• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sinhronizacija kardanske prikolice sa motokultivatorom

Eniz

Novi član
Tu od
26 Stu 2017
Poruka
2
Poz. danas sam opet nešto eksperimentisao na mutiu da probam saznati omjer prenosa točkova na motokultivatoru i izlaznog vratila.
Ocrtao na točku i izlaznom vratilu upalio motokultivator ubacio uključenje vratila prema sebi uklučio blokadu ubacio u prvu muti je na klocnama podiknut i brojim dok je točak napravio jedan krug vratilo 50 okretaja .To je jedna varijanta druga isti sistem samo poluga za vratilo gurnem od sebe omjer tada točak jedan krug vratilo 63 kruga.Znači imam dvije brzine izlaznog vratila.Dali sam to dobro odradio i dali je omjer donekle tačan Inače imam kardansku prikolicu ručni rad ladin diferencijal (10/41) točkovi isti na motokultivatoru i prikolici 6.5/80-12 nemam sinhronizaciju kad hoću pogon na sve čeri točka.Hvala
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh