• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
2.5m bih rekao po broju radnih tijela;)
Ako je ta lova u igri,onda imaš lufta za popravak kak se spada;)
 

Roksi

Član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
30
I ja se slazem sa vasim misljenjem.Danas sam zvao za leajeve i semering,izadje me negdje oko 100 eura.Da li neko ima predlog koje bi ulje najbolje bilo staviti na kraju.U njoj je bila sama tovatna mast?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Da nije eberhardt ? Meni su u hitneru radili srca zubčanika i osovine. Samo im treba dati uzorke npr, ležaja ili šta ti već treba. Evo radi već 10 godina. U RD sam stavljao izmiješani hipenol 90 sa ina lis 2.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ako imaš negdje dobrog tokara, napravi onako kak je rekao Komer, tri kajle od 10 ili 12 mm debljine ak ima mjesta i vozit će još godinama.
Od kud si?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
U kućište ulij polutekuću mast INA VISKOMA R00.
Takva mast ide u reduktora na biračima kukuruza i sl. sporohodnim reduktorima.
 

Roksi

Član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
30
U kućište ulij polutekuću mast INA VISKOMA R00.
Takva mast ide u reduktora na biračima kukuruza i sl. sporohodnim reduktorima.
Hvala na prijedlogu.

Ako imaš negdje dobrog tokara, napravi onako kak je rekao Komer, tri kajle od 10 ili 12 mm debljine ak ima mjesta i vozit će još godinama.
Od kud si?
O tome sami i razmisljao sto je Komer predlozio.Vidjecu jos da ne bih negdje naletio na polovnu osovinu,ako ne onda ce najvjevotnike biti kajla rjesenje.Automehanicar mi predlozi ulje 140-150.Iz Bosne sam.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam lani u svoju stavio 2 kg tekuće masti i ostalo hipenol 140, tak mi je savjetovao čovjek koji se time bavi.
U pitanju je RD maschio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Dečki, čemu miješati ulje među tekuću mast?
Pa sama mast je dovoljno tekuća i bez ulja.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
O tome sami i razmisljao sto je Komer predlozio.Vidjecu jos da ne bih negdje naletio na polovnu osovinu,ako ne onda ce najvjevotnike biti kajla rjesenje.Automehanicar mi predlozi ulje 140-150.Iz Bosne sam.
Nemoj stavljati kajlu jer nije dobro rješenje. Trebaju biti zubi. Neznam od kud si al Kušec u bjelovaru ti to riješi samo tak. Odnesi mu zupčanik i osovinu. Srce zupčanika istokari,napravi piksnu sa unutarnje strane prema zubima na osovini i tu piksnu upreša u zupčanik i dobro je zavari. Nikad više nemaš brige s tim. Jedna kajla je preslaba i s vremenom će se razlokat bolje neg kaj ti ovo sad.
Kupi polutekuću mast i niš ti drugo ne treba. Ja sam u amazonu 3 m stavio 30 kg te masti i nema brige. Imaš kante po 20 l oko 700 kn.
 

Roksi

Član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
30
Evo danas ide brušenje i pojavila se žuta boja.Nisam više pametan.
 

Prilozi

  • 20201002_125323.jpg
    20201002_125323.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 35

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Dečki, čemu miješati ulje među tekuću mast?
Pa sama mast je dovoljno tekuća i bez ulja.
Zato šta kad se zubčanici zavrte masti ima svuda samo ne tamo gdje treba biti.
 

Roksi

Član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
30
Griješiš. Viskoma nije obična tovotna mast za lagere.
U pravu si...https://www.trgo-agencija.hr/mast-ina-polutekuca-viskoma-r00-0-85-litijeva.html
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ovako roto drljača maschio ima lufta.
Ljevo pa desno jel bi se to isplatilo popraviti.
Koliko bi došli ležaji i to.
I gdje vidit za dijelove
 

Roksi

Član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
30
Ovako roto drljača maschio ima lufta.
Ljevo pa desno jel bi se to isplatilo popraviti.
Koliko bi došli ležaji i to.
I gdje vidit za dijelove
Pozdrav.Ja sam uzimao u SELENA,Banja Luka.Imaju znaci lezajeve koje zamislis,jos dosta toga.Evo link http://www.selena.ba/shop
Nisu skupi.sto se tice glave roto brane koja ti šeta lijevo,desno,ja sam dao majstoru da jakom elektrodom navari kraj zubova a onda da istokari.Ili trazi na oglasu novu i kupi.

Imas na njuskalo dijelove maschio
 

Prilozi

  • Screenshot_20201115-215704.png
    Screenshot_20201115-215704.png
    55.9 KB · Pregleda: 11
Posljednje uređivanje od moderatora:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ima ali me zanimju cijene ležaja semeringa.
Radi corone nikud preko granice.
Možda je tko radio jer se radi o maschio roto drljači.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Željac nemaju sve maschio roto brane iste ležajeve..ili skini stare,ili po modelu/serijskom broju iskopaj katalog,pa nađi koja je oznaka ležaja.Kad već raskapaš branu,nebi bilo loše utvrditi stanje i ostalih radnih tijela,pa zamijeniti sve ležajeve,ukoliko financije dozvoljavaju.
ima tu uz ležajeve još i semeringa,pa računaj i na tu stavku.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Da pa planiram imaju lufta reko možda je tko radio pa zna okvirno cijenu.
Ako prođem s ležajima bude super.
 
Na vrh