• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa - Sjetva i berba

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Na ugovor, ništa previše 2 ha, loša je bila priprema pa nisam više, ali eto repa je ponikla oko 95 %, tak da je moglo i malo više od 2 ha ići :)
Za sada izgleda dobro, nadam se da će tako i ostati!
 

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
Repa je dobra,dali si je prihranio?

Ja sam bacio kan u prihranu,taman dan pred ovu kišu,te sam uspjeo da pola repe oparam,da razbijem pokoricu koja se uhvatila jako.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Gotova repa za ovu godinu :)
Zar više nitko drugi ne sije repu?


ZzPx1go.jpg


F0plGzD.jpg


O7fRNnJ.jpg


yCkTauA.jpg


0NXGNy6.jpg


img
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel ima tko da je koperant šećerani Županja?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
To kombajn od šećerane ili kako to funkcionira s vađenjem?
Jesi i ti jedan od novokomponovanih? Već 130ha u drugom selu ugovoreno hahaha Polakomila se ekipa.

Ugovaraš proizvodnju sa Šećeranom, imaju oni kooperante s vadilicama ili nađeš nekoga tko vadi.

Kampanju utovara i odvoza provodi Šećerana, ali se moraš dogovoriti, ALI opet sve ovisi o voditelju kampanje za tvoj dio, jer mora dobro tempirati da se vozi na vrijeme.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
614
Koliko imam informaciju, u mojem kraju se zadnji put sijala repa oko '85 godine. Tadašnji kombinat je odustao jer nisu imali neke dobre rezultate. Možda bi mogao probati da vidim jel se što promijenilo 😀
Ne odgovara meni repa u plodoredu posto idem na minimalnu obradu ali nikad ne reci nikad.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Idem i ja na minimalnu, i ne treba ti ništa osim podrivača, siješ npr. na suncokretište i to ide kao pjesma. Osim ako ne radiš pokrovne usjeve, ali i tu ima caka, koje ću u neko dogledno vrijeme probati, ali samo dok dođem do dobre opreme.

Ako nemaš vremena za prskanje i volje, nemoj niti kretati.

Ova godina je bila jebitačna, taman kako treba vlage, pa onda u jednom trenu malo jako puno previše, 3 puta ju tukao led, pa zadnjih mjesec dana bez ikakve vlage. Rezultat: 15 - 20% trule repe, a po uzorku naravno 30%, jednostavno nepovoljna godina.

Baš jučer komentiram s par proizvođača po drugim mjestima, kaže ovisi gdje je kako bilo oborina. 7km razmaka između dvije repe jednoga, sve isto rađeno, ali u našem ataru isto kao moja, u zadnjih mjesec dana smrt, a u drugom ataru kao gora, tako da, sve je to kocka...
 

Najnoviji postovi

Na vrh