• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o pilama

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Možda Husqvarne treba razrađivati da sve legne na mjesto o_O . Znam da Stihla ne treba, odmah s njom u posel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Možeš sa svakom u posel, ali se ne preporuča tjerati ju na punom gasu prvih 10 sati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pila je spremna za vitrinu odma
Kaj god oni u servisu rekli ja sam svoju razradil malo prije nego je išla u posel.
Pol rezervara je potrošila na leru uz tu i tam malo dodavanja gasa, a nakon toga je ostatak i još jedan potrošila u granjevini.
Nakon toga je išla u puni pogon
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Komso je ipak uzeo 372xp.
Ali nije prodao ms 361.
U servisu su mu napricali o razradjivanju.
Trebali li sta posebno ili odma moze u drvo

Ja kad sam kupio 365 rekao mi 5 minuta na leru i moze odma u tanka drva .
Isto meni kad sam kupio 576xp i kolegi kada je kupio 365
Kad je kupovao ms 361 rekli su moze odma u drvo.
Ovi u husqvarnoj govore 2 rezervara na leru plus jaca mjesavina.
Pa ga to buni
Možeš li, ako nije tajna, reći tko mu je to preporučio, odnosno koji servis?
Inače pile koje imaju "obični" karburator mogu odraditi ali nema potrebe za raditi u leru, dok ove novijeg tipa sa AutoTune se ne preporučuje nikako da rade u leru. Kada sam kupovao 550xp rečeno mi je da, nakon normalnog zagrijavanja 15-20 sekundi, prvih pol rezervara barem ju opteretim maksimalno, tako sam i uradio i eno je 4 godine i skoro 1000 radnih sati kasnije prede kao prvi dan.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Te bedastoće o razrađivanju slušamo godinama. Da se razumijemo, nije baš poželjno odmah full gas i potpuno opterećenje, bilo bi dobro tri četiri tanka odraditi sa dvije trećine gasa no ni to nije nužno potrebno samo baš ne ubiti pilu onaj prvi tank. Više štete ljudi rade sa točenjem onih smeća od ulja nego što će ikada spasiti pilu razrađivanjem. Sve ove nove pile iznad 40-50 kubika bi morale trošiti sintetičko ulje, to je puno veći problem od razrađivanja.
Masnije mješavine, držanje na leru i slične pizdarije rade samo kontra efekt, pogotovo masnije mješavine.
Dakle, par tankova malo lakše na gasu i to je to. Kada upalite pilu dajte još par trenutaka da se zagrije i kada ste u punom opterećenju (pogotovo ljeti) pustite je desetak sekundi da se ohladi prije gašenja i to je to. Samo kvalitetno ulje!!!
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Ulje su mu preporucili husqvarna xp
372XP može slobodno gutati polusintetiku, nije bitna marka samo da je dobro ulje. To je starija generacija stroja. Iako, nikako ne bih lijevao u nju mineralno ulje (crveni stihl je valjda najpoznatije mineralno ulje)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Te bedastoće o razrađivanju slušamo godinama. Da se razumijemo, nije baš poželjno odmah full gas i potpuno opterećenje, bilo bi dobro tri četiri tanka odraditi sa dvije trećine gasa no ni to nije nužno potrebno samo baš ne ubiti pilu onaj prvi tank. Više štete ljudi rade sa točenjem onih smeća od ulja nego što će ikada spasiti pilu razrađivanjem. Sve ove nove pile iznad 40-50 kubika bi morale trošiti sintetičko ulje, to je puno veći problem od razrađivanja.
Masnije mješavine, držanje na leru i slične pizdarije rade samo kontra efekt, pogotovo masnije mješavine.
Dakle, par tankova malo lakše na gasu i to je to. Kada upalite pilu dajte još par trenutaka da se zagrije i kada ste u punom opterećenju (pogotovo ljeti) pustite je desetak sekundi da se ohladi prije gašenja i to je to. Samo kvalitetno ulje!!!
S ovom masnijom mješavinom se nekak u slučaju pila i flakserica moje obitelji nebi složio. Stvara garež u auspuhu i i izlazu, ali strojevi traju... mi koristimo 4% uvijek i na svakoj pili i nikad mijenjali klip/cilindar niti neznamo za membrane u fergazeru... znači stihl 070, stihl ms 290, stihl ms 661, stihl fs 36, stihl fs 50, stihl fs 250

Mišljenja sam da tko maže taj i vozi...
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Pozdrav ekipo, valja li što ova pila?

Trebam za povremeno piljenje oko kuće i u vrtu, te piljenje drva za ogrjev, nekih 8 metri godišnje.

Jasno mi je da je skuplje u pravilu bolje, ali trenutno sam ograničenog budžeta, a i ova pila dolazi sa 5 godina garancije pa ako nešto i otkaže neće biti veliki problem.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja imam Parksajdovu, za nešto tanjega prerezat je ok, samo za nešto ozbiljnije radove oko kuće si limitiran dužinom kabela.
 

wannabeFarmer

Novi član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
17
Za istu lovu uzmeš ovu i nemaš brige s kablima

Iskreno, ne želim smrdit po ispušnim parama svaki put kad pilim, a i zvuk benzinske pile me stresira.

Ja imam Parksajdovu, za nešto tanjega prerezat je ok, samo za nešto ozbiljnije radove oko kuće si limitiran dužinom kabela.
Pa uvijek mogu spojit više produžnih kablova...čuo sam da su OK električne pile za toliko povremeno nešto oko kuće piliti, kao što rekoh meni treba z oko 8 metri drva na godinu piliti, a navodno el. pile to odrade bez problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo kupljena kineska igračka za 55e , najviše da bude na kombajnu za presjeći neku granu na putu i slično a i za šumu kada idem sa drobilicom pa zatreba ako je granje upleteno.

IMG_20240127_135849_5.jpg IMG_20240127_135841_6.jpg
 

Ninz

Novi član
Tu od
1 Lip 2021
Poruka
10
bok ekipa, trebam preporuku za dobar servis motorne pile u Zagrebu, Kad ju nagnem na bok onda krepa :/
Model je pahistorijski:

STIHL 038 AV SUPER​


Molio bi i preporuku neke pile da je taj rang ili rang više za svaki slučaj ako bi popravak bio turbo skup.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Problem je što je to starija pila i za nju je dosta teško, ako ne i nemoguće, pronaći original djelove, a rijetko koji ozbiljan servis će ti uzeti pilu i ugraditi kineske djelove.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Da to je istina, teško je naći original dijelove mada ih i ima. Dostojna zamjena za nju nažalost ne postoji ima ju moj šogor tj. imao, (razderala se, konačno) ima ju tast i čudo je kolko te pile rade.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
općenito sa starim strojevima je tako, rođak mi ima 048, ne bi auspuh pronašo za nju nigdje, sve što uspije nabaviti je kratkog vijeka, nego sada i ne radi sa njome puno
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
bok ekipa, trebam preporuku za dobar servis motorne pile u Zagrebu, Kad ju nagnem na bok onda krepa :/
Model je pahistorijski:

STIHL 038 AV SUPER​


Molio bi i preporuku neke pile da je taj rang ili rang više za svaki slučaj ako bi popravak bio turbo skup.
Na to ti jedino, točno mišljenje može dati kolega @hodor . Ako bu vidio bude se uključio
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Upravo danas slagal našu najstariju pilu iz 79 godine..
Čak original dio dobio, jedino je špaga i feder vjerojatno kinesko 😀
 

Prilozi

  • 20240213_195055.jpg
    20240213_195055.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 22
  • 20240213_195107.jpg
    20240213_195107.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 18
  • 20240213_195150.jpg
    20240213_195150.jpg
    50 KB · Pregleda: 22
  • 20240213_200556.jpg
    20240213_200556.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 24

Najnoviji postovi

Na vrh