• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o pilama

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
koliko sam uspio skužiti večina štilki imaju dva prstena a kod hasky su sve sa jednim prstenom... ili griješim????
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
mislis karike? da husqvarne imaju jedan, zbog brzine klipa a i jedan cilindar od husqvarne moze izdrzati 3-4 klipa,a stilovka sumnjam.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Pojasni te tvrdnje, molim te.
Što da ti to pojasnim? Da husky nemoze imati 2 karike zbog brzine motora,jer se vrti 3-4-5 tisuce okretaja vise od štilovke. i da ce joj prije otici klip nego cilindar i da cilindar moze izdrzati mjenjanje 3-4 klipa,što štilovka nemoze.
kad malo promislis ima logike a isto to mi je rekao servise i zastupnik u pž za husky motorke na isto moje pitanje zasto one imaju 1 kariku a ne 2
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Što da ti to pojasnim? Da husky nemoze imati 2 karike zbog brzine motora,jer se vrti 3-4-5 tisuce okretaja vise od štilovke. i da ce joj prije otici klip nego cilindar i da cilindar moze izdrzati mjenjanje 3-4 klipa,što štilovka nemoze.
kad malo promislis ima logike a isto to mi je rekao servise i zastupnik u pž za husky motorke na isto moje pitanje zasto one imaju 1 kariku a ne 2

Da mi pojasniš "bisere" koje izjavljuješ. Žalosno je što za to očito nisi kriv ti, nego nestručni kadar kojeg spominješ, i koji misli da su svi drugi glupi, pa da može prodavati maglu.

Pogledaj si podatke o 372xp / ms 440 ili 441, pa recimo 346 xp / ms 260 i dalje da ne nabrajam, usporedi podatke o hodu i promjeru klipa, te maksimalni dozvoljeni broj okretaja i broj okretaja gdje motor razvija najveću snagu, pa se onda javi još jednom sa biserom koji si provalio.

Možeš uzeti u obzir i stupanj brtvljenja 1 ili 2 karike, a da budemo pravedni i mehaničke gubitke trenjem u odnosu na 1 ili 2 karike, pa sve to odraziti na potrošnju goriva.

Nadam se da poznaješ konstrukciju motora i da ti nije strani pojam srednja brzina klipa. Svi podaci za računicu su dostupni na netu, pa računaj. Računicu na kraju možeš poslati svom zatupniku pa neka i on nešto nauči, umjesto prodavanja magle.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Što da ti to pojasnim? Da husky nemoze imati 2 karike zbog brzine motora,jer se vrti 3-4-5 tisuce okretaja vise od štilovke. i da ce joj prije otici klip nego cilindar i da cilindar moze izdrzati mjenjanje 3-4 klipa,što štilovka nemoze.
kad malo promislis ima logike a isto to mi je rekao servise i zastupnik u pž za husky motorke na isto moje pitanje zasto one imaju 1 kariku a ne 2

Ako uspoređuješ 346xp, sa 051, onda da, inače.....Trgovci su prvenstveno trgovci, a tek onda ostalo....to sa 3-4 klipa je jako malo vjerojatno, posebice na motorima kakvi su na pilama.....a to sa brojem karika nema veze... a paramenti i kod stihla i husqvarne su gotovo identični....najčešće je čak isti proizvođač sklopa
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Da mi pojasniš "bisere" koje izjavljuješ. Žalosno je što za to očito nisi kriv ti, nego nestručni kadar kojeg spominješ, i koji misli da su svi drugi glupi, pa da može prodavati maglu.

Pogledaj si podatke o 372xp / ms 440 ili 441, pa recimo 346 xp / ms 260 i dalje da ne nabrajam, usporedi podatke o hodu i promjeru klipa, te maksimalni dozvoljeni broj okretaja i broj okretaja gdje motor razvija najveću snagu, pa se onda javi još jednom sa biserom koji si provalio.

Možeš uzeti u obzir i stupanj brtvljenja 1 ili 2 karike, a da budemo pravedni i mehaničke gubitke trenjem u odnosu na 1 ili 2 karike, pa sve to odraziti na potrošnju goriva.

Nadam se da poznaješ konstrukciju motora i da ti nije strani pojam srednja brzina klipa. Svi podaci za računicu su dostupni na netu, pa računaj. Računicu na kraju možeš poslati svom zatupniku pa neka i on nešto nauči, umjesto prodavanja magle.

ajde pametnice mamina objasni zasto stihl ima 2 karike a husqy jednu?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
ajde pametnice mamina objasni zasto stihl ima 2 karike a husqy jednu?

Ne ne. Škola se plaća, kada su u pitanju takvi kao ti.

