• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Centurion 75

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
A kaj te zanima?
Motor tip 105.4, mjenjač 12+3, 30 km/h
 

same75

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
4
imam taj traktor pa me zanima da li ga jos neko ima.. kako je zadovoljan s njim?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Obišao danas jednog centurion 75, ništa farbano po njemu i kemijano kaj se tiče limarije. Nije čak ni trul nigdje.
Org. boja na motoru, nije mastan i ne curi ulje nigdje.
Čovjeka nije bilo doma pa sam ga sam ogledavao i malo probao.
Od svega do sad viđenoga jedino je ovaj na hrpi.
Jedino me čudi da ima samo dvije ručice mjenjača i uključivanje prednje vuče desno kod komandi hidraulike i čini mi se kardan samo 540 okr.
Jedina mana kolko sam vidio su loše gume zadnje, ostalo je sasvim ok. DSC_0219.jpg DSC_0223.jpg DSC_0224.jpg

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Na ručici za uključivanje kardana bi trebalo biti 540-0-1000. Ta bi ručica trebala biti pored ručica hidraulike, a ručica za uključivanje prednjeg pogona bi trebala biti lijevo od sica.
Mjenjač bi trebal biti 4+R x 3 (12F+3R) ak ima dvije ručice, a ak ima tri, onda je 12F+12R.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ručica za uključivanje prednjeg pogona je desno od sjedala, kod komandi hidraulike (to je ova sa crvenom kuglicom šta se vidi).
Mjenjač je 12+3, desna mala ručica ispod sjedala je kardan, piše na njoj 540 i još nešto, nisam skužio šta. Na lijevoj strani ispod sjedala je isto neka ručica, nisam skužio čemu služi.
Sutra je gazda doma pa ću skočit još jednom da ga pogledam.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Danas se čuo sa gazdom da pokušam ispregovarat cijenu, no izgleda da ništa od toga.
Tvrd je ko kamen i spušta 500 kn za sreću.
Nema veze šta zadnje gume nemaju ripni ni milimetra, ali doslovce ni milimetra. Po njegovom još dvije godine voze bez problema.

Gledao sam danas jednog Deutza 7207C i vrlo vjerojatno njega uzimam sutra osim ak se čovjek ne predomisli. Saznao sam povijest traktora unazad dosta godina, nije daleko od mene tako da ga lako i dopeljam sam.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh