sam prije imao.
diskasta je dobra ali prenježna je za ovaj traktor. kosio sam s 220 diskastom s mf 560 i nije ju osjetio niti najmanje ali nije to bilo baš neka košnja. kad probaš jednu pa drugu i kad vidiš kolko je ova nježnije za takav traktor pogotovo gdi su krtičnjaki i kolko su noževi u startu skuplji radije nebi.
al svak odluči koju če
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ima jedan kod nas vicon diskastu i kaze da ga zajebava kad kosi ove prirodne livade jer ima dost krticnjaka i nije ravno pa zajebe nozeve...a ima susjed bubnjastu i nije se jos zalio na nju....:)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Koju roto kosu kupiti???

evo ti moje kose
f74ff27d.jpg
51dc4a4c.jpg
7944c377.jpg

46b17336.jpg


sad vidiš kako stoji na traktoru kakvog ti imaš i vidi se kako kosi a trava se vidi iz priloženog
 
Na vrh