• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ako je riječ o Gramip AT20/30 frezi, mogel bi Ak je pak riječ o nekoj težoj - teško.

Imali smo Hward HA230 frezu i na najsporijoj brzini negdje je traktoru spustila gas s 2300 na 1600.Negdje je išla na 540E bez brige.
 

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
ako moze jedan savjet ,u dilemi sam dal kupiti rabljenu roto drljaču 2.5 koja se moze nac za 15-ak tisuca kuna ili ili na ovu kombinaciju tanjrače ali sa paker valjkom http://prntscr.com/i1s7k8 koja je skuplja 10-ak tisuca kuna ali je nova.
Sad me zanima kakva je kvaliteta obrade tla ovom tanjračom pošto sam do sada sa običnom tanjuračom morao ić 2-3 puta po mjestu da bi usitni dok sa roto drljačom jednom bi trebo
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Da ce bolje radit od obicne tanjurace svakako, a od RD sumnjam.
Pogledaj u temi tanjurace kako moja radi.
Na strani tanjurce je sira primjena jer je mozes i u biljne ostatke tjerat, a RD finija priprema.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Dali neko zna kakve su roto drljece GEO zelene?
Zanima me vase misljenje dali se to isplati kupiti. Hhvala unaprijed.

C8680AC2-D116-4A8B-A10E-42DA129E0C5D.jpeg
Ta roto drljaca vase misljenje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Imt 533, trebao bi neku frezu za njega pa me zanima koje su marke aktualne, koja marka starija (nešto polovno), na šta paziti, dijelovi itd. Širina neka bude 1m i koristio bi ju za oranicu kao i za ledinu jer bi malo prošao oko šljiva i voća. Hvala.
 

Jura6006

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
3
Pozdrav iz Gline,

Trebam savjet,
Ovako u nedoumici sam koji stroj kupiti frezu ili roto branu, obrađujem godišnje 2 hektara zemlje uglavnom smijem kukuruz. Kod nas je zemlja ilovača tvrda kao da kamen tanjuram.
Tanjuračama moram proći 5-6 puta da bi razbio brazdu
Za pripremu tla nakon oranja za kukuruz što je bolje uzeti roto branu ili frezu?

Imam torpeda td6006s pa bi uzeo od panex-a roto branu 210 cm ili iz autohorvata frezu 200 cm ako mu nije previše.

U slučaju da već postoji ovakva tema ispričavam se svima
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
jel pustiš da se dobro zapeče ta tvoja zemlja, pa onda lupaš strojeve po cigli?
6 puta tanjuračom po mjestu...ajooooj...
ako je taj sistem, nebuš sretan ni sa jednim od navedenih priključaka, to je sve nježna kina...
 

Jura6006

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
3
jel pustiš da se dobro zapeče ta tvoja zemlja, pa onda lupaš strojeve po cigli?
6 puta tanjuračom po mjestu...ajooooj...
ako je taj sistem, nebuš sretan ni sa jednim od navedenih priključaka, to je sve nježna kina...
Kad izorem ostavim dva dana da se malo osuši i onda tanjuram, na tanjurace kamen da budu teže, jedino riješenje mi je zimska brazda onda u proljeće je smrvljena pa lakše ide.

Više bi mi odgovarala freza jer bi frezao usput i vrt, ali ne znam koliko je dobro za kukuruz jer se nisam susretao s tim
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
pa ja nemam rotobranu, ali imam frezu otkad znam za sebe...i sve se može s frezom pripremit...sad, jel rentabilno frezat za kukuruz, to prepuštam svakom da odluči u svom slučaju...
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav,
kakva su vam iskustva sa kratkim tanjuracama u proljetnoj pripremi i kakav valjak uzeti na kratkoj tanjurači??
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Pozdrav ljudi,htjeo bi uzeti rotodrljaču za traktor 70ks isključivo za pripremu u jesen za sjetvu pšenice,za proljeće nije potrebna,dakle zanima me koja širina idealno(na ravnom se radi i zemlja je vecinom lakša do srednje teške,teške skoro da i nemam,što neznaci da je nece bit u buduce) i dali paker ili šuplji valjak? Hvala
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
2,5m taman. Imam ja za prodati… Ja sam ju tjeral sa Zetorom 7245. Noževi i cjevasti valjak…
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
2,5m taman. Imam ja za prodati… Ja sam ju tjeral sa Zetorom 7245. Noževi i cjevasti valjak…
Sacekao bi jos par odgovora,strah me jedino šupljeg valjka ako bude mokrije da mi ga ne zapunjava zemljom

2m ili 2.30, packer je bolji.
Baš sam jednu gledao jučer 230 sa paker valjkom ima i hidrolift koji meni ne treba,tako da bi ga vjerovatno prodao i time smanjio cjenu drljace,radi se o vigolo roto drljaci i cijena je 2200e i nije fiksna
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
2.5 ili 2.3 metra bez brige ide,gledaj da ima noževe i packer definitivno, letvičasti nema nikakvih prednosti nad packerom osim kaj je lakši.
Evo jedna provjerana,cijena nije fiksna.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Na svakog se može loviti zemlja. Kad je bilo blato onda dignem valjak na nosaču i držim brane na hidraulici
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Na svakog se može loviti zemlja. Kad je bilo blato onda dignem valjak na nosaču i držim brane na hidraulici
Ovaj paker što sam ja gledao ima čistače zato tu dajem prednost pakeru
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Malo mi je sumnjiva cijena 2200€ hidroliftom…
To kaj je jeftino na kraju često zna ispasti skupo…
 
Na vrh