• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kad sam pričao sa tokarom za te kajle da se naprave rekli su mi da to nebu dugog vijeka ali možda im se samo nije radilo. Nebi bilo prvi put da mole Boga da ne rade. Nisam siguran koliko sam čega nosio ali mislim da je bilo ovak. 4 ili 5 osovina i mislim da je bilo 7 srca zubčanika, 3500 ili 4500 kuna. Bilo je to prije 7 godina pa izlapilo iz memorije. Najbolje pobrati sve šta treba napraviti i odvesti njima. Možda dobiješ popust za količinu. Ima još jedan u Bjelovaru šta to isto radi, mislim da je na drugom kraju grada ali neznam kak se zove firma.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To se većini ne da radit jer je tu puno posla i zezancije, a ne može masno naplati jer se nema kaj za vidjet da je napravljeno
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To bi i Kušec iz Bj mogao odraditi samo što je uvijek zatrpan s poslom.Vjerovatno najjeftiniji ali problem je što se posao otegne neplanirano dugo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ukoliko nije osovina skupa ko zlato,a tokar me nebude oderao,odabrat ću tokara jer je za 1 dan gotovo.ne vjerujem da mi može osovina iz italije doći brzo a da nije skupa poštarina.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kušec od kad je promijenio kalionu zupčanici su puno bolji dosta radi za trgovine koji njegove proizvode prodaju pod orginal DF MF itd .
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Maschio rotodrljače...znali netko kako se stručno zove donji ležaj koji se nalazi na onom radnom tijelu kroz koje ide osovina getribe? Ove ostale ležaje sam našao, ali toga ne mogu ( nisu onako dveje košuljuce oa između njih kuglice, nego su ovdje neki vajljkići koji su samo utisnuti u košuljicu) ? zna li možda netko okvirnu cijenu toga ležaja?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako se unutarnja košuljica može skinuti na jednu stranu onda su to U209 ili sl broj lošiji oznaka NJ 209 .
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ove eberhardt su bile prije slagane i imale su po jednu kajlu na nekim tijelima , ali dobro je i više kajli. Najbitnije je dobro stegnut matice da to drže na hrpi i nema problema jer kad dobi lufta onda je brže gotovo.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Evo malo i šminke
 

Prilozi

  • 20190423_192833.jpg
    20190423_192833.jpg
    135.2 KB · Pregleda: 32
  • 20190423_171908.jpg
    20190423_171908.jpg
    129.7 KB · Pregleda: 32

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
sklopio ja natrag rotodrljače ( maschio 2.5m ), ulio unutra 15L hipenola 140, ali pošto su nagnute malo na jednu stranu vidim da su na gornjoji strani zupčanici još na suhom dok na donjoj strani cijeli potopljeni..pretpostavljam da to tako ne smije biti - još trebam uliti ulja ili da stavim nešto drugo uz ulje?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja sam stavljao hipenol 90 i mast lis2. Pazi samo da nebu previše pa ti bude izbilo negdje ko meni. To kad počne raditi strašno se podigne nivo. Mislim da sam stavljao do gornjeg ruba zubčanika a ti sad sam nađi svoju mjeru.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Leli 2.5 m ušla špaga i slinilo ulje skinjen poklopac promijenjel ležal navodno original okrenuta piksa promijenjen semering . Nakon rotiranja 5 rali za sad sve suho luftova nema .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Meni tokar ubacio 3 kajle,centrirao i vratili nazad..promijenili ležaj,semering(combi) koji kosta 415kn sa dostavom iz Slovenije pošto koga sam god od naših pitao,rekli su "zovemo vas za pola sata",a već 5 dana me nitko nije zvao...nazvao susjede,drugi dan stigla dostava..
Jučer izrotirala 5ha bez problema,nekakvih zvukova ili nećeg trećeg.
Talijani su se javili i kada smo utvrdili sve dimenzije,model brane nisam dobio odgovor za cijenu osovine i zupčanika..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To s 3 kajle će ići dosta dugo,bitno je da ide čvrsto na njih,zar semeringa nema u zg lager firma,mi uzimali za amazone,isto combi,cortecov i nije bio preskup,mislim nekih 150kn kom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
I moj je cortecov..nazvao sam nekoliko tih poznatijih firmi i nisam dobio povratan poziv kako su rekli..nisam imao vremena za gubljenje pa sam na prvu tko ima i naručio..
 

Najnoviji postovi

Na vrh