• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Dorado - problem s kardanom

Romeo grbavac

Novi član
Tu od
16 Velj 2019
Poruka
1
Imam same dorado 70 i neznam zasto mi nece vrteno da radi,mislim radi dok se kardan ne prikljuci na njega,dok se ne optereti.
Kako mogu taj problem rijesit i sta bi tu moglo tocno biti.
Hvala unaprijed
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Nema ništa zboka, klasika, odozgora. AGROPLUS 60-70-80, od 90. strane ti je u slici i riječi sve prikazano, po tome sam ja slagao svojeg Hurlimana.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ne treba skidati kabinu, sve se da odraditi, jeste tijesno, ali ide. Bitno je dobro pratiti da ne ostane koji šaraf da ga nisi odšarafio. Mene je mučio jedan zeger osigurač, to ti je na slici 16., tu sam se poslužio zrcalom da vidim što radim.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
E to je još bolja informacija. Znači sve od iza vadi, kad se akinu ruke hidraulike, ili pak ima ispod sica rupu?
Fruteto 2 ili 3 bi mora bit isti, bar po slikama je.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Skida se komplet hidraulika, tu je dobro da se poslika s desne strane gledano odozada kako stoje polugice komandi hidraulike (pred 3 tjedna su došli majstori pogledati na mojem traktoru kako stoje, nisu na to obračali pažnju pa su se pogubili). Zajebancija je i rastavljanje polužja vanjskih izvoda hidraulike, malo je prostora, ja sam rastavljao odozdola.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Super. ovih dana izmjerimo pritisak, pa ako ide rastavljanje te još pitam ako zapne.

Hvala ti.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Evo problema, izmjeren tlak i ima 7 bar umjesto 16. Zamjenjena pumpa i filter i ništa se nije promijenilo, lamele na kvačilu su nove. I sad kako dalje?
@vargas
Ti si mjerio pritisak za kardan? Ima 16 ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Irvin, valjda ti je unutar sklopa kuplunga propustila gumica i zato ti nema tlaka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ak se dobro sjećam, tih 16 bara je povrat iz volana. Isti bi tlak trebal biti za uključivanje prednjeg pogona i špere?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Možeš li izmjeriti tlak pri uključenom prednjem pogonu ili šperi?
Imaš li Agroshift mjenjač ili mehanički 30+15?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Tu su u pitanju dva tlaka koje treba mjeriti, jedan je 14-16 bara za uključivanje kardana, a jedan je 5 bara koji također ide u kuplung i podmazuje lamelice, tako da treba mjeriti na oba dvije cijevi koje idu prema kuplungu.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Sve stoji, ovako, ulazni tlak u razvodnik 20 bar, izlaz prema kvačilu 7,ne mijenja se ako je blokada dif. Ili prednja v. uključena.
Moram probat izmjerit tlaj tako da ide cijev direktno u manometar.
 
Na vrh