• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

• Da

Votes: 27 32.1%
  • Ne

Votes: 10 11.9%
  • Znam sam procijeniti programe

Votes: 12 14.3%
  • Ne zanima me

Votes: 35 41.7%

• Total voters
    84

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,281
I što ćeš kada taj bezvrijedni papir ode papa?
Isto što i oni kojima su koini otišli pa - pa prije nekih par tjedana - desetak - kada ih je lik pokupio i spizdio sa njima u nepoznatom pravcu - koliko je ono bilo?, u vrijednosti 15 milijardi eura ili dolara?

Mileno, ja sam dijete doba visokih i niskih ročnih kamata, životnih osiguranja, trećeg mirovinskog stupa, uspona i padova firmi, štednih zdruga, piramida, dionica, koina....kužiš? , utakmica života u nogama, šnjofa, šmeka.....
Ne pušim ti ja to, pa ni popušila nisam.
Iako, moj je brat i žena mu, dobro zaradili na dionicama. Na firmi u kojoj su radili.
Poznatoj, u poslovanje koje su svakodnevno imali uvid. I radom doprinosili kao obični radnici.
Ne u neku tamo, kojoj samo ime znaš i čitaš što o njoj netko govori.

Sjećaš se onog amerikosa "princip je isti, sve su ostalo nijanse...", i film je po njemu snimljen, veliki prinosi, velika dobit, išlo tako dugo dok više nije tuđim novcem - novih ulagača - mogao isplaćivati niti obećane prinose a kamo li vratiti glavnice. I što vrijedi što sjedi i danas - ak nije otegnuo već pete, nisam popratila - u buksi, para nema. Nema.
Sve što se naglo napuhuje još naglije - kada dođe vrijeme, a vrijeme će neminovno doći - raspline se još brže.

Nitko ne tvrdi da neki od sto neće zaraditi dobro, neki od sto će imati sreće pa vratiti što su uložili, ali kada dođe vrijeme većina od sto će popušiti teško. Prije ili kasnije.
Zakon financijskog tržišta.

Kada financijsko tržište ili vlade , ili banke, ili....odluče da se papirnati novac više neće koristiti, moja papirnata vrijednost pretvoriti će se u bodove, točkice, zvjezdice......i koristiti ću bodove, točkice, zvijezdice kao danas papire.

Ti diosta vjeruješ da će se financijska imovina obezvrijediti zato što je u papirnatom "agregatnom stanju" a ne zbog ekonomsko - gospodarskih kretanja?
Umanjiti ili ostati ista ili uvećati.

Malo si mi smiješan - nisam još na čisto jesi li naivno djetešce u ranim ili kasnim godinama, ili samo trasiraš teren i tražiš buduće ulagače.

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
304
Bip... :p we are done...

USA printing dollars...how much in 2020.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,281
Misliš da si iznio podatak koji nismo znali?
Inflacija je prisutna svake godine, ove godine bude veća, koliko, vidjeti ćemo.

Svojim - kako veliš - papirima - mogu manipulirati kako želim i kada želim. Mogu ih uložiti u nešto.
Opipljivo, utemeljeno, uočljivo....stan, ubacim stanara, pokrije inflaciju. Evo, upravo uzela jedan.
Poljoprivredno zemljište, cijena raste. Mogu dati u najam kada poželim i biram kome hoću. Mojih 11 ha u mojoj općini trenutno vrijedi oko 100 TE, dvije općine dalje je već pićila ista količina na 135.
Imam papir, kupim kad se sjetim, imam koin, danas raste, sutra padne, preksutra maher sa njim pići nekam u Južnu Ameriku gdje ne izručuju. Ili samo plati nove dokumente i plastičnog kirurga.

I samnom pričaj kroatiš .
Njet ingliš.
Njet rusiš.
Nicht deutsch.
Niksferschtain ingliš. :)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
21,733
Ne, nego koliko im dozvoljavamo.
Poljaci su napravili lustraciju, zatvorili vrata komunistima i njihovoj djeci i vidi do kud su stigli.
Za to treba nacionalnog ponosa, kojeg nam mrve još od rata. Jer da imamo vlast kojoj je stalo do ove zemlje i naroda, takav bi kukolj davno izgorio...
Postali smo svi pomalo bezvoljni i ravnodušni, i nikom se niš neda. A dok se sami ne trgnemo, neće biti napretka.

Zato vi mladi, angažirate se u politici, ali ne pod stranačkim kapama i djelujte lokalno u svojim selima. Izgurajte uhljebe jer oni trebaju vas, a ne vi njih.

Nostradurus

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
596
Hrvatska zemlja znanja? Čini li se nekome da smo ovime opet na konju ili da nas konji dalje gazi?
Prema svemu onome što znam, očekivano je da će posrednici zaraditi lovu. Za korisnike ne znam. Isplativost posla ovisi o količini kredita koja se pumpa u sistem tokom određenog vremena.

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
304
Do sad ste valjda naučili iz povijest da nista to nije 100% narodu. tj narodu kruha i igara a vrhnje je drugima. Narod trpi sve pa i tude prihode...

Nostradurus

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
596
Prošlo je već 9 godina od kada smo ušli u EU, eto nakon toliko godina, napokon je HR pamet došla na ideju da bi stvorila neki plan. Samo kaj u tom planu fali osigurana isplativost posla. Pisao sam o toj temi od 2012. Kako znamo da to nije tema kojom se bavi HR vlada, samo bih upozorio buduće korisnike ovakvih planova da nije problem u znanju, nego u isplativosti posla.

Ako slijedeće godine proizvedemo dvostruko više, a prodamo u pola cijene, džaba smo proizvodili. Da bi se prodalo više po istoj cijeni moguće je samo ako se prodaje na novim tržištima ili ako se pojavi više novca u rukama potrošača. Na vama je da iz povijesnih zbivanja shvatite što je vjerojatnije da se dogodi. Jer nikakav trud ne može biti pretvoren u zaradu, ako na drugoj strani ne postoje ljudi sa novcem koji će kupiti proizvode po cijeni pri kojoj je rad isplativ.

Najnoviji postovi

Na vrh