• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Silver problem s mjenjačem

Damir12

Novi član
Tu od
26 Ruj 2019
Poruka
13
Postovanje
Novi sam a forumu i nisam nasao kokretno rjesenje za moj problem pa se tu obracam Vama u nadi da mozda netko zna rjesenje Znaci imam traktor Same Silver 100.6 97 god. Desila mi se stvar da mi ne zeli kalati u zeca znaci kornjaca puz rade normalno i ne proklizuje kad ga prebacim u zeca struju dobiva na elektoventile i ispitao sam ih rade takoder sam zamjenio sa puza na zeca i ista je stvar lampice odrade i dtruha dode al ne prepolovi tu brzinu u zeca ostane na kornjaci nadam se da sam vam uspio objasniti problem Hvala.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Na žalost....najvjerojatnije je riknul mjenjač.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Ili su poderane lamele ili nema tlaka za taj snop.
Manometar i servisne upute čuda čine.
 

Damir12

Novi član
Tu od
26 Ruj 2019
Poruka
13
Hvala na odgovoru nadam se da ce 5 serviser koji dode znati rijesiti problem hvala vam jos jedamputa
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Ja sam imao isti problem na Lamborghiniu 1060,a to je isti traktor.Teško je i naći servisera koji zna i ima vremena .Mi kad smo otvorili mjenjač ustanovili smo da je katastrofa i trebala je komplet reparatura.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Se sječaš koliko su koštali dijelovi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Damir12

Novi član
Tu od
26 Ruj 2019
Poruka
13
Uspio sam dobiti majstora koji radi sdf grupacija i bio je kod mene i rekao je da ga mora rastaviti da je nesto unutra otislo mozda kaze karika pa ne drzi ulje pa zato ga nece prebaciti Al sve ce se vidjeti kad se otvori Al moram cekati red jedno 3 tjedna na popravak pa onda pisem sta je bilo tocno sve... Bili su i prije serviseri takozvani Al znali su koliko i ja...
 

Damir12

Novi član
Tu od
26 Ruj 2019
Poruka
13
Evo da javim da se traktor sastavlja i nadam se da ce biti do kraja tjedna gotov inace je kvar bio u snopu od zeca sve su lamele potrosene i izoblicile se trakot je rastavljen do kraja i mjenjano je sve sto je trebalo da se promjeni jer je netko prije to samo skrpao da radi trenutno cijena dijelova je oko 25000 kuna tu su bili neki sihroni sajle nova vucna lamela itd... Tako da se nadam da ce uskoro u njivu 😊
 

drazen50

Novi član
Tu od
14 Lip 2021
Poruka
12
Pozdrav!
Novi sam ovdje, pratim povremeno ovaj forum i jedan je od rijetkih takve tematike koji još funkcionira i zato sam se odlučio prijaviti!
Nedavno sam kupio navedeni traktor i budući da mi je to prvi traktor takve vrste nisam kod kupovine primjetio problem sa mjenjačem a naravno nitko nije imao ni vremena ni volje otići sa mnom činilo mi se da je sve u redu al ispada da nije!
Naime, traktor ima 3 položaja brzine vožnje, puž, kornjača i zec, u položajima puž i zec sve radi dobro, ali kad je u položaju kornjača traktor se ponaša kao da lamela klizi, nekad krene, ali uglavnom ne, ni naprijed ni nazad, a pogotovo ako je malo uspon, onda samo stoji! Probao sam prek interneta naći neke Same servisere i majstore ali rijetko se uopće javljaju na telefon a o dolasku do mene u slijedećih par mjeseci mislim da nema govora! Možda je netko imao sličan ili isti problem pa možda može dati neki konstruktivan odgovor, savjet...traktor ima oko 9400 radnih sati, o održavanju nemam pojma jer je naravno uvoz...a ni korisnički priručnik nemam... u mojoj okolici majstora za takve traktore nema! Unaprijed puno zahvaljujem!
 

Prilozi

  • same.jpg
    same.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 39

drazen50

Novi član
Tu od
14 Lip 2021
Poruka
12
Zašto je moj upit prebačen ovdje a moja tema zatvorena? To je drugačiji traktor i drugačiji problem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Zato jer je vrlo sličan problem ovdje opisan, a traktor je više-manje isti.
Prije nego otvoriš novu temu, prolistaj malo starije teme i najčešće se u njima već nalazi dobar dio odgovora na mnoga pitanja.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kak prebacuješ u kornjaču? Preko mjenjača ili na gumb?
Kao što su se kolegi @Damir12 potorišile lamele u snopu od 'zeca' tak su se tebi očito u snopu od 'kornjače'.
Znači traktor na pola i raskopat getribu da se dođe do toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Agroshift.
Tipke na ručici mjenjača.
 

drazen50

Novi član
Tu od
14 Lip 2021
Poruka
12
Da, na gumb šaltam puž-kornjaća-zec!
Znači lijepi trošak mogu očekivat ako uopće nađem nekad majstora, danas sam zvao dvojicu i nema šanse da dođu i pogledat a kamoli popravljat...
Kolko cca može koštat takav zahvat da se to popravi? Bliže 5000 kn ili 25000 kn?😟

I molim Vas dajte neki kontakt nekog majstora koji bi to htio popraviti, hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako si ga nedavno kupio pokušaj pritisnuti prodavača da ga vratiš jer to je čista podvala.
 

drazen50

Novi član
Tu od
14 Lip 2021
Poruka
12
Teško....švercer je a i već smo jako puno uložili u njega, sve nove gume kupili...
 

drazen50

Novi član
Tu od
14 Lip 2021
Poruka
12
Nema udaje, nema predaje!:LOL:
Budemo pričekali nekog majstora, navodno to nije tak preskupo ako je samo lamela otišla....sad već imam neke konkretnije informacije pa ćemo vidjeti..hvala svima na suradnji!
 

Najnoviji postovi

Na vrh