• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Frutteto 60

Tinonit

Novi član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
8
Pozdrav svima.
Imam Same Frutetto 60 i nakon puno uloženoga truda i novaca u stari traktor ponovno razočarenje. Naime, ulje hidraulike mi se toliko pregrijava da volan gubi funkciju a gdje se god naslonim na oklop geribe ili hidrauliku sve je vrelo. Pretpostavka je da se zagrijava od motora jer se i u stanju rada na mjestu prvo zagrije pumpa i lajtung a zatim i elementi koji koriste ulje za rad.. Pumpa je blizu motora a i lajtung prolazi tik do motora, k tome tuda prolazi i auspuh. Tak je to na malome traktoru. Izoliral sam pumpu, lajtung i auspuh ali hidrauličar mi veli da je to samo djelomično riješenje. Realno, hladnjak se baš i nema kam ugraditi. Da li možda netko ima takav traktorin pa da je našel riješenje???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Izmjeri tlak hidraulike. Rekel bi da ti poderana pumpa grije ulje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Jeste mjerili tlak ? Garant je negdje nešto zaštekalo

Rad bez opterečenja nikako nesmije grijati ulje, a i temp ulja pod opterećenjem nebi smjela prijeć 50-tak °C
 

mirosimpo

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
2
jeste li vi servisirali pompe ili ste stavili nove postoji mogucnost da je negdi nest zacvikalo pa grije ulje i dali ste mijenjali filtere ulja
 

Tinonit

Novi član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
8
Sve sam stavio novo. Vjerojatno neki ventil šteka. Bio je serviser i mjerio tlak na svakoj cirkulaciji i sve je ok. On me uvjerava da je to normalno, odnosno da je radna temperatura ulja oko 100-120° jer je to zrakom hlađeni motor te se isto ulje koristi za hidrauliku, volan i getribu.
Bilo kako bilo, traktor funkcionira. Nove gume, vratilo za prednji pogon sa piksama nove, spone nove, kompletni servis (ulja, filteri ulja, zraka, hidraulike, remen), kompletna struja presložena, dodana radna svijetla LED 48W 2x sprijeda, 2x iza, nove brtve oko stakala, pretapicirano sjedalo. Sve cakum-pakum, Prodajem! U sustavu PDV-a. Ako je netko zainteresiran neka se javi pa mu pošaljem slike na e-mail.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to nije normalna situacija s grijanjem ulja , i drugi motori imaju na sebi pumpu pa nemaju takve probleme ..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
tih 100-120°C je za motorno ulje temperatura a ne za servo/hidraulično...
 

Najnoviji postovi

Na vrh