• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tafe dobri ili loši??

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas sam bio tu u lokanoj trgovini traktorskih djelova. Prodaju i traktore TAFE. Tamo mi radi jedan poznanik pa ga tako pitam imaju li povratnih informacija od strane kupaca? Kaže da su ljudi uglavnom zadovoljni i da nema nekih pritužbi. Koliko mi se cini podosta ih prodaju jer ovo je druga pošiljka ove godine koju sam ja vidio tamo u dvorištu. Nisam brojio sad ali mi se cini da ih je u prošloj turi bilo 6 komada tamo na paletama. Mislim da mi je reko da je oko 115 000 kuna taj s duplom vucom.




 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Taj model je već jako star i, rekel bi, dokazan.
Ne sviđa mi se kaj nije baš ergonomičan i nizak je, no...
Simson su dobri motori, getriba je kopija MF-ove s 4 brzine, solidno je opremljen.
Stariji su imali 20" kotače i niskoprofilne gume, pa su (barem meni) ljepše izgledali.
Mislim da je to bolji stroj od 549DV, no nije tak brz, iako ima bolji raspored omjera brzina ( i blesavu shemu šaltanja).
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ko bi dao te novce za njega ????
115000 kuna a niš nema ni kabine s kabinom je oko 125000 ili 130 gledao sam ga uživo.
Hrđav a nov mjenjač zapinje na ugašeno.
Nepregledan čak ni poteznica nema za te novce
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A kaj bi ti bolje novo kupil za te novce? Kineza možda?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za te novce radje bi uzeo dobar polovan i to dobar zetor ili tako nešto.
Jer sjedio sam na tom traktoru na sajmu.
Mjenjač šteka malo mjesta , kabina je jako loša mislim šta je je .
Te novce ne vrijedi, na prvoj vuči neki jadni šrafi na rukavcima i tako dalje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Koliko sam čital u zadnje vrijeme o njima, isto sam ih vidio u trgovini, ne žale se baš na njih. Jedino kak ZJ veli ne sviđa mi se što je nizak ali i to ima svojih prednosti na nekim područjima.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Prije par dana sam bas sjedio na jednom. Onako ne izgleda lose. Ne znam kakav je u radu. Kod nas je oko 30 000 KM bez kabine. Svi su bez kabine jedino postoji mogucnost ugradnje kabine tehno mehanika orasje koja je blago receno ocajna.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ko bi dao te novce za njega ????
115000 kuna a niš nema ni kabine s kabinom je oko 125000 ili 130 gledao sam ga uživo.
Hrđav a nov mjenjač zapinje na ugašeno.
Nepregledan čak ni poteznica nema za te novce

Ti si me tako i tako do sad vec fasciniral svojim stavovima i razmišljanima. Ako je bez kabine ima zaštitni, preklopni luk.

I super je da si ga isprobao na ugašeno pa sve znaš. Jel si možda probao i orati s ugašenim? :biggrin:

kak nema poteznicu(vucu)? Kaj je ovo na slici?




Za te novce radje bi uzeo dobar polovan i to dobar zetor ili tako nešto.
Jer sjedio sam na tom traktoru na sajmu.
Mjenjač šteka malo mjesta , kabina je jako loša mislim šta je je .
Te novce ne vrijedi, na prvoj vuči neki jadni šrafi na rukavcima i tako dalje.

Da meni treba traktor od prilike te snage ja bi sigurno radije uzel ovo. Polovnjak je macak u vreci a novo je novo. Nikad ne znaš kod koga je bil polovnjak i kak se s njim radilo, niti kak je održavan. I kolko starog Zetora bi dobil za te novce? 10 godina? Osim toga od ove cifre se još odbije PDV a od polovnjaka kaj si kupil za keš ne, i di si onda? Sve u svemu pljuješ nešto kaj nisi isprobal(osim kaj si oral s ugašenim)...

Ovako na oko sam i ja uocio par sitnih nedostataka, ali uocil bi ih i kod drugih, tako da je to sve relativno. Treba probati pa onda nešto tvrditi.

Uglavnom kaže mi covjek da su ljudi zadovoljni i da nema reklamacija, a ne vidim razloga da mi laže jer nisam potencijalni kupac, a i znamo se godinama
 
Posljednje uređivanje:

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Vrlo brzo "propisaju" semerinzi na prednjoj vuci. Isto tako i dihtunzi na glavi motora procure brzo. To sam cuo od jednog vlasnika tafe traktora.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Kod nas u poslednje vrijeme narod masovno kupuje ove manje 42 di . Nas ovaj jedan ima malo preko 1600 radnih sati i nikakvih problema nismo imali. Jedino sto mu je otisao onaj odavac temperature (ampula) pa smo kupili od imt 549 cini mi se. 600 litara prskalicu agromehaniku nosi bez problema.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
9800€+pdv

8b209d48989605164ba040453052a7fe.jpg


bba525d1fd80905753968a713c419271.jpg


14000+pdv

b7c78e0d4a355229427a3cb285947897.jpg


Gledao sam ovog malog detaljnije i nisam mu nasao mane. Dok su imtovi traljavo bili sastavljeni i mastili jos na sajmu. Naravno proslih godina dok ih je bilo.
Od istocnijih traktora svakako bi mi prvi izbor bio hattat. Daleko najbolje izgleda. A i ugradjene komponente i reference uljevaju povjerenje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Puno je to novca za ovaj 42 Di,a traktor je gol...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vrlo brzo "propisaju" semerinzi na prednjoj vuci. Isto tako i dihtunzi na glavi motora procure brzo. To sam cuo od jednog vlasnika tafe traktora.

To je njemu "propišalo" ili svima propiša?
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Njemu je propisalo, a nezz kko je kod ostalih. Mozda ga je prilikom kupovine zapao traktor sa takvom greskom, mozda je i do odlivka, ali ipak ga vozi sve ovo vrijeme u takvom stanju..
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Imaš negdje video majstora iz Srbije koji objašnjava da nije nikad imao puknuće radilice na IMTu, a na TAFEu već dvije!
Znam da ih ima u Donjoj Vlahinićki od Popovaće prema Ivanić gradu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam siguran da su pakistanci snimili istovjetan video, samo su glumce zamijenili...i seru po imt-u!
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Na vrh