• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servis za pohranu i upload slika

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pokušal sam pronaći temu u kojoj bi raspravili o servisima za pohranu i upload slika. Nisam bil uspješan u traženju pa sam otvoril novu. Ukoliko mi je promakla adekvatna već otvorena tema, molim moderatore da ovo prebace u nju.

Za pohranu i upload slika za sada uglavnom koristim photobucket. Vidim da se koriste i drugi servisi pa bi bilo dobro da razmijenimo iskustva.

Photobucket:
- albumi se pohranjuju u mape hijerarhijske strukture. To omogućuje dobru preglednost i snalaženje kod pretrage.
- ako se slika slučajno preseli u drugu mapu, mijenja se link na sliku i više nije vidljiva na forumu.
- postoji link za stavljanje na forum samo za veličinu slike kakva je na photobucketu.
- strahovito puno reklama koje se pojavljuju sam uspio rješiti blokiranjem u Google Chromu.

Primijetil sam da neki koriste "zaslike.com". Dopada mi se prikaz na forumu koji može biti i u thumbnail veličini, a klikom na sliku se dobije veći prikaz.
Nisam uspel pronaći jel se na taj servis mogu slike pohraniti ili služi isključivo za upload.

Mene zanima postoji li neki servis koji ima organizaciju pohrane kao photobucket i veći izbor postavljanja slika na forum.

Može li kratak opis funkcioniranja servisa kojeg koristite?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Koristim PB i uglavnom sam zadovoljan.
Muči me jedino kaj ne pamti način organizacije slika i kaj ponekad radi probleme oko orjentacije slika.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,

lijepe falim. :drink:
Bilo bi mi još draže ako bi stavil neki link na šerani album ili sliku. :icon_wink:
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ja koristim pb jedno 9 god. i zadovaljan sam, jedino me malo smetaju reklame i to sto sortira slike prema vremenu nastanka a ne prema prema vremenu uploada i BTW ovo je odonud slika i mozes staviti sam thumbse

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mikula,
ova sliku mi u novoj kartici otvori u photobucketu. A jesam ja neki fosil kad mi nije palo na pamet da bi PB mogla biti kratica za photobucket. :icon_redface: :mur:. Moral bum se malo :icon_hang: (nekoj mladoj oko vrata :icon_mrgreen:).

Kak sam već napisal reklame sam na PB uspješno otkantal, a s organizacijom slika nemam nikakvih problema. Čak mi se u "explorer" prikazu lakše snalaziti (kao s datotekama na kompu). Fali mi thumbnail prikaz.

Evo kak se ista slika prikaže na forumu stavljena prek PB i MA (mojalbum).

Photobucket


Mojalbum
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zaslike sam koristio godinu-dvije nakon sto je imageshack poceo zafrkavati. Nesto se promijenilo kod njih i vise nema pohranjivanja. Samo upload. Sve sto sam tamo podigao je nestalo, tako da zaslike - nula bodova..

Sada takodjer koristim photobucket. Ne stavljam vise toliko slika kao nekada, ali sam za sada zadovoljan.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima li netko iskutva s Tinypic.com, a da ih želi podijeliti?
Pohranil sam nekoliko slika. Evo ih.
2rqfsci.jpg

2vtytt4.jpg


Još jednom ista kao thumbnail.
bgrck4.jpg


Sviđa mi se kaj se može slika smanjit prilikom uploada. PB to nema omogućeno. Nije moguće dobiti thumbnail prikaz koji bi se klikom na sliku povečal, ili ja ne znam kak? Nije moguće stvoriti album unutar drugog albuma (Hijerarhijska strukrura) kao kod photobucketa.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ja ga koristim zato sto se ne trebas logirat da bi uploadao slike, i sasvim zadovoljava posto mi album ne treba,imam 500 gb prostora na laptopu i tamo su mi svi albumi
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
i ja sam ga poceo koristiti. prije sam koristio imageshack, ali samo mjesec dana. sad se mora placat. a ovaj je besplatan, ne treba se logirati i jednostavan je :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Toth,
jel i ti koristiš samo za upload ili i za pohranu slika?

Koristi li itko Tinypic za pohranu i upload?

Edit:
Pokušaj uploada s imagebam.com. Uvijek dobijem prikaz samo kao thumbnail. Prikaz u punoj veličini se dobije klikom na thumbnail sliku.

 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kakva je razlika između uploda i pohrane?
I zašto vam je važno da slika bude vječno tam gdje ju postavite?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pa, recimo, zato da ostanu na forumu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pod uploadom sam mislil postavljanje na forum, a pohrana se obavlja na neki od servisa.

U međuvremenu sam u prošlom postu (edit) testiral imagebam.com.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Zato jer su slike u interesu Forumaša, a ne u interesu Administratoru...pretpostavljam.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja koristim tinypic i morem reci da mi je cistam ok,,,
koristim i postimage ali kod njih je problem sa reklamama ako si imalo dekoncentriran,,,
Na tinypic imam preko 1600 slika u 18 albuma i sve slike mi se vide vec godinama jer ne cackam po albumima,,,
Po meni jedan od boljih besplatnih servera i mene zadovoljava jer nisam prezahtjevan,,,
Prije sam aploadal na neki koji je kasnije zatrazil placanje 8ne sjecam se vise koji) pa sam odustal od njega i zato se jedan dio mojih slika na forumu ne vidi,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Proba pomoću postimage.org. Evo kaj se dobije korištenjem pojedinih linkova.
Slika u veličini 1500x997
Thumbnail za forume (1)


Thumbnail za forume (2)
[img=http://s19.postimg.org/6gyqjrsxr/image010_1.jpg]

Direktan link za forume (1)

img upload

Direktan link za forume (2)
[img=http://s19.postimg.org/3zmzci91f/image010_1.jpg]
img upload

Slika smanjena na 800x600
Thumbnail za forume (1)


Direktan link za forume (1)

image url

Kod postimage.org mi se dopada:
1. omogućeno smanjenje kod uploada na servis (server),
2. omogućuje postavljanje na forum male slikice (thumbnail), a klikom na nju se dobije veća,
3. jednostavnost rada

Moglo bi biti bolje:
1. upravljanje slikama i galerijama (javno - privatno),
2. nema mogućnost hijerarhijske struktura galerija (albuma).

Ne znam kak je na drugim browserima, ali na Google Chrome postoji mogućnost blokiranja reklama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je manje reklama i manje skaču znači da bude prije kraj kraju kak je bilo i na ostalima ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh