• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa - Sjetva i berba

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
Evo repari pred nama je uskoro nova sjetva,dali ste se odlucili koje sorte sijati u ovakvim čudnovatim godinama?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovak imam par pitanja u vezi šećerne repe.

1. U kojem se mjesecu sije, a u kojem se vadi?
2. Kakva je sve mehanizacija potrebna za uzgoj šećerne repe?
3. Kakvi su realni prinosi po hektaru?
4. Kakvi sve strojevi trebaju za otprilike nekih 20 ha i kakvi su troškovi uzgoja šećerne repe
5. Kolika je isplativost uzgoja šećerne repe?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
1. u 3. najkasnije pocetak 4. mjeseca
2. sijacica, spartac, prskalica i traktor naravno s uskim kotacima i rasiren za repu
3. to je relatvino posto je zahtjevna i osjetljiva kultura
4. vidi br 2, svi su to mali strojevi nis veliko,....
5. ne sijem al kazu da se isplati...barem su tako pricali do prosle godine kad ih je pola ostalo u dugovima.
ako sijes spremi se spavat na njivi i cekat s punom prskalicom jer ako zakasnis imalo oprskat ode sve
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Al kolko sam skužio malo gledajući po netu, treba nekakav malčer, vadilica i stroj kaj kupi repu sa zemlje i tovari ju u prikolicu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Organizacija da, financiranje ne. Odbiju ti kasnije. Isto tako repromaterijal i zastitu ti secerana osigurava.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
el mi možete reč neke smjernice s kim ugovor potpisat kako gdje što...
 

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
Secerna repa je jako zahtjevna kultura, zato ako nemate dali nekoga od prijatelja koji je sije ili strucnu pomoc od secerane, nemojte ulaziti u tu avanturu, jer mogla bi vas skupo kostati. Ja je sijem nekih cca 10 godina, bilo je svega od cak 7, 5 vagona ciste repe po hektaru do sada unazad dve godine jedva 4, 5 do 5 vagona po hektaru, uz maksimalne uloge. Ove godine je cijena bila dobra tako da se pokrilo ulaganje i ostalo nesto sice za dalje.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Tema je pod naslovom repa 2013. ali kreče se u sjetvu 2014.

Kreče se sutra u sjetvu, makine spremne čekaju :(wait):









 
Na vrh