Ti si prosuo bisere na koje sam ja reagirao, a sad bi okrenuo ploču? Možeš se jedino ispričati za slučajno, ako već nije namjerno, ili namjerno ali ne znajući da griješiš, za iznesene podatke koji nemaju veze sa stvarnošću.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
nevidim razloga se ispricavati, ako si tako pametan onda podjeli tu mudrost sa nama ili samnom jer ocito ja jedini to neznam,oš reć neš rec,svejedno mi.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ako idemo u krajnost i ja bih volio znati zašto stihl ima 2 i sporije se vrti što je činjenica, a da ne ispadne da favoriziram Husqwarnu imam Shil 260 i Jonsored 2165, a radio sam sa 346xp i sa 440, osobno mi više odgovara 2165 nego 440 a pogotovo jer ju je otac platio oko 7000 a ja 5000 kn, je da je jači stroj ali 2165 je brža, kod mene više radi nego 440 pa ćemo kroz 10-tak godina vidjeti koja je trajnija, do sada je 2165 spalio 4 lanca i štilovka jedan i mogu reći da je veći potrošač ali kada ju stisneš i odvališ gas nema šta ide ona kao luda ali opet 2000 kn više, jbg novi cjepač sam platio 2500 što znači da sam skoro kupio motorku i cjepać naspram motorke
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ako idemo u krajnost i ja bih volio znati zašto stihl ima 2 i sporije se vrti što je činjenica, a da ne ispadne da favoriziram Husqwarnu imam Shil 260 i Jonsored 2165, a radio sam sa 346xp i sa 440, osobno mi više odgovara 2165 nego 440 a pogotovo jer ju je otac platio oko 7000 a ja 5000 kn, je da je jači stroj ali 2165 je brža, kod mene više radi nego 440 pa ćemo kroz 10-tak godina vidjeti koja je trajnija, do sada je 2165 spalio 4 lanca i štilovka jedan i mogu reći da je veći potrošač ali kada ju stisneš i odvališ gas nema šta ide ona kao luda ali opet 2000 kn više, jbg novi cjepač sam platio 2500 što znači da sam skoro kupio motorku i cjepać naspram motorke

ti s tom količinom drva koju napraviš nemožeš dati ocjenu koja je dugotrajnija jer ako tebi motorka traje 10god. nemožeš biti kompetentan dati sud o tome
Kod mene rade dosta i svake godine dolazi jedna nova i ove starije rade manje sad sam kupio stihl ms 660 pa ću vidjeti razliku
MOLIM TE NEMOJ OVO SHVATITI KAO PODJEBANCIJU NEGO KONSTATACIJU:(handshake):
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ti s tom količinom drva koju napraviš nemožeš dati ocjenu koja je dugotrajnija jer ako tebi motorka traje 10god. nemožeš biti kompetentan dati sud o tome
Kod mene rade dosta i svake godine dolazi jedna nova i ove starije rade manje sad sam kupio stihl ms 660 pa ću vidjeti razliku
MOLIM TE NEMOJ OVO SHVATITI KAO PODJEBANCIJU NEGO KONSTATACIJU:(handshake):

ma jasno zato sam to tako i napisao,, nemogu hvaliti niti jednu niti drugu marku sve su OK i uvijek iste polemike, manje imaju svoju a veće svoju namjenu i sve je to OK, ako služi nekoliko godina ddobro i napravi hrpu posla ma fučkaš 1000 ili 1200 kn za remot,, kada se je svejedno davno otplatila, proširivati se za sada ne planiram jer teško je nači nekoga pametnog, tast mi je bolestan a otac ima krave i mljeko i još tamo uvijek treba povući kada je sezona radova na polju, livadi, silaže
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
ako idemo u krajnost i ja bih volio znati zašto stihl ima 2 i sporije se vrti što je činjenica, a da ne ispadne da favoriziram Husqwarnu imam Shil 260 i Jonsored 2165, a radio sam sa 346xp i sa 440, osobno mi više odgovara 2165 nego 440 a pogotovo jer ju je otac platio oko 7000 a ja 5000 kn, je da je jači stroj ali 2165 je brža, kod mene više radi nego 440 pa ćemo kroz 10-tak godina vidjeti koja je trajnija, do sada je 2165 spalio 4 lanca i štilovka jedan i mogu reći da je veći potrošač ali kada ju stisneš i odvališ gas nema šta ide ona kao luda ali opet 2000 kn više, jbg novi cjepač sam platio 2500 što znači da sam skoro kupio motorku i cjepać naspram motorke

Stvarno nemam volje tražiti podatke o brzini lanca, no prema podacima o hodu/promjeru klipa, te brzini vrtnje (o/min) motora i o/min na kojima motor razvija najveću snagu, stihl i husqvarna se poklapaju (u modelima 260 / 346xp, 440 / 372 xp, dalje maloprije nisam tražio, no kolko se sjećam gotovo identično).

