• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Je, je... Samo se zajeb... sa starim uljem. Pogotovo Hidraol koji ne podmazuje već ispire.
Uzalud si onda potrošil novce. Pa nije Hipenol tak skup. Ili još bolje - Viskoma tekuća mast.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma nisam stavio hidrol, stavio sam ulje sa servisa iz auta, svejedno ga mijenjjau prerano, i u vecini slucjeva je sinteticko, ako valja ya auto, sto ne bi valjalo ya zupcanike koji se sporo vrte, mad raymisljam o 90.ki, koja joj je cijan, sigurno 2,5 EURA po litri, dakle 150 EURA za ulje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
A koliko su koštali semeringi? Sad si zakakal stvar sa zmzanim uljem, punim kiselina.
Zakaj nisi u autu ostavil staro ulje, a u ovo stavil pravo?
Ionak buš auto prije mijenjal od ovog priključka.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Baš ste dobro skrenuli !
Što se tiće rotodljaće za 560 gledaj uzet drljaču sa noževima a ne klinovima jer ide lakše . Paker valjak bi bio bolji od cjevastog ali bi ti mogao biti pretežak za nositi (ovisi od roto drljaće ) . Ispred valjka mora biti daska da ne propušta veće kvrge zemlje i radit će dobro , a bilo bi dobro da je pritvorena i s prednje strane. Ja imam roto drljaču 210 cm i tjeram ju sa 558 koji je malo brži i slabiji na kardanu od 560 , teža zemlja (jesen) druga spora , lakša zemlja treća spora .
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Imam landini 9880 i zanima da li bi bila mala rotodrljaca za njega 2.5 m sa nozevima i valjkom. Imam ponudu jeftino da je kupim. RD je marke Maschio i u dobrom je stanju a cijena je 1000 e. Sta mislite da li ce mi biti mala i jos da kazem ja radim oko 15 hektara zemlje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
,moze li umjesto klinova de se postave nozevi, odgovara li leziste

Generalno ne. Obično su drugačiji prihvati.
A zakaj bi mijenjal?
Noževi se, istina, lakše vrte i idu dublje, no klinovi bolje mrve zemlju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Imam landini 9880 i zanima da li bi bila mala rotodrljaca za njega 2.5 m sa nozevima i valjkom. Imam ponudu jeftino da je kupim. RD je marke Maschio i u dobrom je stanju a cijena je 1000 e. Sta mislite da li ce mi biti mala i jos da kazem ja radim oko 15 hektara zemlje.
Ako je teža zemlja - taman. Pogotovo ak još misliš prikvačiti sijačicu iza.
Ak je dobar stroj - kupuj jer je to jeftino. Uvijek stigneš prodati i kupiti veću.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Nije zemlja teska, a za sijacicu cu da vidim jos. Dobra je ocuvana je u dobrom stanju, vjerovatno cu i uraditi tako kao sto kazes.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
dali je puno dati 38000kn,,za ovu rotobranu??
 

Prilozi

  • image002.jpg
    image002.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 1,359

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
dobro,,bas takva,sa paker valjkom,, kosta 46000kn,pljunuta ta,,al sa cijevastim valjkom kosta 38000kn,sa pdv,,mislim ju uzet,,al jos razmisljam,pa da cujem vase misljenje,,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi imamo istu dakvu samo sa packer valjkom i odlična je evo ti video pa vidi kak radi:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2zrRg5md_oE[/YT]

Neznam kakvu ti zemlju imaš,ali ti preporučujem da si uzmeš drlju sa packer valjkom. Ja sam probo sa cjevastim i sa packer i odma sam reko da sa cjevastim više nikad neču kopčat za traktor.
I evo ti razlika sa packer i cjevastim valjkom. Obadvije parcele su zimske brazde,i odje sam prošao jednim tragom sa običnom drljačom radi zatvaranja brazde.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=08y6UbfhxL0&list=UUDI71481VnZnoHWB03dEj5g&index=14&feature=plcp[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RTCd-fBpQ_8&list=UUDI71481VnZnoHWB03dEj5g&index=12&feature=plcp[/YT]
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kod mene e cjevasti valjak, moze li se npraviti ovaj packer, ne izgleda mi komplikovano. Sda vidim ima puno onih kljunova, valjak nije problem, ali onih obruceve sa kljunovima najmanje svakih 10 cm, puno bi to kostalo.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Packer valjak je znatno teži od cjevastog. Cjevasti ti služi samo za ravnanje polja. A dok packer on ravna i još koja veča gruda ostane on nju zgnječi ili utisne u zemlju,tak da polje onda bude ravno ko asfalt. Na jednom i drugom videu je bila posađena kukuruz i probao se vozit raktorom kolko mogu da me neizbaci sa sjedala. Na ovom videu gdje je cjevasti valjak tak sam max 3 br tero sa df koji u 3 br pun gas ide 17-20km/h i nije mi bilo ugodno za vožnju previše skače. A dok sa ovom gdje je packer valjak sam se tero 4br. max brzina je 26-29km/h i mogo bi prebacit i u 5br ali taman je kraj polja dok se razlaufa jer je polje uz brijeg i tamo sam siliro pa sam se tero sa silokombajnom i prikolicom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
napravio bih ja taj valjak sam neznam kako najednostavnije kljunove rijesiti, da varim jedan po jedan sporo mi, mozda kad bih u nekoj radionici nasao otpatke tih velicina pa onda polako svaki dan po jedan krug.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
kak je dado već napisao sve zavisi kakva je zemlja...

ja imam 2.5m carraro sa cjevastim i nemam nikakve potrebe za pakirom,a ima parcela gdje ljudima ni pakir nije dosta...

...jedino,po meni veliku ulogu igra (uz tip zemlje) brzina prolaza,istrošenost klinova i sami oblik klinova,jer nemožeš očekivati da bude isti učinak imala rotobrana sa klinovima (poput one Lely gore) u usporedbi sa onom koja ima klinove u obliku noževa koji daleko bolje razbijaju zemlju,a samim time je i puno teža traktoru za pogoniti:p...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Lely rotodrljača ima nove klinove stavljene prije 2-3 godine i dosta su dugački,ovisi puno i o tipu zemlje ali ova dva videa to su dvije jednake zemlje tak da tu ona puno neutječe na to kak se ona pripremi nego ovisi o stroju koji ju priprema.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Moja VogelNoot Terramat

DSC01547Kopiraj.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh