• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o pilama

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Hvala kolega..Ima on i husqvarnu 365 al sad trazi neku manju srednju pa se dvoumi izmedju te dvije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Trebao bih preporuku zs motorku do 2000kn...znači hobi korisnik,sa periodnim rezanjem grana voćaka,rezanja kojeg drveta koji smeta na njivi,itd...uglavnom,posudio sam stihl 045av i nemrem s time raditi,preteška je i brzo me umori...
gledao sam husquarnu,stihl i makitu.
Stihl dućan i servis su 1km od mene,husquarna mi je također blizu,za makitu neznam...

Gledao sam stihl ms170d i to je dječja igračka za mene,imam osjećaj da bi ju mogao lako potrgati...sa svojim "handrastim" osjećajem za alat,nisam nježan,pa bih nešto robusnije...

možda kakva jonsered ili nešto treće?
nebih prelazio buđet,ali ukoliko je baš "pod mus" dao bij 100-200 kn više za bolje!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nitko ne odgovara,vjerovatno vrućina svima ide na živce..
Malo sam se potrudio pa ću staviti linkove,da mi kažete svoje mišljenje...

Ovo je jedna od husquarni koja mi se sviđa
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/lancane-pile/husqvarna-236.html
pa ova :
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/lancane-pile/jonsered-cs-2234.html
ovu stihlovku sam drzao u rukama,i preslabo mi djeluje,kao da ću je zdrobiti...
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/lancane-pile/stihl-ms170d.html

ova je slična kao i prva husquarna,a dosta skuplja..
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/lancane-pile/husqvarna-motorna-pila-135-x.html

te su mi u užem izboru..ako ima još koja preporuka,svakako je dobrodošlo!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja nisam stručnjak za pile. Kad sam kupoval sebi, jednu pilu za sve potrebe, znači, rušenje i izrada drva za ogrijev, odlučil sam se za
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/lancane-pile/jonsered-cs2159.html

Za sada sam zadovoljan. Ne staje niti se grije u komadima debljim od pola metra, a vodilica je 45 cm. S obzirom na stihlovku 051 sam se preporodil kaj se tiče težine, a napravim sve kaj sam i s onom.
Brat ima malo slabiju i lakšu
http://www.agroopskrba-matej.hr/prikaz.asp?id=255&prikaz=proizvod,
ali za deblje komade koristi staru stihlovku 051.
Ako, kako sam navodiš, nisi baš nježan sa alatom, moja preporuka je da ne kupuješ ništa ispod 3 KS. 5 kg te ne bu ubilo, a ako misliš raditi 8 ili više sati bez prestanka, onda traži profi strojeve. Naravno ako se možeš pokriti s penezima.

Shvati ovo kao glasno razmišljanje jednog hobi korisnika koji preferira kvalitetnije, čitaj robusnije strojeve i alat.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Hvala na iskrenom odgovoru,radi se o sljedećem.
Ja bih jako volio kupiti motorku za 4-5 tisuća kn,ali čak nije ni stvar da si ju nemrem priuštiti,nego mi netreba.
Nemam šumu,ne radim s drvima(nitko ne kaže da nebudem,s obzirom da preferiram grijanje na drva),ali povremeni rad za rezanje koje grane od voćke i kada si zarasle njive malo krčim,nevidim potrebu da mi skupocjena motorka stoji u garaži(opet nebude se ona pokvarila od nerada),ali trenutno mi nije "pod mus" za profesionalnu motorku,pa bih htio kupiti da imam svoju,da se ne šugam sa posuđivanjem,jer ionako kad posudim motorku,uvijek nešto ne štima.
Ili je tup lanac,ili je membrana u banani,ili nešto treće...i svaka posudba me košta 50-100kn(u servisiranju),reko pa dosta mi više toga....
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Kolege danas kupljena nova Stihl ms211,,pa cemo vidjeti kakva je.Uzeo je komsija jednu sebi i ja sebi sa okresivanje tankih grana...Pisite ako imate iskustva sa stihl 211..pozz
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Uzmi bilo koju od ovih, nemožeš pogriješiti.
Imam Husqvarnu i Jonsered i nemam zamjerki a naradile su se dosad.
Sa stihlom nemam nikakvih iskustva.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Iskreno ova nova pila 211 stihl je na meni ostavila dojam loše plastike, loših amortizera i općenito izrade.

Uspoređivali smo poznanik i ja moju oleo mac 940c s njegovom stihlovkom i to je bilo očigledno. Btw oleo mac je 2003 i dan danas radi motor bez ikakvih čudnih zvukova, djeluje kompaktno, udobno i snažno. Ostalo nećemo uspoređivati osim što još oleo ima štelanje ulja, kućište od magnezija te vodilicu od 41cm i 3/8 lanac te 1.9kW
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ma biti će ona dobra stihl je to, nego mi je bilo žao toga što su napravili, pogotovo od ručke gdje dodaješ gas.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav forumašima ,imam pilu Dolmar 111 pojavio se problem kad pustiš u drvo gubi snagu a na prazno radi dobro filteri čisti, gorivo novo, svjećica nova, pa molio bih pomoć
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Preštelaj karburator ako je moguće, odvrni malo vijke. Ako ne pomogne spas potražiti u reparaciji karburatora. Ako i to ne pomogne onda imas negdje falš zrak tipa semerinzi...
 

tinos15

Novi član
Tu od
28 Srp 2014
Poruka
7
Pozdrav forumasima,
ima li netko motornu pilu Partner 390?
Služe li one čemu, pretpostavljam da i nije neka kvaliteta, ali s tom pilom se ne bi išlo raditi drva u šumu, služila bi više kao hobi pila, za rezanje grana, sjećenica, i rušenje tanjih stabala oko vikendice. Pitam zato jer sam našao jednu po povoljnoj cijeni, pa mislim kupiti.
Pozzz!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Onda po meni bolje kupiti neku novu kinesku tipa einhell pa imati garanciju. Osim ako je pila stvarno dobra i očuvana te ispod cijene. Partner i nije loša marka. Jedino što te pile vole imati problema s oduškom rezervoara koji je na čepu pa bi bilo dobro to modificirati ako pravi probleme, isto tako može biti i problema s usisnim koljenom jer je to sve vrlo loše dizajnirano. Inače robustna pila što se tiče motora i on uglavnom nije problem.
Za koje novce je dobijaš ako nije tajna?
 
Posljednje uređivanje:

tinos15

Novi član
Tu od
28 Srp 2014
Poruka
7
Za 350 kn, mislim da je to i više nego povoljno. Zanima me tko to proizvodi, prije se mislim to u Švedskoj proizvodilo, ne znam proizvodi li se i danas u Švedskoj? Rezervne dijelove je lako nabaviti i nisu previše skupi i to je još jedan plus.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Da li ima tko iskustva ili saznanja o ECHO motornim pilama, znam da su na tržištu nekih 40 godina, kod nas stigle prošle godine sada vidim da ih ima i u pevecu te je garancija 5 godina, zanima me da li netko nešto zna kakve su se pokazale pošto nisu baš jeftinije od stihl i husqvarna npr model 501sx 3,5 ks dođe 4500 kn a husqvarna 545 4600 za keš i 2 godine garancije
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Bok... Dali netko zna kako funkcionira uvoz nove motorne pile iz Bih u Hrvatsku, naime dosta su jeftinije nego kod nas, dal se dobije još kakav povrat pdv-a ko na gume? I što je sa modelima kojih kod nas nema, recimo stihl ms 651, 381, 361, dal ima dijelova za njih? Dal su iste kvalitete?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Koliko znam, smiješ legalno uvesti do 2000kn bez PDV-a.
U BiH traži trgovinu koja ti može izdati račun za povrat PDV-a, kojeg potvrdiš pri prijelasku granice.
 
Na vrh