• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Poteznicu sam stavil na donju rupu kao što se vidi na drugoj slici i produžio vilice na RB gdje se kopča na letvu traktora (slika 3) tako da kardan ima dosta lufta,probal na izoranoj parceli i na parceli gdje sam zatvorio brazdu i mogu reči da radi savršeno za sad,bit će i video kasnije stavljen pa mogu reči da je u pitanju bio kardan.Ja sam uvjek poteznicu stavljal na gornju rupu i tad sam imao problema.:(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Definitivno velika razlika u visini kardana , kardan mnogo ''radi'' i imaj na umu da ga češće moraš podmazivati u krstovima a inače biće tu problema još.

Trebao si uzeti RD sa visočijim izlazim kardana , onaj veliki reduktor bi ti bio bolji.

I kako vidim na videu tebi fali još obrtaja na kardanu da bi imao pravi učinak , ovo je sporo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja dobila novu osovinu dobro sta je prije da nije u sjetvi kukuruza!!
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Imam jedno pitanje. Da li zetor 3320 moze raditi sa rotodrljacom lely od 2.5 metra? Covjeku hitno treba lova pa se moze bas jeftino uzeti. Komsija ima lely od 3 metra i vuce je sa rakovicom 60 i ide bez problema. Samo je malo teza pa mu treba tegova naprijed a ovako bez problema je vuce.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jeftino kupi, skupo prodaj i kupi si odgovarajuću.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako ga ne sahraniš prve godine u radu u zemlji sa tom RD ja ču za svojeg 6340 kupiti 4 metra pa kak mu bude. :drink:
Jedino ovo što ZJ kaže.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ako je ekstra povoljna kupiš i skratiš je na 2 metra .
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Znaci ne ide. Pa ekstra je povoljna ispod 1000 eura covjeku gori i trebaju mu pare. Pa i ja sam smatrao da je puno. Ali prije Vaskrsa sam gledo rakovicu kako ide sa tri metra i cudio sam se. Druga spora ali ide.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako imaš pare i ako misliš da možeš zaraditi na njoj kupuj. Ne traži te kruha. Usput probaš pa ako ide dobro a ako ne opet dobro. Zaradiš pa kupiš sebi bolju.
 
Na vrh