• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strizna kosilica

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Nisam nasao temu pa da pitam ovdje...
Ako tko ima iskustva sa stiznim kosilicama, nudi mi se za kupnju...
strizna viking s brigs motorom 3.5ks,,,
Dal ima netko iskustva i procjenu koliko vrijedi...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako nije puno radila, i ako nije jako stara, i ako je sve na njoj ispravno.
Onda vrijedi pola cijene nove!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Radije za manje novaca kupi strižnu kosu za MTK.
Meni greben na tim kosilicama izgleda kak da je od papira.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je povoljno i dobro rješenje, pod uvjetom da već ima mtk s kotačima i okretnim ručkama.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Imao sam striznu na labinu i nisam bio zadovoljan s kosnjom...-labin mi nema inverter...
Ovako to izgleda:
2gy8sht.jpg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Što to znači? Da nemaš rikverca? I da samo naprijed vozi?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Tako je -prebrz je
imam jednu brzinu u rikverc a da imam inverter imao bi isto kao i naprijed....
Kosu sam labinovu rijesio jer nisam bio zadovoljan kosnjom
i sad mi se nudi ova vikingova
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Prebrz s malim ili velikim kotačima?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Vidim da niko nista ne zna o viking kosilici tako da cu ju kupiti pa cu imati iskustvo iz prve ruke...
Labinovu kosu sam prodao i necu ju ponovno kupovati...
Imam 8 kotace
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Gledam sad na Njuškalu , strižna Viking sa Kavasaki motorom, dupli kotači- 3650 kuna u Velikoj Gorici.
Ako kome treba.
To je Njuškalo trgovina, ima dosta oglasa.
Čini mi se da cjene nisu prevelike.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako trebaš strižnu kosu koja brije, onda muta. Samo nije prikladna za terene gdje se treba puno okretati. Balans je na grebenu i treba veliki pritisak na ručke kod okretanja.
Ja imam kosu na BCS 740. Prelagan greben, kad kosim uz brijeg, moram malo podizat za ručke jer je na vagi. Zato sam kupil rastojnik i pomaknul cijeli greben prema naprijed za 8 cm. Sad je bolje, problem je još samo na jako velikoj strmini. No kak meni treba za košnju u voćnjaku, to mi više odgovara. Muta bi mi dušu izvadila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Iwanho, Muta Maestral s 1m kosom je malo bolje balansiran. A ima i reverzer, te diferencijal s odvojenim kočnicama.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Gledam sad na Njuškalu , strižna Viking sa Kavasaki motorom, dupli kotači- 3650 kuna u Velikoj Gorici.
Ako kome treba.
To je Njuškalo trgovina, ima dosta oglasa.
Čini mi se da cjene nisu prevelike.

Ova koju mjerkam mi je povoljnija :p
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Koljega Loncin,preporucil bi ti original striznu:icon_winkle:,nikvi kuljtivatori.
Imam dve Alko(austriejske)jedna dvatakti druga stiri,ljefke su z 90cm kosom i idu mi vauto,no avto je stvarno golemi karavan.:biggrin:
Ktomu su okretne,makar nakon vure-dve osetis malo ruke,trebalo bi rukavice nositi ili nekvu gumu na rucke.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Za primjer, ovakva nekakva ili slična.
 

Prilozi

  • IMG_20170201_135757[1].jpg
    IMG_20170201_135757[1].jpg
    48.5 KB · Pregleda: 67

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Malo se ja upoznam na ove kose, jer imali uvijek smo BCS 622, na veke kotače, al ove, o kojim pričate, kod nas su jih zvali "motokultivatori". Multifunkcijski sa manjim kotačima.

Sad neznam, kamo je bila Labinka prebrza-nazad (ova jedina 1 brzina), il naprijed bila prebrza. A vijerujem, da pričaš sa izkustva. Koje najviše vrijedi.

Ak gledaš kose, molem te, uzmi strižno kosu, al kako to več razumiješ, bez unih prstova dugih. Il dvostrižna kosa, il Euro greben, koj je kažu ljudi sasvim bolji od običnog. Žao je obični najpovoljniji predpostavljam. Sad imaš priliko, jer to, što češ kupiti, imet češ jako dugo, i jako dugo češ se po glavi tučti. Inače ne gledaj na moje riječi- naravno ti kupi, što tebi odgovara, jer meni je svejedno.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko možda ima ovakvu strižnu kosilicu tomos UMO-6?
Trebao bi za nju kose, to su dvije kose, sistem duplex. Rekli mi na par mjesta da se to više ne proizvodi, pa ako netko zna gdje bi bilo za kupiti, ili ako netko ima polovno za prodati Strizna kosilica Tomos UMO-6.jpg
 

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
Pozdrav ljudi.novi clan sam iz makedonije i zato bas neznam vas jazik.skoro sam kupio jedmu kosacicu model briggs i straton 150 cc masina 4 taktna.noz ima oko 87 cma i prenos do noza je na kaisom.i eto imam problem sa kosnjy.nozove samo lepo naostrio,protegnui ih da nemaju lufta ali kosacica mi nece kosit, nece praviti otkos, ona kaci travu na letvu i uopste nemoze kosit i pocnje ostavat vise travu kako se natrupa na letvu.radio sam neke modifikacija stavio sam plehova ispred ali ne pomaze.tako kazite mi kako da je popravimitno
 

Prilozi

  • 20190609_151658.jpg
    20190609_151658.jpg
    239 KB · Pregleda: 7
  • 20190609_151700.jpg
    20190609_151700.jpg
    217.8 KB · Pregleda: 6
  • 20190609_151703.jpg
    20190609_151703.jpg
    213.6 KB · Pregleda: 7

Kawah123

Novi član
Tu od
9 Velj 2017
Poruka
28
Evo ,pokušat ću ti pomoći .Između noža i vodilice podlaganja nema ,nikakovih plehova . Tvornički razmak je napravljen s tolerancijom i dovoljan je za nesmetan hod noža lijevo desno.Pogledaj kako stoji nož ,da li se pravilno miče iz lijevog u desni položaj ,onako kad je uključena u hod košnje ,dakle ugašena.Nož na sebi ima vjerovatno nekoliko provrta gdje ručno podesiš njegov položaj i mora raditi .Nikakvog zapinjanja ne smije biti.Drugo ,pogledaj remen,koliko je napet ,vjerovatno ima napinjač koji funkcionira sistemom poluge preko ručne komande sajlom.Nema što drugo biti.Sretno .(y);)
 

Najnoviji postovi

Na vrh