• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Store 402 problem vodena pumpa

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
pozdrav za sve clanove.Imam problem sa Storcem 402.Posle zamene vodene pumpe poceo je da peni antifriz i da nabija pritisak na cep hladnjaka a temperatura oko 60 stepeni.Menjao sam jer su na staroj otisli lezajevi.Nikad nije pregrevan.Procitao sam da je postovani clan Muha rekao da ima dve vrste pumpe.Pozdrav
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne bi trebalo da ima veze pumpa sa tim simptomima to mi deluje kao da je probio dihtung glave,probaj skini remen pa ga onda upali i gledaj da li gura pritisak u hladnjak
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Probacu,samo da malo otopli.Zaboravih da kazem kad sam skinuo cep culo se kako je vratio antifriz u motor.Malo je cudno.Hvala Laki
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
dragan1965 možda ti se negdje stvoril zračni čep pokušaj dolijevati antifriz dok traktor radi i ponovno ugasi ,zna se to dogoditi pogotovo ako ti je termostat dobar.
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Moguce,termostat je isto nov stavljen.Sipao sam mu antifriz do vrha otvora kucista termostata pa posle stavio termostat i dopunio hladnjak.Moguce da ima vaz.cep.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Zanimljivo.
A koliko si tekućine ulijal u rashladi sustav? Ide oko 9 litri.
Kad mijenjamo antifriz, starog ispustimo na bloku i cijevi, ulijemo novi do vrha kilera, zatvorimo čep i zagrijemo motor (pokrijemo hladnjak).
Kad je donja cijev topla, ugasimo motor, te drugi dan dolijemo tekućine koliko stane. I nikad nije bilo problema s grijanjem motora.
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
To mi je sve poznato,nije mi prvi put da menjam antifriz i na kolima i na traktoru ali ovakav slucaj do sada nisam imao.ZJ ipak hvala na javljanju.Malo me i bunilo i to sto je Muha rekao jednom clanu da pazi kad kupuje vod.pumpu jer ima dve vrste.Pa moguce da sam ja ubo tu drugu.Pozdrav.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Trebao si samo izbušiti malu rupicu na termostatu da može isterati vazduh iz motora i nema brige
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
evo termostat koji sam stavio.
 

Prilozi

  • IMG_20191226_225855.jpg
    IMG_20191226_225855.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 23

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kažem ti samo da si izbušio malu rupicu,mnogo znači
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nema ti to veze s pumpom, ostalo ti zraka u sistemu. Rupica je dobra stvar, puno lakše se motor odrzrači ali nije nužna.

kad je kolega rekao da ima 2 tipa pumpi, ima. Razlika je fizička, dovod i odvod su malo zamaknuti pa ak uzmeš krivu moraš i prirubnice mijenjat....
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Hvala svima .Evo nekoliko slicica sta sam radio na njemu ,prosle godine zamena paknova i pre 5 god. skidanje glave.
 

Prilozi

  • IMG_20180615_141437.jpg
    IMG_20180615_141437.jpg
    144.9 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20141123_115908.jpg
    IMG_20141123_115908.jpg
    106.1 KB · Pregleda: 30

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Evo mene opet,danas sam skinuo vodenu pumpu i evo gde ja mislim da je problem.Razlikuje se vodeno kolo , na staroj su peraja kraca i uza a na novoj duza i sira.
IMG_20200110_124824.jpg

i nova:
IMG_20200110_124649.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nema to nikakve veze,da li si probao da skines remen I tada da upalis traktor I vidis sta se desava ovako si dzaba skidao pumpu
 

dragan1965

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
16
Laki,pumpu sam zamenio pre 2 meseca i odmah sam primetio da nije kako treba, pa sam posumnjao prvo da se antifrizi nisu slagali (druga firma) i ispustim ga i sipao vodu i tako ga terao do pre neki dan. Dok je bila voda sve je bilo normalno,nije nabijao pritisak ni izbacivao na cep.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ja bas mislim da je u tome problem ako je ranije bila voda unutra pa si ti sipao antifriz a on je ebrazivan na kamenac I raznu prljavstinu I koroziju pa kad je sve to nagrizao I skinuo da ti je negde produvao dihtung na glavi,dzaba trazis problem u pumpi nije ona u pitanju sigurno
 

IPO

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
3
Pozdrav, novi sam na ovom forumu, pa nisam prije vidio ovaj post. Doživio sam istu stvar i na svojem Štoreu 402. Vodena pumpa je zamijenjena prije tri godine, nisam se do sada sjetio za pera na rotoru pumpe, a čovjek kod koje sam kupio pumpu mi je još rekao da pumpa paše na 402, ali ima veći protok. Od zamjene pumpe antifriz kaplje na odušak. Prošle godine, prilikom sređivanja ventila, zamijenjen je i dihtung glave, ali je antifriz nastavio kapati ispod čepa, pa povremeno treba dolijati. Očito pumpa radi preveliki protok, koji ne može proći kanalima, pa se nabija u hladnjaku i istiskuje antifriz iz hladnjaka. Ako se dobro sjećam, u trgovini mi je rečeno da Štoreova pumpa ima protok oko 25 l/min, a ova s većim perima rotora ima protok 40 l/min. Po tome to bi bila pumpa za duže motore od Štoreova 3-cilindričnog. Mislio sam dok sam je kupio, da je pumpa većeg protoka bolja stvar, biti će bolje hlađenje, ali pokazalo se da sve ima svoje zašto.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nije to do protoka pumpe jer ona koliko povuče iz hladnjak toliko i vrati ne može ona gurati više nego što povuče
 

IPO

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
3
Nije to do protoka pumpe jer ona koliko povuče iz hladnjak toliko i vrati ne može ona gurati više nego što povuče
Glava motora odrađena (ventili i brušenje), novi dihtung glave, dihta po ps, ne diže antifriz u hladnjaku, provjereno bez remena, hladnjak čišćen iznutra prije nekoliko mjeseci, svi ostali spojevi suhi, molim dijagnozu da i na svojem riješim to kapanje.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne bi znao sta da ti kazem,ne treba puniti hladnjak do vrha dovoljno je da ima malo iznad celija u hladnjaku
 

Najnoviji postovi

Na vrh