• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Tecumseh klip, klipnjača i radilica - tražim

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,

Moj MTD vrtni traktorić 96/125 je doživil pravu havariju što se tiće motora...

Dakle za motor Tecumseh 12,5 ks Formula model tražim sklop klipnjača, klip i radilica, isto i onaj plastični zupčanik za automatsko dodavanje gasa.

Na klipnjači se odšarafili šarafi, pukla je i napravila dar mar. Risevi na radilici su duboki, pitanje i nakon brušenja da li bi našao klipnjaču za 2 ili 3 spec.

Klip je inače ok, fali mu samo jedan komad (prilikom pucanja klipnjače, otkinula je komad bočne strane, bolcna je ok).

Ima li netko? ima li negdje servis u HR? Motorama mi je ponudila samo B&S motor, Tecumseh je propal.

Ili ima možda netko B&S motor za prodati minimalno 12 ks?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Radilica mislim da se moze srediti navarivanjem, a klipnjaca bi mogla pasati s drugog motora samo ako imas puno zivaca trazeci je
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
neznam od kud si , koliko ti je daleko,
ali MPS u Ivanić gradu ima puno toga za takve motore , ( kosilice, mtd, briggs , tecum seh, stihl i slično).
čuj se s njima , mislim da ti mogu i poštom poslati.


MPS
Mali Pogonski Strojevi d.o.o.
Obilaznica bb,
10310 Ivanić-Grad, Hrvatska

VELEPRODAJA
01 2831 542
01 2831 544

TRGOVINA
01 2831 548

SERVIS

PRIJEM 01 2831 550
RADIONA 01 2831 551

REKLAMACIJE I TEH. PODRŠKA
01 2831 545
01 2831 543

RAČUNOVODSTVO 01 2831 539

TELEFAX 01 2831 556

E-mail: mps@mpsmotor.hr
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala kolega!

Zvao sam ih, zastupnici su samo za Briggs. Nema Tecumseh.

Ima netko Briggs od cca 12 ks?

Možda kakav horizontalni motor od kosilice bcs, olympia, labinprogres pa stavim kutni prijenos?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ak ništa ne nađeš za tecumseh, probaj nešt pripasati od brigsa , možda bi moglo pasati, jer sam raskapao 2 motora , brigs i tecumseh ,od kosilica na guranje oba cca 3.5 ks ,, i mogu ti reč da imaju dosta sličnoga, vjerujem da bi se dalo nešta pripasati. samo uzmi ono precizno pomično mjerilo ( neznam kak se točno stručno zove) i izmjeri sve , .
Mislim da bi klip mogao bez problema naći , a radilicu ak ne nađeš, probaj ju pobrusiti.

Pogledaj po netu, da se naći kataloga za te sve motore , pa skombiniraj nešto.ak nađem ja nešto , javit ću ovdje , pa ti pošaljem.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pitaj još u Motorami.

Zvao sam, piše u prvom postu, nitko nema, zval sam sve servisere Tecumseh koji se deklariraju na netu nitko nema... e bemti.....

Našao sam Brigsa 11 HP skoro novi za 1500 kn. mislim da mi je bolja opcija nego to iti rihtat...e Da sam znao nikad Tecumseh...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Oprosti, nisam videl da si spomenul Motoramu.

To se more dogoditi na svakom motoru, ne samo na tvojem. Tecumseh je imal malo tanje koljeno na klipnjači nego Briggs (bar po pričanju nekih koji ih kao poznaju) i to im je bil nedostatak u odnosu na Briggsa.
Sigurno niti dijelovi nebudu manje koštali, ako ti motor paše. No, vužgi ga prije nego kaj ga kupiš ;)

Gledam i sam onoga Platinuma 107cm sa Kawasakijem od 24ks. A kaj bu ak se pa taj razleti? :D
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Oprosti, nisam videl da si spomenul Motoramu.

To se more dogoditi na svakom motoru, ne samo na tvojem. Tecumseh je imal malo tanje koljeno na klipnjači nego Briggs (bar po pričanju nekih koji ih kao poznaju) i to im je bil nedostatak u odnosu na Briggsa.
Sigurno niti dijelovi nebudu manje koštali, ako ti motor paše. No, vužgi ga prije nego kaj ga kupiš ;)

Gledam i sam onoga Platinuma 107cm sa Kawasakijem od 24ks. A kaj bu ak se pa taj razleti? :D

Kaj to gledaš? platinum?

Nebu se Kawasaki tak hitro raspal...barem kaj se motora tiče, ima ga jedan moj kolega za ekstremne nagibe na rotacijskoj oko cesta kosi...

U mom slučaju je magarac čul da nabija u motoru i da su raspušteni šrafi i nije stal nek je kosil još jenu košnju i sad je sve razneslo....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zanima me kakav je to motor, jel bučan, kakva mu je potrošnja itd.
Pri meni se nebi zmučil, a štel bi pošteni stroj.
Kraj je sezone, pa cijene polako idu na prihvatljivu razinu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zanima me kakav je to motor, jel bučan, kakva mu je potrošnja itd.
Pri meni se nebi zmučil, a štel bi pošteni stroj.
Kraj je sezone, pa cijene polako idu na prihvatljivu razinu.

Skup je 19000 kn.

Neznam o motoru puno, videl sam ga kak dela, buka kao i kod drugih kosilica....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Skup je 19000 kn.

Neznam o motoru puno, videl sam ga kak dela, buka kao i kod drugih kosilica....

Nudi mi se Briggs za 1500 kn ali 11 ks motor (bil je 12,5 ks). Da li se osjeti jako razlika i da li bi 11 ks mogal uredno gurati?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nudi mi se Briggs za 1500 kn ali 11 ks motor (bil je 12,5 ks). Da li se osjeti jako razlika i da li bi 11 ks mogal uredno gurati?

Da li ima toga na Jakuševcu za kupiti? Jel netko vidio tamo takve motore?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da li ima toga na Jakuševcu za kupiti? Jel netko vidio tamo takve motore?

Tomos T18 (dva cilindra) je dvotaktni? Razmišljam o tom motoru s obzirom na brijegove koje kosim i probleme s podmazivanjem.... to je vjerojatno 18 ks?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tomos T18 (dva cilindra) je dvotaktni? Razmišljam o tom motoru s obzirom na brijegove koje kosim i probleme s podmazivanjem.... to je vjerojatno 18 ks?

Sad sam skužio da ništa od toga jer ima vodeno hlađenje :axe::axe::axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh