• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT elektrika

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To za žarulje je apsolutno točno, pogotovo kakvih sve ima lampi u današnej vreme na tržištu s jako lošim kontaktima, zalemiš i gotovo, jedino kaj je malo duži proces izmjene žarulje.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
problem je taj što 90% lampi koje su u prodaji za traktore nisu za cestovnu uporabu
tj. nisu ni za klinac
ako kupiš skuplju koja radi i ne zahebava, ona se uglavnom razbije :icon_pidu: :mur:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Večina tih jeftinih lampi ne bi smjela biti u prodaji. Nemaju oznake na staklu.... no lukavi trgovci su to riješili dopunom deklaracije:
" za ugradnju na vozila proizvedena prije 1980 - nije za cestovnu upotrebu".

Ako nije za cestovnu upotrebu... što mi treba žmigavac na polju? :icon_rofl:

Osim toga... gazda bude kupil lampu za 25 kuna (usput zapil 50 kn u krčmi) ... nema veze što se žarulje ne mogu montirati u nju ili ispadaju same van. I je**l bu električaru sve po spisku da mu nakon tri dana ne rade svjetla - žmigavci.

Zato ja to po kratkom postupku riješim.... aha, nisi kupil Saturnusove lampe? Skupo ti je 75 kn za komad? Montiraj si ih sam.:icon_eyes:
Saturnus:
saturnus1.jpg


Ovo je kopija s istoka:
260_260.jpg


Crvena Zastava zadnje lampe za IMT:
- loša kopija Saturnusa, gornja strana lampe nije ravna
- grla lijepljena silikonom... da se ne pogube u trgovini.
- cijena oko 50 kn komad
- imaju homologaciju

:icon_toilet:
A ovo ispod bi trebalo zabraniti :

Nova-signalizacija-za-prikolicu-stop-lampe-_slika_O_1113427.jpg


Kopija Saturnusovih lampi - mala privreda Srbija/Bosna
- poblijede stakla za 3 mjeseca
- žarulje nekad ne idu u grlo, dok idu ima lošu oprugu pa ispadaju
- srebrni reflektirajući sloj je ručno farban bojom za peć
- slab metalni nosač za grla.... valjda ovisi o tome kakav lim pokupe na otpadu tog dana...
- najlošija kopija Saturnusa, bez homologacije

Aroso, Alba, Wesem, .... ne izgledaju kao originalne kockaste no ima relativno dobrih među njima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega motohod je sve rekel i opisal, ni sam nebi bolje, a sve je točno!

Ja vjerujem u Saturnusa, ali misli mda se to više ne proizvodi, ili barem ja neznam gde ih kupiti.
Dobre kockaste lampe su "21.oktobar" i skuplje su 3 puta od ovih bez žiga i natpisa po 20 kn, ali vrede svaku kunu.
No Wesem, Alba i slični su odlične lampe i sve više ih ugrađujem na svoje priključke i traktore!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Wesem sam ugradil na balirku (radi niske cijene) moral sam ih malo pojačati pištoljem sa silikonom bijeli dio kaj svijetli po reg . (štapičima kaj se tope) kontakti su dobri i za svaku balu kad zatvaram vrata lupe tak da su izdržale par tisuča otvaranja i još rade sijalice su Heline i one nisu mijenjane .
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kolega motohod je sve rekel i opisal, ni sam nebi bolje, a sve je točno!

Ja vjerujem u Saturnusa, ali misli mda se to više ne proizvodi, ili barem ja neznam gde ih kupiti.
Dobre kockaste lampe su "21.oktobar" i skuplje su 3 puta od ovih bez žiga i natpisa po 20 kn, ali vrede svaku kunu.
No Wesem, Alba i slični su odlične lampe i sve više ih ugrađujem na svoje priključke i traktore!


Imaš Saturnus no trgovci ih ne drže zbog cijene.

"21.Oktobar" ti je Crvena Zastava..... :icon_axe: :(rofl): pogledaj što piše na gornjem rubu lampe. Tu se vidi da gornji rub nije ravan ko Saturnusov. Morali su nešto promijeniti da ne bi bila baš kopija :(wasntme):

foto_1474.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, znam da je 21.oktobar Crvena zastava i ja sam jako zadovljan s tim lampama, iako su u mojem kraju preskupe!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sam gledal 21 oktobar dosta izbledjele naročito žmigavac gazda veli da su oko 2 godine no rade bez greške .
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
u sloveniji je 40-ak kuna-8 polni konektor , nije pretjerano, vidit ću dalje kako to nabavit, dobra stvar za spajanje, iako ima i drugačijih rješenja.....što se tiče štop lampi,saturnus je zakon,nije skup koliko valja,dobra kopija 21 oktobar,a ostalo bi trebalo zabraniti da ide u prodaju,škart nemili
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Možda promašena tema ali imam pitanje: Kako najbolje izvesti strujni kabel sa prikolice prema utičnici na traktoru a da ga ne otkine u jednom zavoju. Bliže kuki ili negdje dalje s prikolice, sa sredine ili s jednog boka ? Dajte neku sliku kako imate vi riješeno, da vidim iz primjera. Naime, napravio sam instalaciju na prikolici i sad me muči ta veza prema traktoru. Hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Kak god, ali gledaj da (ako imaš utičnicu na blatobranu bočno) utičnicu postaviš tak da stoji u pravcu utikača pa se u slučaju opterečenja nesmetano otkopča bez loma kabla ili utičnica. Naravno, onaj zubič na poklopcu koji služi da se nebi otkopčalo treba ukloniti.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Najbolje ti je ako imaš crijevo za kiper da samo kabal povežeš za to, no vjerujem da si već riješil problema tak da.....
 

trapula

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
22
Elektroinstalacija za imt 539

Pozdrav...
Može li me netko uputit gdje bih mogao naći elektroinstalacijsku šemu za imt 539..
Prilikom izvlačenja drva iz šume jedan komad drveta mi se zabio ispod filtera zraka i napravio mi DAR MAR...sve kutije osigurača sam polomio i sada bi mi trebala šema struje da pokušam si pospajat struju...
Hvala vam.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Re: Elektroinstalacija za imt 539

Evo ako pomaze ista
83bb7348d98fa8003ddadc1ff7258925.jpg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

trapula

Novi član
Tu od
23 Ožu 2014
Poruka
22
Re: Elektroinstalacija za imt 539

Ovu sam vidio na netu ali mi je NERAZUMNA.
 

Mateo99

Novi član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
1
Zašto je na traktoru broj 3 masa, a 5 pozicija, a na prikolici 3 pozicija, a 5 masa ?
 

Prilozi

  • 9BE1E5B4-3E51-4DC5-96F4-33CC155DD76B.jpeg
    9BE1E5B4-3E51-4DC5-96F4-33CC155DD76B.jpeg
    20.7 KB · Pregleda: 31

Najnoviji postovi

Na vrh