• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP Lombardini 130 ili bilo koji slični 4x4- savjet

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Pozdrav!

Susjed ima SEP Lombardini 130, 4x4 pogon, i odlican je za teren na kojem radim jer je uzak i povišen od tla i sa ovim pogonom ide svugdje
problem je sto ga nema vise za kupiti, pa Vas molim da li imate kakav savjet za neki slicni traktor ili jaci motokultivator a da moze imati 4x4 prikolicu.

Ovaj SEP je identičan ovome sa fotki
https://www.proplanta.de/Landtechni...EP-130-DIESEL-LOMBARDINI_20140604143052_4.jpg
https://www.proplanta.de/Landtechni...EP-130-DIESEL-LOMBARDINI_20140604143051_1.jpg
https://m.proplanta.de/Landtechnik_...EP-130-DIESEL-LOMBARDINI_20140604143052_3.jpg
https://www.proplanta.de/Landtechni...EP-130-DIESEL-LOMBARDINI_20140604143052_2.jpg
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
e to to! Hvala brgud!

Jer ovo sto je naveo puknuti je sve preglomazno.... taj SEP od susjeda je sitan ali dinamitan i zaista ide svugdje... moram nać neku "motoagricolu" kod nas za uzeti novu :) :drink: thx na savjetu!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ustvari mogu se uspoređivati sa Labinom, ali ako je u verziji sa volanom i elektro starterom. Ima i takvih varijanti (ali su jako rijetki), tu blizu mene je jedan takav Labin sa volanom i elektro starterom.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Ima par labina i kod mene al to su sve preniski koliko sam vidio...

Sto se cijene tice vidim da su nekih 2500-4000eur polovni po talijanskim oglasnicima...
Po hrvatskim ih ne nalazim, jel imaju tu kod nas neke posebne nazive?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Za Labina možeš staviti kotače 15 cola.

Ti strojevi kod nas nemaju neki određeni naziv (osim motokultivator sa kardanskom prikolicom). Kolega bane 19xx ima takav stroj Goldoni.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
trazio ponudu za labin progres special green sa kardanskom prikolicom, cijena 40000kn, al problem je što po riječima prodavača taj mtk dolazi sa kotacima 12 i veće od te dimenzije neidu gore..
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Kad bi se montirali ti 15' kotaci, koja je udaljenost najnize tocke mtk od tla?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ako ti je SuperSpecial prevelik ili pretežak, pogonsku prikolicu može imati i Labinprogres Adria 04.
Po izgledu je najbilže tom SEP-u.
To je lakši stoj od SS-a, ali nema diferencijal.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
To su sve motorne kopacice sa pogonskom prikolicom. Nista vise. Ti strojevi su toliko ne unificirani da radit pogonsku prikolicu u domacoj radinosti se bas ne isplati. Hrpa truda i novaca, a opet nije pandan labincu. Osim mozda u kompaktnosti. Da bi to funkcioniralo treba uz ustimanu prikolicu imat frajlauf spojke napred jer one nemaju diferencijal. Imam takav stroj i meni je nezamjenjiv, al za neke stvari su drugi strojevi jednostavno bolji. Ja recimo nikad nisam vidio, nit u zivo, nit naisao na netu npr., striznu kosilicu koje se montira na kopacicu(tog tipa), a evo ja je imam.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Nisu to sve motokopačice sa pogonskom prikolicom. Dok ova Sep 130 je takav tip. Ali možda interesant za takav mtk niti ne zna koja je razlika između motokopačice (Sep 130) i Labinca sa kardanskom prikolicom. Razlika je ogromna i nije za uspoređivati (osim po izgledu).

Takvih mtk ima malo kod nas, dok u Italiji ih ima mali milion (pogotovo u Piemonte) i to motoagrikole a ne motokopačica (motozappa) sa kardanskom prikolicom.:icon_butt:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Brgud, čemu takav komentar? Kaj sam napisal netočno?

Taj SEP je kopačica, ima motor reda 7...8ks, baš kak i Adria, koja, poput njega, može imati pogonsku prikolicu i manja i lakša je od SS-a. I naravno, ima motor više postavljen, jer ima "nogu" ko i sve kopačice.

Pa nije SS sveta krava niti neko savršenstvo.
Služi svrsi ko i drugi, manji ili veći MTK ili MK, kakvi kome odgovaraju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Taj link koji si stavio Adria 04 je obična motokopačica i ima prenos remen - lanac - osovina pogonska okrugla, i nema kardanski izvod ( ili ga ja ne vidim).

Očito je da si nešto pomiješao !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nisam, već im stranica pokazuje krivu sliku, ali podaci su točni. Na slici je Flora 55.
Pogledaj OVDJE, a onda klikni na Adria 04, pa se budeš uvjeril sam.



Mislim da mi duguješ ispriku :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Moja isprika.:icon_pray:

E da ova je iste koncepcije kao i Sep130.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Sve OK.
Ima prijatelj takvu s 6LD360 motorom. Getriba je aluminijska, a noga je gusana.
Vrlo solidno napravljena kopačica. Getriba je Eurosystems Spa, a prijenosni omjer je 11,328:1

U uputama piše da može imati i volan.
attachment.php
 

Prilozi

  • Adria.jpg
    Adria.jpg
    19.7 KB · Pregleda: 110
Na vrh