• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjeti u ishrani kokoši i pripremanje koncentrata

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
14 kokica, 1 pijetao, ujutro oko 650 gr. kukuruza-šrot, predvečer 650 gr. pšenice u zrnu ili šrotano, sada im ne dajem razmočenog kruha i peciva u podne jer dio ostavljaju tako da bez veze ne hranim vrapce, znači dnevno 1kg i 300 gr. hrane i cijeli dan pasu travu pa izračunaj
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Kruh koji dajete kokošima ima također dodatke za dizanje,rahljenje, boju i ostalo. Sve to jedete i vi i vaše kokoši.
Sva soja na tržištu je GMO tako da ju jedete i vi. Pogotovo kad vam se neda kuhati pa si pojedete ćevape ili hamburger u kojem ima više soje nego mesa. Jaja koja mi imamo doma i ona koja se dobivaju na farmi od nekoliko desetaka tisuća kokoši nisu ista i nikada ne budu.
Tamo se na hranu troši minimalno a kod nas doma koliko tko ima i može. Koncentrati i smjese mogu imati antibiotik ili nemaju. Ovisi o vama koji ćete kupiti. Ako je kokoš bolesna onda ju treba liječiti a ako je antibiotik u smjesi onda ga svi dobivaju nepotrebno. To je vjerojatno smišljeno upravo za velike farme da bi kokoši ili pilići bili zaštićeni cijelo vrijeme.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Da li netko sam doma miješa hranu sa premiksom ili kostovitom? Imam pitanja u vezi toga.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
ja razmočim kruh tako da faktično sve nečistoće završe u vodi koju bacim, normalno i dio hranjivih sastojaka odlazi ali koncentrati su baš koncentrirani svim i svačim a rezultati su isti kao i kod onih kokica koje ne dobivaju koncentrat samo je razlika u tome da to jaje nije domaće koliko bi domaće moglo biti, inače koja je svrha uopće korištenje umjetne hrane, svijetla itd ako to jaje koje je iz tog uzgoja možemo kupiti za 90 lipa
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
što se tiče kostovita ja ne znam šta je to, moje dobivaju domaći pijesak i smrvljene ljuske od jaja
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Ima li tko možda iskustva u obilasku nesilica svaki drugi dan? Ne znam kako bi onda bilo s jajima. Budući da će mi kokošinjac biti udaljen od kuće 10 km moram razmotriti sve opcije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
ja ponekad ostavim nesilice zatvorene jedan dan, odem ujutro i onda drugi dan popodne dođem i jaja me dočekaju u gnijezdu, hrane i vode im dam za dva dana, za obilazak nesilica svaki drugi dan nemam iskustvo, ostavi im se dupla porcija hrane i vode i mislim da ne bi trebalo biti problema, samo da je kokošinjac malo veći da mogu razgibati batake, jedini problem je trava jer moje ne mogu bez paše pa kad ih pustim odmah trče na pašu tako da bi im trebalo i trave baciti uz hranu

problem mogu biti i kokice koje nekada vole jesti jaja, imao sam jednu generaciju nesilica te su dosta tamanile jaja pa kada me ne bi bilo jedan dan znale su se gostiti
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Hvala naodgovoru, ako još netko ima iskustva slobodno neka napiše, zanima me zbog uštede na gorivu i zbog toga ako me nešto spriječi nekada..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imas danas za kupiti velike hranilice i pojilice u koje stane za nekoliko dana. Takodjer imas i automatiku sa tajmerom za otvaranje i zatvaranje vrata. Mozes ugraditi i kamere da vidis sta rade dok te nema.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
To sa kamerama ide već malo teže jer, za struju još nekako solarni panel, ali interneta nema..
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Znači mogu pasti oko krumpira? Onda su dobre u borbi protiv zlatica!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
jatima kokoši protiv zlatica, pa ako bi imao samo krumpir oko kokoši moguće da bi papale i cimu ali kod mene ima trave tako da samo pasu travu, a za zlatice ne bi znao jer samo prođu kroz krumpir bez da puno zastaju tako da im ta zlatica vjerojatno nije primamljiva, zato su mnoge gliste i skakavci platili glavom a ni gušter nije izostao
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
To mi je palo na pamet jer ako ne jedu krumpir a jedu zlatice mogla vi bit dobra ekološka mjera u zaštiti krumpira..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Tesko da ih mozes pustit samo tak po krumpiru,jer bi ti sve izbrsale...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Pozdrav, na stočnom brašnu (mekinjama) pise sirove bjelančevine određeni postotak, zanima me jesu to bjelančevine iz žitarica ili je to dodano??
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
"Pšenične mekinje su bogate celulozom, vlaknima, mineralima i vitaminima. Istovremeno, prirodno sadrže malo kolesterola i natrija. Dobar su izvor bjelančevina i željeza, magnezija, fosfora i selena, kao i tiamina (vitamina B1).
Nutritivne vrijednosti u 100 g pšeničnih posija:
  • 267 kcal
  • 4,7 g masti (od toga zasićene masti 0,8 g)
  • 17,7 g ugljikohidrata (od toga šećeri 3,3 g)
  • 16 g bjelančevina
  • 45,1 g vlakana"

Ako imaju sličan postotak bjelančevina kao od ovih pšeničnih mekinja onda vjerojatno nije ništa dodano.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Ima li neki recept za dobru nesivost bez smjese kakva kombinacija hrane bi trebala biti? Ja im dajem stocno brašno to imaju stalno u hranilici sa malo smjese. Popodne im razmocim kruh u vodi dodam povrce i stocno brasno.. ali nesu slabo
 

Najnoviji postovi

Na vrh