• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa pripremao sam u petak po strnistu za soju,pa dok sam dosao doma probam getribu od RD i osjetim vruca.pa otvorim cep na njoj i ima nekakav mjerac ali mi nije jasno ova crta na njemu jel je to min. Ili max.? Ako je min. gdje je onda max. posto je samo jedna ta crtica...
I kako se mjeri ulje da se zasarafi pa onda se ocita ili do navoja pa se onda ocita?

n5n783.jpg


124xc77.jpg


1zczjol.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zašarafi se pa se mjeri. Teško je ovak reći: postavi ju izvana u položaj kak stoji, sa zadnje strane reduktora, da se vidi koliko duboko ide. Razina ulja je obično do donje strane ulazne (horizontalne) osovine.

Jel ta šipka možda šuplja (cijev)? Ako je, onda je na kapi odzraka, pa bi mi logično bilo da je ta crta maksimum.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Da suplja je to cijev

Pogreska u postavljanju fotografije,kolega ZJ ispravno postavio
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Mislim da bi nivo trebal biti ovakav:
 

Prilozi

  • 11r8wub.jpg
    11r8wub.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 168

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Hehehe ma je,samo mi ovaj tinypic okrene ne znam zasto_Onda je ta crta maximum?
Jer ovako kako sam postavio ta crta je dosta nize na mjeracu nego sto ste vi tu oznacili..
Budem probao natociti pa cu vidjeti.
Koje ulje ide u to?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ako je ulje, onda je za hipoidne zupčanike.
Gradacije SAE140...220.

Na slici sam ti označil otprilike razine ulja kojih bi se ja držal. Radi paralakse (šipka je ispred reduktora) ti to izgleda drugačije.
Nebi rekel da je donji prsten crtica razine, već samo mjesto gdje je završil donji čep cijevi.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Možda se nebi trebal mješati ali ipak mislim da ta crta označava minimum. Kako god je da sam na tvom mjestu nasipal bi do te crte i par mm više. Kak veliš ima odzračnik pa ako mu je viška nek izbaci. Bolje nego voziti bez ulja ili sa manje ulja nego treba. Tu getribu svejedno treba skidati jer je semering otišel.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ma kakvo mjesanje,samo recite svoja misljenja,meni je drago.
Zasto mislis da je otisao semering?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ako je ulja bilo u getribi a sad ga nema, ako nije van iscurilo nema gdje otići osim u zubčanike.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki di nabavljate djelove za rotobrane maschio dc drago imam trebal bi zupcanik koji ide na osovinu(disu nozevi)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Novu bi kupio?

Koliko sam popratio među povoljnijima su VIGOLO (V&N)..

A za klinove je jednom netko rekao jel isto rezati kruh tupim ili oštrim nožem, tako isto je i klin/nož na rd.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
nema tu nikakve razlike klin-noz,kolega uvozi rabljenje freze,rotodrljace i dr prikljucnu mehanizaciju tako da sam se nagledo raznih sistema i u sustini ako je masina uredna sve odradi posao odlicno,primjer ja imam rotodrljacu sa klinima a kolega rotodrljacu sa nozevima idemo jedan do drugog na istoj parceli i apsolutno nikakve razlike,e sad sta je tu vazno je valjak,Paker je No1,jer sve ono sto rotodrljaca ne samelje od podrobi,cjevasti koji ja imam je isto fin ali u laksoj zemlji gdje bas odlicno poravnja ali u tezoj i nema neku funkciju osim da drzi rotodrljacu na zeljenoj dubini
 
Na vrh