• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same dorado 50

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Pozz
Pošto sam prodao svoj Taurus 60 u potrazi sam za novim strojem
Imam u ponudi u Sloveniji uzeti novi dorado 50 KS
Ima tko iskustva s tim modelima?
3 cilindri vodeno hlađenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Prodal si dobroga, kupuješ loš(ij)ega?
To je Dorado 56?
Bar gledaj 65, 70, 75 (starije, zrakom hlađene) modele, jer ovi su imali problema s gumicama na piksama i boš pumpama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Aha.
Kojega: onog ECO, z ručnim kuplungom za kardan, mehaničkim prednjim pogonom i šperom na pedalu? Turčina? Ili pak "pravoga" Talijana s elektrohidrauličkim komandama (ovi imaju 50km/h getribu, tak da 40 postiže na 1800 o/min).
Sad su svi do 90ks 3-cilindraši (Farmotion motor).
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Da taj sa ručnim kuplungom i šperom mehaničkom
Ja to trebam samo da imam.
To bude napravilo Max 20 sati na godinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Onda bar kupi talijana (ima 3 rupe na hidraulici, gdje ide treća točka), a ne turskog... I malo više konja od 50 ;)
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Onda bar kupi talijana (ima 3 rupe na hidraulici, gdje ide treća točka), a ne turskog... I malo više konja od 50 ;)
To je ovaj traktor

A interesantan mi je i ovaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Kolko čujem od vlasnika SDF grupacije i servisera istih ovaj drugi bi trebal biti puno interesantniji od onog ušmikanog
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Onaj prvi je turski i ja bih ga zaobišel. 15+15 mjenjač je jako "rijedak" s brzinama. Da je 30+15, onda već ok.
Ovaj drugi je (iz)rabljeni. Ak već gledaš Explorer, nek bude 65 (4 cilindra) jer je taj traktor dosta masivniji od Dorada, pa mu je motor malo slab za kola koja mora voziti.
Explorer ima više radnih brzina, ali samo 4 (noviji ima 5) cestovne i sporiji je od Dorada.
Ak te zanima više detalja, nazovi me ;)
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
256
Imao sam Taurus 60 KS
Ovaj Explorer je isti motor 3cilindra zračno hlađeni.
Sa taurusom sam bio jako zadovoljan jedino je getriba bila 3x4brzine(čitaj spora 25 km) i to me dosta nerviralo. Mislim da bi sa ovim Explorerom bio pun pogodak za mene budući da bude napravio 20 sati godišnje.
Budem se sutra odvezao do Kutine pogledat.
Koje su mane getribe na tom Exploreru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh