• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Onda ti rd več radi na 1000 okretaja dok je na traktoru 540. Ne mjenjaj ništa i ne ćačkaj dok se nije nešta sjebalo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
U mojima je hipenol ali kad sam ukljucil na 1000 okretaja i dal gas pocela je na getribi na odusak bacat hipenol van, a na 540 okretaja niš ne baca... pa zato pitam da ne potrgam kaj, ak nije predviđena za to možda bolje ne stavljat na 1000...
Šta si onda ovdje uključio na 1000 ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako ti rd baca ulje van kad na traktoru okreneš na 1000 okretaja po meni to znači da se rd već vrti na 1000 okretaja pri 540 okretaja kardana na traktoru. Po meni to ne treba ništa dirati nego ju tak vrtjeti i tak s njom raditi.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ako ti rd baca ulje van kad na traktoru okreneš na 1000 okretaja po meni to znači da se rd već vrti na 1000 okretaja pri 540 okretaja kardana na traktoru. Po meni to ne treba ništa dirati nego ju tak vrtjeti i tak s njom raditi.
[/Q
Mislim da ja nemam opciju na getribi za okretanje zupčanika u njoj... Ma 540 okretaja je sasvim ok u normalnim uvjetima, ali nekad kad se zapeče brazda 1000 puno bolje napravi... pa me zanima... a na brani ništa ne piše... ugl hvala na savjetima
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kolko ks imaš na raspolaganju?
Za lakšu zemlju možeš spiralni valjak..
Za težu packer...
Ja sam na istoj zemlji isprobao noževe i packer u usporedbi klinovi i spiralni.
Odlučio se na noževe i packer jer finija je priprema u usporedbi s drugom kombinacijom...
Noževi se navodno teže vrte,a s packer valjkom je teža roto brana...
Ps.pod spiralni mislim na cjevasti valjak.
 
Posljednje uređivanje:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kod mene su ih dvoje ljudi kupili u susjedstvu... navodno kopija mascho brane ali napravljena od slabijeg materijala, dobro rade, dobro izgledaju, robusno i masivno, a sad kak budu dugo trajale i dali se budu kvarile vrijeme bu pokazalo. S tim da je jedak kupil u messisu a drugi ih je kupil u sloveniji. U sloveniji su par tisuča kuna jeftinije i za 100eura mu ih je dopeljal slovenc... Ja sam mislil takve uzet al onda sam se ipak odlucila za rabljene maschio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
masey 80 konja ima vražje borbe s 2.5 metara širine...dok talijanku ni ne osjeti...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja kad sam vidio kako rade noževi a kako klinovi,odluka je pala na noževe..negdje sam i postao sliku..
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Da li je netko bojao roto drljacu eberhard plavu jer mi treba broj boje ibroj boje za dasku za ravnanje i paker valjak..Ako ima tko da ne radim odokativno boju.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Da li je netko postavljao kako slike kako se slazu klinovi na rd 3 metra jer sam slikati se sjetio u pola posla skidanja.Sad kad budem stavljao nove kline da ne bi bilo problema .Ako ima tko sliku kako se slazu ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Kak izgleda na toj polovici koju još nisi rastavil?
Jesu li svi pod 90 stupnjeva jedan prema drugom ili su po sinusoidi (zamaknuti za određeni kut?
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Sve sam skinio tako da ne znam bas.Onako izgleda da su svi zamaknuti kad gledas po glavama.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Koliko ima radnih tijela ? Imam ja sliku od Amazone RD 10 radnih tijela. Možda bi se dalo naći i za više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Nema veze 10 ili 12. Važno je da su rotori zamaknuti za nekih 10...15 stupnjeva (otprilike, a da se nemru sudariti).
 

Najnoviji postovi

Na vrh