Nije poanta zašto Stihl ima dvije, nego zašto Husqvarna ima jednu. U tom grmu leži zec. No, vidim da ovlašteni distributeri i serviseri dijele đabe informacije, pa se "nebi štel mešat."
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
jediono sto mi je sada kolega reko: tehnička rješenja proizvođača..
drugačija geometrija dodirnih površina,
drugačiji materijali.


i opet mi to nista neznaci...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ova vaša polemika stvarno nema smisla jer većina govori o tome da im je netko rekao,preporučio ili da im se čini...pojedinci vidim znaju...razilka između stihla i husqarne je toliko malena da je zanemariva...priče o tome da je brzina vrtnje kod husqarne nešto posebno, vrijede samo za laike koji nemaju pojma o motornim pilama i koji su vidjeli da netko radi sa motornom pilom ili im je to netko ispričao...ta je razlika toliko zanemariva da to nije vrijedno spomena...onaj tko je radio sa jednom i drugom markom pila podjednake snage, zna o čemu pričam...priče o silnim klipovima u jednom te istom cilindru neću ni da komentiram...inače profi pila izdržava dvije generalke i nakon toga se otpisuje,što ne znači da netko tko radi drva za vlastite potrebe neće sa njom raditi još godinama...kompetenciju za ovakvu diskusiju može imati onaj tko tokom godine posiječe i obradi barem 500 kubika(ne metara) drveta jer samo taj zna kako pila radi i koje su njene mogućnosti....
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ne znam da li sam ja ili netko drugi to spomenuo ali usporedba stihla i husqvarne je kao mercedesa i bmw-a...književnički rečeno varijacije na temu... obzirom u mojem okruženju svi nekako više vjeruju tradicionalno otprije isprobanoj stihlovki tako sam i ja počeo sa stihlom...imam ih desetak u ergeli raznih veličina...da bih prošle godine kupio husqvarnu 372 i 346...odluka je pala zbog povoljnijih uvjeta kupnje koje sam imao. pile su fantazija, udobne osjetno manji potrošači od stihla...jedino me brine javni pogovor kako su husqvarne kvarljivije od stihlovki. 372 je u klasi ms440, a 346 u klasi ms260.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Kaže za potrošnju goriva;

346xp

potrošnja na max snazi - 1.7 l/h
potrošnja na max momentu - 1.4 l/h
max. okretni moment - 2.7 Nm


ms 260

potrošnja na max snazi - 1.5 l/h
potrošnja na max momentu - 1.2 l/h
max. okretni moment - 3.1 Nm

S time da je 346xp imala 38cm vodilicu, a ms 260, 32cm, dakle, potrošnja... tu smo negdje.


372xp

potrošnja na max snazi - 2.8 l/h
potrošnja na max momentu - 2.1 l/h
max. okretni moment - 4.1 Nm

ms 440

potrošnja na max snazi - 2.7 l/h
potrošnja na max momentu - 2.2 l/h
max. okretni moment - 4.4 Nm

S time da je 372xp imala 45cm vodilicu, a ms 440, 40cm, dakle, potrošnja... tu smo negdje
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mislis karike? da husqvarne imaju jedan, zbog brzine klipa a i jedan cilindar od husqvarne moze izdrzati 3-4 klipa,a stilovka sumnjam.


moram neke ljude možda razočarati ali cilindre za hasky, štil i jonsred radi jedna ista firma! :icon_e_wink::icon_e_wink:
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
260 u orginalu ima vodilici 37 a meni su se u servisu smijali kada sam tražio 32 jer ju trebam samo za košnje ali sam primjetio da prije zatupi lanac nego 2165 koja ima 45 vodilicu i 34 zuba dok Stilh na 45 vodilici ima 32 zuba e i tu je neka razlika u brzini tonitko ne spominje razlike u vodilici ista dužina a veći broj zuba zbog oblika vodilice kod grupacije Husqwarna
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kaže za potrošnju goriva;

346xp

potrošnja na max snazi - 1.7 l/h
potrošnja na max momentu - 1.4 l/h
max. okretni moment - 2.7 Nm


ms 260

potrošnja na max snazi - 1.5 l/h
potrošnja na max momentu - 1.2 l/h
max. okretni moment - 3.1 Nm

S time da je 346xp imala 38cm vodilicu, a ms 260, 32cm, dakle, potrošnja... tu smo negdje.


372xp

potrošnja na max snazi - 2.8 l/h
potrošnja na max momentu - 2.1 l/h
max. okretni moment - 4.1 Nm

ms 440

potrošnja na max snazi - 2.7 l/h
potrošnja na max momentu - 2.2 l/h
max. okretni moment - 4.4 Nm

S time da je 372xp imala 45cm vodilicu, a ms 440, 40cm, dakle, potrošnja... tu smo negdje
to nema veze sa stvarnosti netko će sa rezervoarom u sječi porušiti 5m3 netko 8m3 sve zavisi o sjekaču i njegovim sposobnostima
 

Najnoviji postovi

Na vrh