• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
E ljudi ma da ursus je takav stroj nepoderiv nema ga ravnog nijednom traktoru.
Svaka ga kuća želi .
Ja neznam što na ovom nije rađeno od početka do kraja.
A radi 200 sati godišnje goni se al bome se i kvari.
Tako da se tu ne prodaju priče za malu djecu .
Samo smo 5 puta radili šperu jer se otezala na kraju je zavarena .
A od tolike kvalitete da ne spominjem brezone kojih se pola s maticom ošarafi.
U mene se nije ni upola toliko radilo sa njim godišnje, pa je non stop bio neki kvar na njemu. Ulupano novaca i novaca na njega, svako malo nesto mu ode. Nema šta mu nije rađeno dok je bio u nas nešto više od 20 god. A da kažem da je samo se koristio za oranje, drljanje i vuču prikolice, tako da je maksimalno radio 70-tak i manje sati godišnje. Katastrofa traktor bio što se tiče kvalitete, prodali ga na kraju čovjeku koji živi blizu mene sa desetak i više kvarova na sebi i rekli mu ih koji su, jer ga je htio obnoviti za sebe. Na kraju ga i on prodao jer je vidio da mu guta samo novce i proklinjao dan kad ga je uzeo. Mi se preporodili odkad smo uzeli 39taka ima 6 god. i molili Boga samo da ne bude kao Ursus sa kvalitetom, a radi duplo i više posla nego što je Ursus radio. Najveći kvar dosad mu bio samo reparacija alansera i alternatora i uglavnom još neke sitnice

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
To se potrefio neki fals u toj seriji. Za 70 sati godisnje da je ne znam ti koja marka ne bi trebao da se kvari. Pa te sate ja u kosevini sa kinezom nabijem za 6-7 dana.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Stvarno ne bih znao da li je fals, ali nisam slagao kad kazem da je radio 70 i manje sati godisnje, a kvarovi se redali samo tako... otvaran je više od tri puta samo pozadi, uvijek neki problemi bili sa hidraulikom i kardanom, msm da mu je i motor čak dva puta otvaran. Koliko mi je ostalo u glavi prozivodnja njegova je bila 76 god. ili 78 god. jedna od te dvije nisam točno siguran

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
U mene se nije ni upola toliko radilo sa njim godišnje, pa je non stop bio neki kvar na njemu. Ulupano novaca i novaca na njega, svako malo nesto mu ode. Nema šta mu nije rađeno dok je bio u nas nešto više od 20 god. A da kažem da je samo se koristio za oranje, drljanje i vuču prikolice, tako da je maksimalno radio 70-tak i manje sati godišnje. Katastrofa traktor bio što se tiče kvalitete, prodali ga na kraju čovjeku koji živi blizu mene sa desetak i više kvarova na sebi i rekli mu ih koji su, jer ga je htio obnoviti za sebe. Na kraju ga i on prodao jer je vidio da mu guta samo novce i proklinjao dan kad ga je uzeo. Mi se preporodili odkad smo uzeli 39taka ima 6 god. i molili Boga samo da ne bude kao Ursus sa kvalitetom, a radi duplo i više posla nego što je Ursus radio. Najveći kvar dosad mu bio samo reparacija alansera i alternatora i uglavnom još neke sitnice

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk

Tako i ovom ali on je ulupao novaca brdo to nikad nemože vratit pa mu žao prodat toboš.
Jednom ga na oglas stavio niko nazvao nije.
On ima 539 i u 1000 sati skoro nikakvih kvarova .
A ovaj svako malo još je njegov 360 i plav motor kao trebali bi biti bolji od sivih.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kroz moje naselje ih prošlo bar 30 još ih ima bar 20 neke kuće i po dva svi zajedno nisu imali toliko kvarova koliko susjed od malog . Danas sem rođaku omatal bale pa se skupilo 5 vlasnika usranih traktora i malo o kvarovima najčešči iskakanje iz druge i treče brzine u dol .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To iskakanje mi je nešto najgore ako su kočnice loše nebitna marka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A gle meni 560 od prvog dana iskače i prve brze u dol i iz sporih ako radi kardan u brijeg da sem u Podravini to nebi ni znal .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Imal sam pred 10-tak godina torpeda i isto je iskakal iz brzina kad je bio pod opterećenjem, kočnice katastrofa, nebi ih složili nikako. Par dana delaju nakon toga ne postoje. Šperu isto tak nikako osposobit da potraje. Ajd jedino je motor bio ok, tu nemam prigovora.
Nema traktora bez mane i kvara osim ak stoji u garaži za gledanje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Svačeg sam se nagledal, ne volim Ursusa, ali ovo kaj čitam nemrem vjerovati da je istina.

Mislim da je 4 soma preveč za onog s slike. Bolje kupit drlog za dve (ili manja) pa ako treba za još dve čuda napraviš na njemu i jedno vreme bu išel. A sve si moreš napraviti na njemu s malo alata i samo malo razmišljanja. Djelova imaš (ako je baš sila) i u pola noči na raspolaganju gdje god hočeš.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle meni 560 od prvog dana iskače i prve brze u dol i iz sporih ako radi kardan u brijeg da sem u Podravini to nebi ni znal .

Jeba moj niš za sada .
Nema goreg od toga.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Traktor od 55 do 65 ks

Pozdrav ljudi. Imam namjeru kupiti traktor neki od 55-65ks. U uzi krug su usli Rakovica, IMT 558,IMT 560,IMT 565, Ursus 355-360,Torpedo 6006 i LTZ t40? Sta je najpametnije od ovog svega?

Molim moderatore da temu premjeste,slucajno sam ovde smjestio. Hvala unapred.
Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Re: Traktor od 55 do 65 ks

Nesto ti velik uzi krug... za sto ces ga koristiti? Ako je neka opca namjena i svastarenje, onda kupis onoga koji je u najboljem stanju za pare koje imas
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Re: Traktor od 55 do 65 ks

Pa traktor bi isao u sumu,vozio bi karetu i na poljoprivredi bi vozio balirku i prikolicu.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja bih od svega uzeo c 360 sto novijeg... nije skup za dijelove, jednostavan za sarafanje, malo trosi, solidan mjenjac... fali samo hidraulicni volan
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
U mom kraju ima nekoliko ursusa,al za njega vaze price da mjenjac nevalja,kao ispada iz brzina. Mada meni taj traktor OK izgleda i djeluje.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Moj je 1978 god nikad nije iskakao iz brzina. I ako iskače utvrđivač brzina je najmanja stavka i najmanji problem za promjeniti. Mjenjač i getribu nisam nikad dirao osim što sam se navirio u nutra kad sam mjenjao ulje. Sad ima oko 8500 rs.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ja imam dva c360 od kojih je jedan 4x4 i rade u šumi i poljoprivredu i svaki posao obavljaju bez problema, ali za šumu su odlični zato što može kardan preko brzina pa je lakše raditi sa vitlom,a imaju i dosta snage.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Sta mislite o Rakovici 65 ili LTZ T40?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Najnoviji postovi

Na vrh