• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

Stric1

Novi član
Tu od
22 Pro 2016
Poruka
14
Pozdrav društvo , da li netko od vas mozda ima shemu el instalacije na tv521 bio bi jako zahvalan .
Lipi pozdrav i unaprid hvala
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nije li shema ista kao i na seriji 400?

2q8mtqv.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne ma ga ni serija 400 ali ovdje ti je prikaz mogucnosti ukoliko se odlucis za njega, koje zice spojiti u tom slucaju,,,
Sto to tebe konkretno muci?
 

Stric1

Novi član
Tu od
22 Pro 2016
Poruka
14
Ma muci me instalacija , kupio sam tog Tomicu i neke su zice odpojene odnosno iscupane pa ne znam di koja ide , konkretno ne znam koje zice idu na regler
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa sve ti je gore prikazano, zavisi samo koji regler imas prema oznakama stavljas i boju izolacije,,,
 

sasasb

Novi član
Tu od
4 Tra 2019
Poruka
1
Dali mi može netko pomoći oko postavljanja instalacije na traktoru TV420 moram sve novo postaviti a ne znam koju debljinu žice treba dali mi možete pomoći ili ako imate slike kako se spaja sve da mi pošaljete na mail svrklj12@gmail.com hvala
 

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Dobar dan. Nači spojim ja sve žice kako je na shemi al opet iz regulatora ne izlazi nikakav napon, a alternator koji je original dava 12.5 v izmjenične pa promišljam da nisam možda krivo spojio žice.
 

Sporky

Novi član
Tu od
9 Kol 2019
Poruka
1
Poštovani, zanima me, da li netko možda ima shematski prikaz za elektro instalaciju TV 821,stara instalacija je potrgana pa moram sve ispočetka spajati.
 

rikar

Novi član
Tu od
18 Stu 2016
Poruka
1
Lijep pozdrav svima!

Eto kao i kolega prije mene, imam isti problem...naime, treba mi shema elektroinstalacije za tv821...lijepo molim ako mozda netko ima da podijeli...hvala! LP
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ja nisam vidio da je negdje itko zakačio shemu za te modele serije 800.
Ali imaš za starije modele a to ti je skoro sve isto,
malo možda samo treba neke stvari korigirati, nije to bog zna što komplicirano
ako je netko vičan radu s instalacijama.
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
Bog ekipa..

Nedavno sam nabavio tv521 bez ikakve instalacije..
Anaser radi.. sad bi pokusao i s altrenator...
Imam regulator sa slike, dva zuta prikljucka i jedan crveni iz "motora", to mi je jasno.. drugi crveni prikljucak je pobuda? A smedji ?
Hvala na pomoci
 

Prilozi

  • 20191101_083808.jpg
    20191101_083808.jpg
    94.3 KB · Pregleda: 36

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Teško će ti netko reći po boji žice, jer može biti da je kroz vrijeme nešto mijenjano.
Nije mi jasno - napisao si da je traktor potpuno bez ikakve instalacije,
a onda spominješ boje žica ?
Gdje se te žice nalaze? Jel si to nabavio regulator koji je netko skinuo
pa je kod skidanja odsjekao žice tako da su ostali viriti na regulatoru komadi žice
pa na njima vidiš boju ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
bog ..

imam tri žice koje izlaze iz "motora", to bi trebao biti alternator .

regulator je bio zavidan na motor , ko na slici, samo sam očistio kontakte te na njemu pišu boje (giallo , rosso i marone )

također stavio sam bravu i taster za paljenje te neku sitnu instalaciju za prednja LED svijetla...

samo mi je dop... punit akumulator na ispravljač ..

na regulatoru imam 5 izvoda ..

ako sam dobro pročitao shemu, dvije žute ide na "žute" kontakte, crvena na crveni kontak..

crvena ima 2 pina, pa pretpostavljam da je drugi pin pobuda.. , s + na akumulatoru , preko prekidača, preko signalne žarulje na taj crveni pin ..

i onda 2 pitanja.. pobuda samo dok vergla, pa da uzmem napajanje s automata na anaseru ili stalni plus?
a onda onaj smeđi izlaz je ?

hvala
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
hvala ..

pročitao sam hrpu postova.. problem je što se skoro više nijedna slike ne da otvoriti ..
također, ovaj regler ima 5 izlaza, ovi ostali uzgl imaju više ..

a ako je i bio živ, nakon mojih "testiranja" vjv je mrtav :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,536
Ako ti izlaze tri žice iz motora, to ti je dinamo koji je smješten ispod zamajca. To sve eliminiraj (baci), i nađi neki alternator (npr. stojadin, yugo). I taj regler isto baci!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
pročitao sam hrpu postova.. problem je što se skoro više nijedna slike ne da otvoriti ..
također, ovaj regler ima 5 izlaza, ovi ostali uzgl imaju više ..

Evo onda jos jednom shema Tv 420 sa vise vrsti reglera i njihovih oznaka,,,
mozda posluzi,,,
c085.gif
 

Prilozi

  • Picture00033.jpg
    Picture00033.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 147

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
Hvala.. po ovome bi moj regler trebao biti onaj ducati s 18A..

A sto se tice vanjskog alternatora, lakse je ubaciti solarnu plocu..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
Evo mene opet.. Nabavio sam novi regulator i pospojio po shemi... (Regulator iz masive, turski)..
Dobra stvar, lampica gori na kontaktu, losa stvar je da gori i kad je traktor upaljen..
Napon dc izmedju zutih i crvene zice je 6,7 volti i ne ovisi o okretajima..
Napon ac izmedju zutih i crvene je 14,2..
Napon ac crvene i mase je 27v a zutih i mase 12,9 na leru..

Ispalio regulator?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh