• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjiraca-vucna ili teska nosena?

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Pozdrav,
Nisam nigdje nista na ovu temu pronasao
Ima li ko iskustva iz prve ruke sa teskom nosenom tanjiracom?
Prednosti i mane
Trenutno imamo vucnu 2.8m koju proxima 100 skoro pa da i ne osjeti
E sad u dilemi smo da li prodati ovu i kupit novu nosenu od 3m
Da li ce moci traktor da vuce ovu od 3m
U specifikacijama pise od 100 do 120ks potrebno
Hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20211013-111805_Chrome.jpg
    Screenshot_20211013-111805_Chrome.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 11

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Imam od 2,5 m i vučem ju traktorom od 90 ks bez problema, s lakoćom, jako dobro usitnjava ostatke, solidno ide u zemlju ( ne kao vučena jer se koristim i vučenom od 2,8m) , mana je da ne voli vlažnu zemlju puno bolje se ponaša u nešo sušim nego u suvlažnim uvjetima ( kad je vlažno hoće nalijepiti zemlje i ostataka bilja pa zna nagurati vrpu ) lagana je za okretanje jer je nošena na manjim parcelama brži si nego s vučenom, ako paziš možeš s njom ići i u finiširanje za sjetvu dok sa vučenom barem ja ne, te kratke tanjurače su dosta teške za nošenje pa kad ideš po neravnim lenijam ljulja cjeli traktor, po meni nije loše imati i jednu i drugu pa kada koja zatreba ali....
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Imam od 2,5 m i vučem ju traktorom od 90 ks bez problema, s lakoćom, jako dobro usitnjava ostatke, solidno ide u zemlju ( ne kao vučena jer se koristim i vučenom od 2,8m) , mana je da ne voli vlažnu zemlju puno bolje se ponaša u nešo sušim nego u suvlažnim uvjetima ( kad je vlažno hoće nalijepiti zemlje i ostataka bilja pa zna nagurati vrpu ) lagana je za okretanje jer je nošena na manjim parcelama brži si nego s vučenom, ako paziš možeš s njom ići i u finiširanje za sjetvu dok sa vučenom barem ja ne, te kratke tanjurače su dosta teške za nošenje pa kad ideš po neravnim lenijam ljulja cjeli traktor, po meni nije loše imati i jednu i drugu pa kada koja zatreba ali....
Dvije nam definitnivno ne trebaju,sada smo trenutno u dilemi da li ostati na vucnoj ili kupit novu nosenu.
Takva nam je zemlja da tanjiracu koristimo samo za jesenju sjetvu i to dva puta bez oranja i bude dovoljno
Da li moze zatrpati kukurziste bolje nosena ili vucna to nas zanima isto
 

Najnoviji postovi

Na vrh