• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
U getribu 85w/140...
Ukoliko nema kontrolni šaraf,onda koliko izvadiš toliko uliješ..u samu drljaču ja stavljam mješavinu hipenola i tovatne masti..toliko da su zupčanici prekriti mješavinom..
Svakako probaj nakon rada rukom probati da li je getriba vruća ili samo topla...vruća nebi smjela biti..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Umjesto tovotne masti i Hipenola bolje je ulijati tekuću mast INA Viskoma R00
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Upravo to kaj zj kaže najbolje tekuća mast viskoznosti 00 u mojoj je mast 000 ali ona mi se pokazala ko prerijtka pa se počne ko šlag radit a to baš nije najbolje. U ove koje sam do sada slagao sam točio 00 i to je po meni bolje.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
znači, u getribu ulje 85w-140 ( kad upišem u googlu izbacuje mi da je to ulje za mjenjače ), a u rotobrane tu INA VISKOMA? da li ima na samim rotobranama negdje neki ispust starog ulja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Proizvođač je zamislil samo ispust (kad ode semering) ili na čep ali treba okrenuti brane naopak...

To ulje, tekuča mast, je tak gusto da nema šanse da u praksi sve ispustiš (čak ni dio) pa se mjenja eventualno kad se remont radi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Getriba=mjenjač..
Ja bih probao eventualno sa naftom razrijediti to staro ulje pa probati isprati što više..
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Pozdrav poljoprivrednici,imam jedno pitanje nadam se da ce te mi biti od koristi.
Imam traktor Landini 6500,motor perkins 48 kw 65 konjske snage,planiram da uzmem roto drljacu sirine 2,4 m sa cjevastim valjkom,jel mislite da cu je moci nositi i raditi sa njom,zemlja je onako nesto srednje i lahka,inace traktor je 4x4 i dosta je dobar na kardanu imam i 1000 obrt/min. Hvala vam puno
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
502
Moći če raditi ja sam jednu sezonu radil sa 6870 landiniem to su identični traktori..
Moja rd ima klinove i širine je 2.50 metra getriba je stavljena na brzu vrtnju i traktor je ljepo radil..
Ali sve ovisi koliko planiraš raditi mislim da do 5 hektra možeš odraditi bez brige recimo za kukuruz isto toliko i na jesen..
Malo budeš sporiji ali napraviš posao pazi samo na temp. vode (hlađenje motora ) da nepregriješ traktor..
 

Prilozi

  • IMG_2257.JPG
    IMG_2257.JPG
    162.7 KB · Pregleda: 33
  • IMG_2263.JPG
    IMG_2263.JPG
    162.8 KB · Pregleda: 34

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
@Zekson
Zašto do 5 ha? Ako guši traktor uništit će ga i na 5 ha.

Koliko ti je s tom kombinacijom trebalo vremena da pripremiš 1ha?
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Ma ja sam to mislio samo gdje mi je zemlja malo jaca,vecinom orem u jesen i tako da sve na proljece sjetvospremacem u dva prohoda lijepo usitnim,ta rotodrljaca ce mi samo doci kao rezerva,ali ipak hvala na informacijama,
Zekson da jeste potpuno su isti traktori motor perkins 3.9l zapremine 65 ks super mi se pokazo u radu,mislim da necu imati problema
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
502
@MrSima14 to sam napisal, mislio sam na kakti manje površine manje gospodarstvo ..
Da istina ako guši traktor neće i ni 1 ha napraviti kamoli 5 ali velim nebi trebalo biti problema..
Uh neznam to je bilo jos prije 3-4 godine kad sam imal iznajmljen taj traktor onda se pripremalo za kukuruz jer mi je Zetor bil na generacli motora onda smo rotirali s ovim oko 8 hektara sam imal tih godina za sijati
i to sam sve posijal i pripremil za tjedana dana..
Da LANDINI 65 to su isti traktori ima i puno brzina na izbor tako da će moći raditi sa RD..
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Koliko su otprilike teške rotodrljace 250cm sa paker valjkom sa tim da ju pogoni traktor od 75 80 ks u tezim zemljama(ilovaca), ima li kakvog efekta ili?
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Imam jedno pitanje forumasi,trebam da zamijenim kline na roto drljaci,trebam savjet kako se to radi jer mi je prvi put,dal samo ona 4 sarafa odsrafiti i probati radno tijelo izbiti sa gornje strane i da ispadne prema dole,ili je moram svu otvarati? Evo i slika da vidite drljacu


20190406_130528.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Na klinu imaš jednu maticu..nju bi trebao odšarafiti..i izvući ili izbiti klin,a da radno tijelo ne diraš.
Ako slučajno radiš kako si ti napisao,onda obrati pozornost na položaj tijela jer trebaš vratiti kako je i bilo..jer nije svejedno kako vratiš.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Čini mi se da klin nema maticu nego ga drži čelični štift koji ide kroz klin i nosač klina. Biće možda malo zajebano ih izvući zbog hrđe ali nema potrebe zbog toga rastavljati RD.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Moguće i to..vidio sam neku drljaču sa klinovima i gore maticom..tako da sam pretpostavio da je i tu tako.
 

Landini65

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
19
Na klinu imaš jednu maticu..nju bi trebao odšarafiti..i izvući ili izbiti klin,a da radno tijelo ne diraš.
Ako slučajno radiš kako si ti napisao,onda obrati pozornost na položaj tijela jer trebaš vratiti kako je i bilo..jer nije svejedno kako vratiš.


Kod mene je saraf M 20 gore na vrhu i tako je pricvrscenj klin ali nije klasicni klin nego nesto poput noza pljosnat je,al nema to veze sad,problem je sto mi kljuc 30 ne moze lijepo da uhvati saraf jer je saraf kao potopljen u radno tjelo, a za gedoru nemam dovoljno mjesta ne moze od daske da je ubacim,zato sam pitao da odsrafim ove gornje poklopce gdje stoje gornji lezajevi i da probam lagano kuckati osovinu od gore samo tek toliko da bi mogao ubacit gedoru i da odvrnem,posle bi sve normalno samo vratio kako je i bilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh